Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

@Dirian do HD58X oprócz balansu polecam kupić gąbkę na przetwornik od K-240. Przykleić taśmą dwustronną i pozbyć się tych gąbek z zewnątrz. 

Prosty mod i łatwo przywrócić do zwykłej wersji jak Ci nie podpasuje.

 

 

 

Screenshot_20211128-214038_Drive.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jarzyna napisał:

@Dirian do HD58X oprócz balansu polecam kupić gąbkę na przetwornik od K-240. Przykleić taśmą dwustronną i pozbyć się tych gąbek z zewnątrz. 

Prosty mod i łatwo przywrócić do zwykłej wersji jak Ci nie podpasuje.

 

 

 

Screenshot_20211128-214038_Drive.jpg

Haha.. najpierw wyciągali gąbkę, teraz zalecają przyklejać - ehh.. ci audiofile, nie nadążysz za nimi. 😆

  • Like 4
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, manuelvetro napisał:

Panasy mam, kurde od wtorku, alem się zapomniał pochwalić.

RZ-S500W

TWS o yes!

Najpierw myślałem, że to lornetka teatralna. A później, że to klej dwuskładnikowy - dwie buteleczki w futerale ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Dealz "rzucili" nowe płyty
Bo wcześniej wszystkie półki miałem już że trzy razy podglądane 65eb78939391d16a7b985d8fcd645a2e.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niimbus zostaje, tu nie ma co kombinować i bawić sie w zwroty i wymiany na coś innego. To genialny wzmacniacz jest. Nie sądziłem, że aż tak mi się spodoba jego sygnatura dzwiękowa i to jak ogólnie on gra, jak jest świetnie wykonany, jak wygląda itd. itd. Jestem mega zadowolony, a przecież jak troche dłużej pogra i się wygrzeje, to będzie jeszcze lepiej. Póki co od dołu, przez średnice, po górne pasmo jest lepiej niż sie spodziewałem, że będzie. Nie mogę się oderwać od słuchania muzyki :D

 

Jeszcze co do góry. Pierwszy raz słysze takie wysokie. Wiem, że pisalem w podobnym tonie o basie w innym wątku, ale nie mam dużego doświadczenia, nie słuchałem dużo wzmacniaczy, opieram się jedynie na tym co mam, co sobie czytam, a to jak gra Niimbus przerosło moje oczekiwania. W każdym razie wysokie są niesamowite! Tak wyraźnie jest wszystko słychać, przy czym nic nie jest absolutnie natarczywe, a tak wciągające, że szok. Niesamowita jakość. Ta separacja instrumentów na scenie muzycznej jest rewelacyjna. Mnóstwo powietrza. Pod tym względem jest lepszy niż Aurium, choć Pathosa ani mi się śni sprzedawać, bo nadrabia barwą i klimatem. Ma inną sygnaturę, nieco cieplejszą i jest ciut podkoloryzowany w przekazie - teraz już to rozumiem. Co też wcale złe nie jest i ma swoje zalety, mi się takie granie też podoba. Myśle, że fajnie się uzupełniają te dwa wzmacniacze. Pathos ma też inny bas, bardziej poluzowany, ale bardzo silny, który również ma swój klimat. Średnica jest porównywalna, choć Niimbus jakby grał rząd albo dwa bliżej - takie mam wrażenie. Proszę też wziąć pod uwagę, że mój Aurium jest na lampach Mullard E88CC i ma inne zasilanie w postaci zasilacza liniowego Keces P8, który dodaje mu dynamiki i eliminuje szumy, dzieki czemu tło staje sie czarne. W Niimbusie taki zasilacz nie jest potrzebny, bo bez niego tło też jest zupełnie czarne. Co jeszcze je różni ? Niimbus jest bardziej przejrzysty, bardziej neutralny, ma lepsze wysokie, inny bardziej zwarty, teksturowy bas i ma więcej detalu. Nie da się ukryć, że słysze więcej na Niimbusie, co nie znaczy, że Aurium jest zamulony, absolutnie nic z tych rzeczy. Niemniej jednak powszechnie jest wiadomo jak grają lampy Mullarda ;) Musze teraz Niimbusowi zamówić kabel zasilający Wireworlda Silver Electra, ciekaw jestem efektów. Wtedy już cały system będę miał na tych kablach, które uważam, że są bardzo, ale to bardzo dobre 👍

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy się nim interesowałem i rozmawiałem z ludzmi na jego temat, to wywnioskowałem zbyt dużo sprzecznych informcji, co nie przypadło mi do gustu. Jedni byli zachwyceni, drudzy, ze tak powiem średnio. Niemniej jednak uważam, że warto go posłuchac i wyciagnac wnioski samemu. Ja nie mialem takiej możliwości.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MichalZZZ napisał:

Niimbus zostaje, tu nie ma co kombinować i bawić sie w zwroty i wymiany na coś innego.

 

Słuszne wnioski i oby decyzja. 

Pathos siła rzeczy na jakiś czas pójdzie w odstawkę, więc przełożyć kabel Silver Electra do Niimbusa a nowy zamów do Pathosa🙂 Tym samym centralny tor będziesz miał od razu sfinalizowany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka banalna rzecz, a z tego podjarania o tym nie pomyślalem :D Prosze wybaczyć, ale targają mną emocje po tym co słysze od wczoraj przez słuchawki ;) Od Pathosa nie wyciągne, bo tam idzie DC do zasilacza, a od zasilacza do listwy idzie dopiero Silver Electra. Druga Silver Electra idzie od listwy do gniazdka w scianie. Ale moge włożyć spowrotem stockowy kabel zasilajacy od zasilacza, bo akurat tutaj jest najmniejsza zmiana w dzwieku, jeżeli chodzi o lepszy kabel zasilajacy i wtedy Wireworlda moge podlaczyc do Niimbusa. Dzieki za wskazówke @dj1978 👍

Teraz, The Grand Wazoo napisał:

@MichalZZZ gdyby była przyznawana nagroda za estetykę, porządek i schludność w ustawieniu oraz prezentacji sprzętu audio, to pewnie byś wygrał :) Albo ca najmniej zajął drugie miejsce po Leo Messim ;) 

Bardzo dziękuję, jest mi niezmiernie miło :) Nie ukrywam, że jestem pedantem i dbam o takie rzeczy. Czystość, schludność zawsze były u mnie na pierwszym miejscu.

 

A co do Leo, to jestem mega happy po wczoraj, choć szkoda mi Roberta, bo też zasłuzył na tą nagrode.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MichalZZZ napisał:
Jest i on, Niimbus US5 Pro :)
Do tego dedykowany zasilacz w postaci Powermena, który też podobno robi robotę, w co jak najbardziej wierzę, bo wiem jakie efekty daje mój Keces P8 + Pathos Aurium. Minusem Formuly jest loteria jeżeli chodzi o parowanie ze słuchawkami z przetwornikami dynamicznymi i tutaj bym się bał o moje ulubione ZMF Verite. O dziwo ktoś też wspomniał, że nie jest to dobre połączenie z Empyreanami, a ja z tych słuchawek nie mam zamiaru rezygnować, bo za bardzo je lubię. 
 
(...)
 
Osobiście chciałem najbardziej wszechstronnego i uniwersalnego wzmaka do moich słuchawek i wydaje mi się, że Niimbus taki właśnie jest. Dużo osób chwali synergię z Verite, Empyrean i przede wszystkim z Abyss 1266 Phi TC, a do tego świetnie się podobno zgrywa z flagowymi modelami Audeze, do których też się przymierzam.
 

 

Gwoli doprecyzowania. Ktoś wspomniał, że z Empyrean nie jest dobrym połączeniem Nimbus czy Formula?
Ci co chwalą synerigię Nimbusa z Empyrean...

 

A jak twoje zdanie? Jak ten Nimbus gra z Empyrean? Jak grał Pathos w tej wersji, a jak Nimbus vs Pathos.

 

Sam mam Empyrean m.in... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotr_Mojo napisał:

 

Gwoli doprecyzowania. Ktoś wspomniał, że z Empyrean nie jest dobrym połączeniem Nimbus czy Formula?
Ci co chwalą synerigię Nimbusa z Empyrean...

 

A jak twoje zdanie? Jak ten Nimbus gra z Empyrean? Jak grał Pathos w tej wersji, a jak Nimbus vs Pathos.

 

Sam mam Empyrean m.in... 

 

Formula S i Empyrean. Kto, to mnie uduś, ale nie pamiętam. Zdaje się ktoś na Head-Fi. Z tyloma ludźmi ost. rozmawiałem, że sie gubię. 

 

Synergia Empyrean z Niimbusem jest świetna. Słuchawki stają się bardziej techniczne, choć do technicznych im jak wiemy daleko, bo ich sygnatura jest nieco cieplejsza i bogata na średnicy. To ich główna zaleta. Na pewno bas jest bardziej kontrolowany z Niimbusem. Z Niimbusem slyszysz tez więcej szczegółów, przy każdym paśmie, ale nie ma to wpływu na muzykalność, wręcz przeciwnie. Z Aurium jest natomiast bardziej słodko, lepko, mokro. Creme de la creme ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turtle Beach M5. Polecam. 40 mm drivery. Są bardzo szczegółowe, naturalne, bass szybki nie tłusty. Vocal naturalny. Soundstage - scena jest zauważalna. Bardzo dobre za taką cenę.

Ogólnie same drivery grają 1 klasa. 

t2.jpg

t3.jpg

t1.jpg

Edytowane przez marco-polo
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cpu1 napisał:

Rodzinka w komplecie bo doszły zamknięte Ether C Flow 1.1 z kabelkiem VIVO :

EtherCF.thumb.JPG.f73a832d75b94eb524d89bf66c71b8ef.JPG

FAW Noir HPC Mk2 też fajnie z nimi gra.

U mnie fajną synergię łapią z iBasso DX220 MAX.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, konrad_a napisał:

FAW Noir HPC Mk2 też fajnie z nimi gra.

U mnie fajną synergię łapią z iBasso DX220 MAX.

Dzięki. Dorwałem się do porównań i sygnatura jest inna niż otwartych (ale są też inne pady, kabel i lata produkcji 2016 vs 2019). 

Z otwartymi też mi najlepiej do tej pory pasowało łączenie z ESSami : HiBy R6 gdzie jest 2x9028Q2M, SMSL SU-9 z 9038PRO i E1DA z 9038Q2M. 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, manuelvetro napisał:

Ciekawość, pierwszy stopień do…

TWS-owego nieba.

Znów @Jaro54kłaniam się w pas. Jak stodoła jest bas.

 

40AC8CB8-B536-49DB-A7B7-542FB3228B17.jpeg

I jak się mają do Panasonic RZ-S500W? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności