Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

W sensie miałem na myśli popularne zza wielka wodą, bo to co temat rósł w zatrważającym tempie na Head Fi kiedy się pojawiły pierwsze egzemplarze to historia :)

 

10 minut temu, saudio napisał:

... pewnie dużo łatwiej z nimi będzie niż z Susvarami. 

 

Pełna zgoda 👍

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MichalZZZ napisał:

W sensie miałem na myśli popularne zza wielka wodą, bo to co temat rósł w zatrważającym tempie na Head Fi kiedy się pojawiły pierwsze egzemplarze to historia :)

 

Pełna zgoda 👍

Tylko potem równie szybko słabł jak pierwsze osoby dostały i entuzjazm opadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy entuzjazm opadł? Jak na moje, to nie do końca. Jest cała masa zachwyconych ludzi. Choć wiadomo, że są też tacy, którym nigdy nie dogodzisz :) W każdym razie do muzyki rozrywkowej wydają się być idealne. Nie widziałem dla nich konkurencji, przy systemie jaki obecnie posiadam. Susvary mimo wszystko lepiej się prezentują w nieco innej konfiguracji i w nieco innym gatunku muzycznym. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, MichalZZZ napisał:

Czy ja wiem, czy entuzjazm opadł? Jak na moje, to nie do końca. Jest cała masa zachwyconych ludzi. Choć wiadomo, że są też tacy, którym nigdy nie dogodzisz :) W każdym razie do muzyki rozrywkowej wydają się być idealne. Nie widziałem dla nich konkurencji, przy systemie jaki obecnie posiadam. Susvary mimo wszystko lepiej się prezentują w nieco innej konfiguracji i w nieco innym gatunku muzycznym. 

Tylko to dość specyficzne forum zwłaszcza jeżeli chodzi o produkty z za oceanu.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanikToppik jest wręcz stworzony dla Rafacia - pomierzony, funkcjonalny, ładny, tani (choć to nie do Ultrasone tak, tak nie) i do tego dobrze gra! Do tego w zestawie możliwość rejestracji na forum ASR (powinni dodawać karteczkę z zaproszeniem) gdzie można jeździć po tzw. "audiofilach" do woli i to jeszcze w imię nauki! :D

 

@lobuz1Ale fajny zasilający wężu-wąż. Co to za model? Pasowałby mi do toru. 

 

Relikwię też poznaję -> Furutecha w sensie. Też by mi pasował teraz. No ale mam złotego i też nie jest źle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Undertaker napisał:

@audionanikToppik jest wręcz stworzony dla Rafacia - pomierzony, funkcjonalny, ładny, tani (choć to nie do Ultrasone tak, tak nie) i do tego dobrze gra! Do tego w zestawie możliwość rejestracji na forum ASR (powinni dodawać karteczkę z zaproszeniem) gdzie można jeździć po tzw. "audiofilach" do woli i to jeszcze w imię nauki! :D

 

@lobuz1Ale fajny zasilający wężu-wąż. Co to za model? Pasowałby mi do toru. 

 

Relikwię też poznaję -> Furutecha w sensie. Też by mi pasował teraz. No ale mam złotego i też nie jest źle. 

Nie wiem czy powiedzieć bo zaraz przyjdą koledzy-maruderzy i powiedzą, że taki kabelek to można u Chińczyka za 10zł kupić a on serio nie był drogi :P 

No dobra to Supra LoRad 2.5 SPC Silver robiona przez avcorp.

Nie chcę ich draznić, więc zostawię tylko taką oto recenzję ;)

Cytat

Na warsztat poszły wypożyczone modele kabli zasilających: Wireworld Aurora oraz Supra - oba w wersji srebrzonej tzw. Silver.

Każdy kto miał do czynienia z przewodami srebrzonymi pewnie wie jakie zmiany wprowadzają do sytemu audio, dźwięk staje się bardziej detaliczny, pojawia się więcej szczegółów, przy tym wyeksponowana góra oraz niskie tony.

Po części tak się stało kiedy jako pierwszy podłączyłem kabel Wireworld Aurora. Dźwięk stał się bardziej przestrzenny - jakby trójwymiarowy, brzmienie ładne, spójne, ale nie tak krzykliwe jak bywa przy kablach ze srebrem w przewodniku. Ten kabel bardziej sprawia, że kolumny nie grają jak typowe stereo, gdzie można odróżnić kanał lewy od prawego - wręcz odwrotnie powstaje tak spójna całość, że powstaje wrażenie jakbyśmy znajdowali się w o wiele większym pomieszczeniu. Tony niskie dosyć przyjemne i nie tak twarde, można lekko porównać do klasycznej miedzi ofc.

Po tym teście podpiąłem kabel Supra Silver, hmm jest to nieco inna bajka w porównaniu do Wireworld'a. Ten kabel skupia się na innych walorach. Dźwięk stał się bardziej detaliczny, wręcz krystaliczny, słychać wiele innych dodatkowych instrumentów w tle muzyki. Góra też nie jest tak krzykliwa, której tak bardzo się obawiałem, a bas niski, nie taki twardy, ale za to głęboki i zdecydowany. Jedynie przestrzeń stereo nieco inna niż w przypadku kabla Aurora - bardziej wyróżniają się kanały prawy i lewy, nie ma już tak spójnej całości.

Niestety każdy producent skupia się na innych walorach brzmienia, ale co poradzić.... mają do tego prawo.

Jak dla mnie Wygrywa Supra z wynikiem 1,5 do 1 ;)

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zupełnie nie rozumiem Panowie co do tego - po co komu taki dobry sprzęt. W końcu to forum o sprzęcie, jest kasa (roztropniej by było powiedzieć - środki), jest chęć, priorytety życiowe ustawione to się ludzię bawią :) W końcu to jest chyba wszystko zabawa a nie droga do absolutnej prawdy i oświecenia

:) - przynajmniej dla mnie.

 

Co do tego oświecenia. To mam nadzieję, że spłynie i uraczy mnie światłość tego oto wynalazku, w końcu czas zmienić moją wysłużoną listwę Monstera.

 

https://ifi-audio.com/products/powerstation/

https://ifi-audio.com/wp-content/uploads/2020/06/HFC_464_iFi_Reprint-LOW.pdf

https://ifi-audio.com/wp-content/uploads/2020/04/HIFI178-Awards_PowerProduct_iFi_HR.pdf

 

image.thumb.png.01b99fe8819c0aff09cf60251717cd21.png

Edytowane przez fallow
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fallow napisał:

Ja zupełnie nie rozumiem Panowie co do tego - po co komu taki dobry sprzęt. W końcu to forum o sprzęcie, jest kasa (roztropniej by było powiedzieć - środki), jest chęć, priorytety życiowe ustawione to się ludzię bawią :) W końcu to jest chyba wszystko zabawa a nie droga do absolutnej prawdy i oświecenia

No i racja. Jest nowa audiozabawka, kto chce - kupuje, kto nie chce - nie kupuje.

Chyba nie dziwne, że na forum poświęconym sprzętowi audio znajdzie się parę osób zainteresowanych tego rodzaju produktem? ;)

Póki zainteresowani kupują za własne pieniądze, to chyba nie powinno to nikomu przeszkadzać?

W końcu audio to rodzaj pozytywnego zakręcenia.

Mnie osobiście tego rodzaju nowości nie będą obchodzić, dopóki mój SMSL sAp-II nie wyzionie ducha - dlatego też nie dopytuję się, kiedy ten Topping będzie w komisie ;)

Przy okazji: pomyślności w Nowym Roku :)

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fallow napisał:

priorytety życiowe ustawione to się ludzię bawią :) W końcu to jest chyba wszystko zabawa a nie droga do absolutnej prawdy i oświecenia

Dokładnie 👍 Jedynie to "chyba" bym wykreślił z tekstu, bo to jest czysta zabawa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MichalZZZ napisał:

Dokładnie 👍 Jedynie to "chyba" bym wykreślił z tekstu, bo to jest czysta zabawa :)

A to taka, figura retoryczna to "chyba" :)

41 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Mimo, że się na tym nie znam to wolałbym zobaczyć 2-3 rzetelne pomiary zamiast ściany tekstu że przewód pozytywnie wpływa na brzmienie

I zepsuć całą zabawę? :)))

 

Tu często nie chodzi o jednoznaczny wynik a o drogę, przysłowiową ulotność, której nie można osiągnąć. 

 

Tutaj kupujemy filozofię, ideologię, produkt jest jej jakąś wypadkową. 

 

Są fora o jednoznacznych wynikach  - nazywają się "pro audio". Na pewno jest tam wiele bardziej rzetelnych i prawdziwszych liczbom wypowiedzi i testów. Sam wywodzę się niejako z tego świata.

 

Ale czy tutaj o to chodzi? Dla mnie nie :)

 

Czy można cieszyć się muzyką na Presonusie HP4? Można. Czy można realizować? Można. 

Czy można cieszyć się muzyką na Blue Hawaii? Można. Czy można realizować? Można. 

 

Problem powstaje tyko wtedy, kiedy ktoś mówi innym jak powinni postrzegać siebie i świat i że ich perspektywa jest niewłaściwsza a to moja jest tą właściwą.

 

Żeby nie było, to że brać audiofilska odejmuje tym toporem ciosanym urządzeniem segmentu pro, bezdusznym, brak owej duszy i głębi i twierdzi, że trzeba mieć Bóg wie jaki audiofilski sprzęt aby słyszeć prawdę - też jest na tak samo marnym poziomie jak ataki z drugiego obozu.

 

 

Edytowane przez fallow
  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lobuz1 napisał:

Nie wiem czy powiedzieć bo zaraz przyjdą koledzy-maruderzy i powiedzą, że taki kabelek to można u Chińczyka za 10zł kupić a on serio nie był drogi :P 

No dobra to Supra LoRad 2.5 SPC Silver robiona przez avcorp.

Poskładałem sobie w kalkulatorze ten kabel z części Supry z avcorp i wyszło mi, że faktycznie cena spoko. To 1,5m? Jeśli tak, to cena gotowca ~430zł? (Części 350zł)

Mogę taki ulepić za jakieś 300zł na tym samym kablu tylko na tańszych wtykach (70zł schuko i iec c15) 😉

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności