Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciągają jeszcze tą cienką gąbkę z tyłu przetwornika. Też je kupiłem w USA jako ciekawostkę i przy okazji do "wypełnienia" paczki. Na rower, w plener będzie jak znalazł a przy tym trochę beztroskiego majsterkowania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BURNART napisał:

Jak ten Topping gra z Twoimi słuchawkami @lobuz1?

Przed chwilą podłączyłem i słucham na stereo. Jeszcze nie testowałem ze słuchawkami, ale Pigwy napędza bez problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero kilka dni temu założyłem konto na Amazonie i oto wczoraj przyszło pierwsze zamówienie, reszta niebawem:

odyssey.jpg

 

Edit: @krz Staind nawet kiedyś słuchałem - tak ze 20 lat temu, więc może nawet to była płyta, którą kupiłeś. Teraz już za bardzo wpadłem w jazz i nie potrafiłbym wrócić do tych klimatów - chyba, że na jakiejś imprezie do poskakania/pogowania :) 

Edytowane przez Bednaar
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli drożej i dodatkowo wysyłka a na amazon jest w cenie i dostawa za 2 dni, więc o co kaman. To najlepsza oferta. 😜 

9 minut temu, saudio napisał:

Patrzyłem ogólnie na ceny, na fan.pl tylko 6 pln drożej.

 

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, saudio napisał:

Napiszę jeszcze raz spojrzałem ogólnie na ceny interesujących mnie CD a nie konkretnie tego.

Różnie z tymi cenami, ja na Amazonie zarejestrowałem się kilka dni temu i jestem pod wrażeniem dostępności płyt. Na Empiku zamówiłem Dave Holland - Conference Of The Birds - po dwóch tygodniach dostałem zwrot kwoty, bo płyta niedostępna. W poniedziałek zamówiłem na Amazonie i wg informacji jutro płyta ma być u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gracjan napisał:

Pochwalę się swoim nowym kablem, który kupiłem do moich LCD2F. Jest to kopia hi-endowego Entreqa Challengera. Kabel jest bardzo gruby, w zasadzie dużo, dużo grubszy od fabrycznego. Jest to kabel zrobiony na zamówienie, oparty na dokładnie tych samych przewodach i technologii co Entreq Challenger. Wtyki mini XLR Rean, wtyk Furutech FP704. No dobrze, kabel gruby, ale ciążyły jedynie swoimi rozmiarami i wagą, gdyby dobrze nie grał. A gra naprawdę fenomenalnie. Jest to brzmienie nastawione na dużą naturalność dźwięku. Instrumenty i wokale są bardzo prawdziwe. LCD2 przypominają mi teraz tonalnością Ether Flow, ale subiektywnie podobają się jeszcze bardziej. Bas schodzi do samego piekła, ma świetne zróżnicowanie. Wokale mają nutę niesamowitej głębi. Instrumenty pokazują swój charakter. Ponownie ich różnorodność zaskakuje. Powiększyła się scena wgłąb oraz jest lekko podwyższona w pionie tworząc wrażenie słuchania z potężnych kolumn. Wnikliwość w nagrania lepsza niż na kablu fabrycznym. Przejście z kopii Entreqa na kabel fabryczny powoduje rozjaśnienie, ale ucyfrowienie dźwięku. Owszem, dźwięk jest bardziej dynamiczny, ale nie tak pięknie naturalny, no i osuszony. Jestem zadowolony :)

IMG_20211214_181223.jpg

Czy możesz zdradzić co to za kopia entreq ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, waski napisał:

kabel w oplocie prawie taki grubaśny jak mój pomiędzy końcówką, a kolumnami :D

:D Porównywalnej grubości dałem na plusa od akumulatora do wzmaka jak montowałem audio w swoim Scenicu :)

 

EDIT. Raz miałem kabel z tym wtykiem Furutecha i na zdjęciu od Gracjana tego nie widać ale na żywo konektor jak do łączenia sondy kosmicznej. Robi wrażenie 👍

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sobie dzisiaj podskoczyłem do @decees i zakupiłem ten kabelek. Dzięki za ekspresową akcję. :)

 

FA16B4B0-2149-41D7-969E-32B09C8B52BF.jpeg

CE3DEBBE-BD7A-4ABB-9339-AA039577AABC.jpeg

 

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xtpppp napisał:

Czy możesz zdradzić co to za kopia entreq ?

Był kiedyś sprzedawany przez kogoś w kilku egzemplarzach na allegro za ok. 1000zł. Ja go kupiłem za niższą kwotę. Osoba, która robiła te kable posiadała też Entreqa Challengera. Rozebrała go do gołych żył, zamówiła te same z Niemiec. Te same żyły, ta sama technologia. Jedynie wtyki są inne - pewnie gorszej jakości niż w Entrequ. 

Ja jestem z niego mega zadowolony. Przybliża tonalnością LCD2f (2019) do starszych rewizji, jednocześnie dając lepszą jakość dźwięku. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności