Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega @Rafacio jeszcze nie tak dawno temu się naśmiewa z dwóch głośniczków na opasce, a teraz już ucieka z pracy, żeby tylko ich posłuchać :)

 

 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MichalZZZ napisał:

Kolega @Rafacio jeszcze nie tak dawno temu się naśmiewa z dwóch głośniczków na opasce, a teraz już ucieka z pracy, żeby tylko ich posłuchać :)

 

Chyba źle czytałeś. Gdybym nie lubił dobrego sprzętu, dobrego dźwięku to nie byłoby mnie na tym czy innym forum hifi. Co do dwóch głośniczków. Nie naśmiewam się ze słuchawek jako takich, (nie wiem, gdzie to wyczytałeś) tylko z cen za te dwa głośniczki. Zwłaszcza takie jak Abyss z pomarszczonymi na dodatek membranami, czy audeze gdzie n ie wiesz jaki dźwięk kupisz, no i nie wiesz czy zakładając je za szybko na uszy nie popsujesz. Są jeszcze wyczyny fanga czy innego clarka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Abyss i Audeze to juz masz nieaktualne informacje. Obaj producenci się pod tym względem poprawili. Mówisz o starszej wersji 1266 jak i o starszych modelach Audeze. Kosztują tyle ile klient za nie zapłaci, a że schodzą jak świeże bułeczki, to ta cena najwidoczniej nikomu nie przeszkadza.

 

W każdym razie gratuluję nowego nabytku :)

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafacio napisał:

Chyba źle czytałeś. Gdybym nie lubił dobrego sprzętu, dobrego dźwięku to nie byłoby mnie na tym czy innym forum hifi. Co do dwóch głośniczków. Nie naśmiewam się ze słuchawek jako takich, (nie wiem, gdzie to wyczytałeś) tylko z cen za te dwa głośniczki. Zwłaszcza takie jak Abyss z pomarszczonymi na dodatek membranami, czy audeze gdzie n ie wiesz jaki dźwięk kupisz, no i nie wiesz czy zakładając je za szybko na uszy nie popsujesz. Są jeszcze wyczyny fanga czy innego clarka.

Dodaj do tego Ultrasone gdzie przetworniki padają tuż po gwarancji u mnie dwa przypadki.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichalZZZ napisał:

O Abyss i Audeze to juz masz nieaktualne informacje. Obaj producenci się pod tym względem poprawili. Mówisz o starszej wersji 1266 jak i o starszych modelach Audeze. Kosztują tyle ile klient za nie zapłaci, a że schodzą jak świeże bułeczki, to ta cena najwidoczniej nikomu nie przeszkadza.

 

W każdym razie gratuluję nowego nabytku :)

 

 

Jeśli chodzi o Abyss to niby sprawa się tyczyła starych wersji 1266, ale jednak pomiary Diany V2 pokazały straszne zniekształcenia. W słuchawkach za tyle hajsu to porażka trochę.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/abyss-diana-v2-review-headphone.19291/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pomiary rzeczywiście nie wypadają dobrze przy Abyssach. I to jest fakt. Czy to Diany czy 1266. Ja akurat na to nie zwracam uwagi. Gdzies ktoś kiedyś wspominał, że są ciężkie to pomierzenia ze względu na ich ułożenie. Pod każdym kątem potrafią zagrać inaczej (odnoszę się tutaj do 1266, bo Diany mnie nigdy za bardzo nie interesowały). Tym niemniej jednak wciąż są uznawane za jedne z najlepszych słuchawek na świecie i cieszą się ogromną popularnością. I to też jest fakt. Czy są warte swojej kwoty? Skoro schodzą w takim tempie, to znaczy, że tak. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nic w tym dziwnego nie ma. Dla wielu liczy się nie tylko osiągniecie celu, jakim jest wyimaginowane idealne brzmienie. Dla nich prawdopodobnie więcej frajdy daje nieustanna droga do tego celu, niż sam cel. Czyli liczy się "ruch w interesie" i mieszanie sprzętem. Znam sporo takich osób. Chociaż z drugiej strony, znam też wiele osób, dla których takie podejście do zagadnienia będzie niepojęte
A kolega to chyba mieszał/miesza w działce telefonicznej? To tak z powodów zawodowych czy gonienie króliczka?
Chyba źle czytałeś. Gdybym nie lubił dobrego sprzętu, dobrego dźwięku to nie byłoby mnie na tym czy innym forum hifi. Co do dwóch głośniczków. Nie naśmiewam się ze słuchawek jako takich, (nie wiem, gdzie to wyczytałeś) tylko z cen za te dwa głośniczki. Zwłaszcza takie jak Abyss z pomarszczonymi na dodatek membranami, czy audeze gdzie n ie wiesz jaki dźwięk kupisz, no i nie wiesz czy zakładając je za szybko na uszy nie popsujesz. Są jeszcze wyczyny fanga czy innego clarka.
Widziałeś cenę flagowców Ultrasone?

Co do pomarszczonej membrany to wyobraź sobie, że niektórzy sami je marszczą podczas produkcji, specjalnie no... jakby nie mogli sobie czego innego pomarszczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szwagiero napisał:

Widziałeś cenę flagowców Ultrasone?

Widziałem. Jest absurdalna. Co nie zmienia faktu, że jakościowo ta firma przewyższa wszystkie wymienione przeze mnie wcześniej o lata świetlne. Słuchawki są powtarzalne. Jeśli podana jest impedancja 32 omy to jest w okolicach 32 omów, itd. A, że z cenami odjechali, i to chyba jako pierwsi to inna sprawa.

2 godziny temu, saudio napisał:

Dodaj do tego Ultrasone gdzie przetworniki padają tuż po gwarancji u mnie dwa przypadki.

To i tak pięć lat, a nie tygodni.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudioA co Ci padło? 5? I jak udało się sprawę załatwić? 

 

Ja jakiś czas temu kupiłem używane Edition 9 to wiadomo że dawno po gwarancji (produkowane w latach 2005-2008 zdaje się albo coś koło tego). Okazało się że grają cicho i nierówno kanałami (jeden grał głośniej). Zwróciłem sprzedającemu, a ten wysłał je do Niemiec na naprawę. Machnęli szybko, po miesiącu miały już wstawione nowe przetworniki i dodatkowo osłonki przeciw kurzowe + gąbkę na pałąk. Ultrasone policzyło jedynie za "pół drivera", także zachowali się super. Pytanie tylko na ile była ta uprzejmość spowodowana tym, że właśnie pierwszy właściciel był kiedyś product managerem w polskim oddziale firmy ;)

 

Co do 5 lat to może chodzi o zakupy bezpośrednio w Ultrasone? Bo np. Monoprice tak podobno daje gwarę, gdzie kupując od dealerów masz normalnie 2 lata. 

 

@RafacioGdzie masz info o 5 latach gwarancji? Jak brałem rok temu ED8EX nowe to było info o 2 latach. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Undertaker napisał:

Gdzie masz info o 5 latach gwarancji? Jak brałem rok temu ED8EX nowe to było info o 2 latach. 

Tak mi się kojarzy. Nie przywiązuję do tego nigdy wagi. Jutro jak nie zapomnę to sprawdzę. Swoją drogą jak wy słuchacie, że wam się wszystko psuje? Mi nawet Grado się żadne nie popsuło. Nigdy żadne słuchawki, ani kolumny mi się nie zepsuły.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, saudio napisał:

Driver, nie naprawiałem pierwsze poszły na części, a drugie leżą.

Jak w tych dwóch były łącznie 2 drivery sprawne, to dałoby radę jedne odratować. Jakby co mogę się tego podjąć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kiepska sprawa, bo te 5 to chyba nawet w wersji Unlimited były najdroższe w ofercie swego czasu. Dzisiaj wyżej stoją chyba tylko 15 i 25. 

 

Generalnie w tej cenie to Ultrasone powinno dawać dożywotnią gwarę na drivery, tak jak to podobno robi ZMF (z tego co widziałem bo styczności nie miałem), a to jakby nie patrzeć nielubiana przez @Rafaciogarażówka ;)

32 minuty temu, Rafacio napisał:

Swoją drogą jak wy słuchacie, że wam się wszystko psuje? Mi nawet Grado się żadne nie popsuło. Nigdy żadne słuchawki, ani kolumny mi się nie zepsuły.

 

Te moje to tak jak pisałem, przyjechały już uszkodzone. Nawet dziwnie sprzedający coś mówił w rozmowie telefonicznej przed wysyłką że jeszcze je sprawdzi czy wszystko ok. No okazało się że nie ok, więc albo coś przeczuwał albo kiepsko sprawdził ;) Inna sprawa że podobno leżały nieużywane co też jakoś tam mogło wpłynąć, kto wie. Na szczęście nie robił mi problemów i okazał się bardzo ok z załatwieniem sprawy. Nawet w sumie nie musiałem ich brać ale się napaliłem na te 9 bo niby legenda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności