Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, meehooj napisał:

przyszedł Topping (D10s). bardziej mi sie podoba granie aima, dzwiek wyrazniejszy, klarowniejszy. natomiast sAp-II rewelacyjny, toppinga oddaje a smsl zostaje.

No pewnie, że sAp-II to rewelacja. Zmień w nim zasilacz - koszt niewielki (ok. 70 zł za sam zasilacz, polecam ten Abasco spod linku), a poprawa brzmienia wyraźna.

4 minuty temu, manuelvetro napisał:

Z przyczyn praktycznych, jest genialny selektor wejść na 4 źródła :D Nie grzeje się mocno, trochu tylko. Nie czytałem instrukcji, ale jak jest jedna lampka, to na pewno kupię i drugą, tylko czekam, aż mnie @lobuz1rzuci linkiem jaką :) 

Spoko, najważniejsze że masz radochę ze słuchania muzyki :)

U mnie do SAP-2 podłączone jest tylko jedno źródło do wejścia RCA, ale to takie 3 w jednym (Marantz M-CR503: CD-player, odtwarzacz plików z pendrive'a i tuner radiowy). Mam jeszcze jedno wejście w zapasie (3.5 mm jack - czyli na komputer), ale nie używam. Muzyki z komputera (głównie Spotify) słucham podczas pracy w gabinecie, od tego mam wzmacniacz Rotel i głośniczki Tannoy M1 :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, manuelvetro napisał:

Z przyczyn praktycznych, jest genialny selektor wejść na 4 źródła :D Nie grzeje się mocno, trochu tylko. Nie czytałem instrukcji, ale jak jest jedna lampka, to na pewno kupię i drugą, tylko czekam, aż mnie @lobuz1rzuci linkiem jaką :) 

Możesz sprobować do mt-603 takich jak ja mam w swoim OTL. Powinno być czyściej.

Kupisz od sprawdzonego sprzedawcy- sam czekam na inne, siemensy do mt-604:

https://www.ebay.pl/itm/12AU7-JAN-GE-USA-NOS-BOXED/310087990331?hash=item4832af3c3b:g:qO4AAOxyn9BRa56U&redirect=mobile

 

…lub inne od niego z tej rodziny 12AU7:

https://www.ebay.pl/sch/m.html?_ssn=yitry&_armrs=1&_from=R40&_sacat=0&_nkw=12au7&_sop=15

E3729AC2-CEB7-4D35-91BE-05E693EBB3DB.jpeg

F44881AC-DD20-495F-9215-2D20C595F3E1.jpeg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lobuz1 napisał:

Możesz sprobować do mt-603 takich jak ja mam w swoim OTL. Powinno być czyściej.

Kupisz od sprawdzonego sprzedawcy- sam czekam na inne, siemensy do mt-604:

https://www.ebay.pl/itm/12AU7-JAN-GE-USA-NOS-BOXED/310087990331?hash=item4832af3c3b:g:qO4AAOxyn9BRa56U&redirect=mobile

 

…lub inne od niego z tej rodziny 12AU7:

https://www.ebay.pl/sch/m.html?_ssn=yitry&_armrs=1&_from=R40&_sacat=0&_nkw=12au7&_sop=15

E3729AC2-CEB7-4D35-91BE-05E693EBB3DB.jpeg

F44881AC-DD20-495F-9215-2D20C595F3E1.jpeg

Czyściej nie potrzebuję, jest mega czysto. Cieplej, barwniej - chętnie.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, manuelvetro napisał:

Czyściej nie potrzebuję, jest mega czysto. Cieplej, barwniej - chętnie.

Nie mam dużego doświadczenia niestety z tymi lampkami, ale to 1 sztuka, więc możesz zaszaleć i kupić różne :)  

@manuelvetro

zajrzyj też tutaj

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?wyniki-wyszukiwania,19&sPhrase=12au7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś kupiłem dwa miesiące Tidala... drugi raz, bo za pierwszym się machnąłem i kupiłem wysoką, teraz poleciał abo HiFi. Wewnętrzna cebula płacze 2zł w plecy. :(:P 

No, ale chciałem mieć lossless, jednak lepiej brzmi. 


 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Undertaker napisał:

A to jakaś promka jest znowu bo nie widzę? :D

 

Chyba oficjalnie się z tym nie reklamują, ale przy zakładaniu konta pyta o przedłużenie do 60 dni okresu próbnego za 2zł. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MrBrainwash napisał:

Ja dziś kupiłem dwa miesiące Tidala... 

Widzę, że sami tidalowcy na forum, ale pewnie zasadnie jak ktoś stawia na taką formę przekazu. Moje spotify na maksie to nadal tylko mp3 i to słychać vs CD.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bob2000 napisał:

Widzę, że sami tidalowcy na forum, ale pewnie zasadnie jak ktoś stawia na taką formę przekazu. Moje spotify na maksie to nadal tylko mp3 i to słychać vs CD.

Spotify obiecało lossless do końca roku. Zegar im tyka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bob2000 napisał:

Widzę, że sami tidalowcy na forum, ale pewnie zasadnie jak ktoś stawia na taką formę przekazu. Moje spotify na maksie to nadal tylko mp3 i to słychać vs CD.

Ja też jadę na Spotify'u i nie narzekam. 😋 A co takiego słychać pomiędzy Spotify 320kb/s a CD, oprócz innej barwy, cieplejszej w tym pierwszym? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, neonlight napisał:

A co takiego słychać pomiędzy Spotify 320kb/s a CD, oprócz innej barwy, cieplejszej w tym pierwszym? :)

Jak dla mnie to 320 jest suche/szorstkie w brzmieniu i nie słyszę, że cieplejsze. Zawsze miałem takie wrażenie, ale nie robiłem jakichś ślepych porównań. Tak uważam i jest mi z tym bardzo dobrze, ha, ha :D.

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bob2000 napisał:

Jak dla mnie to 320 jest suche/szorstkie w brzmieniu i nie słyszę, że cieplejsze. Zawsze miałem takie wrażenie, ale nie robiłem jakichś ślepych porównań. Tak uważam i jest mi z tym bardzo dobrze, ha, ha :D.

Ja robiłem porównanie łeb w łeb, gramofon vs cd vs Spotify, te same albumy i o ile cd było technicznie trochę "lepsze" od pozostałych, tak jego barwa już niespecjalnie mi pasuje, wolę Spotify, któremu z kolei bliżej pod tym względem do czarnej płyty.😉

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, neonlight napisał:

Ja robiłem porównanie łeb w łeb, gramofon vs cd vs Spotify, i o ile cd było technicznie trochę "lepsze" od pozostałych, tak jego barwa już niespecjalnie mi pasuje, wolę Spotify, któremu z kolei bliżej pod tym względem do czarnej płyty.😉

To przynajmniej nie masz parcia na kupno płyt CD ;). Ja jedynie czasami porównywałem chwilę ten sam album ze Spotify i zagrany z CD do plików lub kupiony w plikach. Różnica jest dla mnie subtelna (albo wmawiana sobie 😜), nie jest to dzień i noc, w przypadku Spotify 320 (plan darmowy bolał bardziej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, neonlight napisał:

Ja robiłem porównanie łeb w łeb, gramofon vs cd vs Spotify, te same albumy i o ile cd było technicznie trochę "lepsze" od pozostałych, tak jego barwa już niespecjalnie mi pasuje, wolę Spotify, któremu z kolei bliżej pod tym względem do czarnej płyty.😉

Barwę z cd można kształtować. Mam cd podłączony optykiem pod dac smsl m400, z którego mogę wyjść na lampę Sinus OTL, Sp400,  Singxer SA1 czy stereo. Można się bawić. Kabelki też grajo- teraz pod stereo mam srebro Argentum i jest pięknie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lobuz1 napisał:

Barwę z cd można kształtować. Mam cd podłączony optykiem pod dac smsl m400, z którego mogę wyjść na lampę Sinus OTL, Sp400,  Singxer SA1 czy stereo. Można się bawić. Kabelki też grajo- teraz pod stereo mam srebro Argentum i jest pięknie.

Słuchałem 2 dni temu Sinusa OTL 2A3, a tydzień temu SP400.

Mógłbyś porównać Sinusa, SP400 i Singxera w zakresie barwy?

Singxera nigdy nie słyszałem i jestem ciekawy jak gra w odniesieniu do tamtych dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Singxer gra bardziej masywnie, grubszą kreską niż SP400, cieplej, ale nie traci na detalu, jednak w połączeniu z su-9 zdecydowałem się na czyste srebro, aby dodać więcej oddechu. Nie robiłem bezpośrednich porównań, przełączania się i sprawdzania- mam podpięte 3 różne dacki i słucham w połączeniu z konkretnymi słuchawkami, które mi najlepiej leżą w danej chwili.

SA1 bliżej do Bursona czy OTL niż do SP400.

Opcje są takie:

1. Su9 + sa1

2. su9 + mt604

3. D30pro + Sinus Otl

4. d30 pro + sa1

5. M400 + sp400 lub otl

6. Xa10

7. Xa10 + mt602


Edit. Wpadły jeszcze lampy.

388E650E-CFFA-4C30-AA00-F81BFA573E6B.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bob2000 napisał:

Zawsze miałem takie wrażenie, ale nie robiłem jakichś ślepych porównań. Tak uważam i jest mi z tym bardzo dobrze, ha, ha

Ale jak zrobisz to zrobi ci się jeszcze lepiej. Wierz mi. Człowiek wierzy w różne różnice, zrobi sobie ślepe porównanie (uczciwie wobec siebie) i już te różnice stają się głupotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności