Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Rafacio napisał:

Takie jest moje zdanie i nie tylko. Takie same zresztą mam na temat kupowania kabli od grafika, fotografa, wodoleja - recenzenta, a obecnie producenta okablowania.

Zdanie jest jak ****. Każdy ma własną.

Co do mt-603 - słucham na k812 z Zen Can - mam możliwość zmiany na klik w CAN na ZEN DAC spięty balansem z ZEN CAN. Także, wiem, jak gra mt-603 :P I jeśli ono muli, to mniej więcej tak, jak mulą k812 :) 

Moja opinia od Twojej wiesz czym się różni? Moja jest z własnych uszu, a Twoja z ....

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MichalZZZ napisał:

Jest to model Fanatum Emmoni robiony na zamówienie od Pana Jakuba Łopatko. 

Gdzie można obejrzeć i zamówić jakieś kable tego typu od tego Pana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MichalZZZ napisał:

Na forum Audiofanatyk. Ewentualnie tutaj kontakt z Panem Jakubem - @EvilKillaruna

Tak z ciekawości +/- jakiego rzędu jest to koszt za ten piękny kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wegiel21 

 

Cena tego kabelka to 1600 zł. za 1,5 metra. Niedługo sie oficjalnie pojawi w sklepie Audiofanatyka, wiec to żadna tajemnica. Zapewne będzie można sobie dobierac wersję kolorystyczne (odnogi od wtyków i drewienko, bo reszta kabla pozostanie czarna) Ja na ten przykład chciałem drewienko Sapele i oplot w kolorze brązu aby mi pasował do słuchawek. Uważam, że wygląda to kapitalnie :)

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rafacio napisał:

Pewnie tak. Ale to urządzenie służy do psucia dobrze grającego zestawu. Bo nic innego ono nie robi. Sam miałem podobny bufor Audio Alchemy czy jakoś tak się firma nazywała. Było to 15 lat temu, a bufor tylko zmulił.

Masz rację. A pierwszym takim buforem lampowym był "Prosiaczek" od Musical Fidelity: X10-D (pojawił się w sprzedaży jeszcze pod koniec ubiegłego wieku). Ale z drugiej strony sam czasem wolę posłuchać muzyki na obiektywnie rzecz biorąc psujących dźwięk Koss Porta Pro, choć ostatnio bardzo dawno tego nie robiłem - po zmianie zasilacza w SAP-2 moje K530LTD dostały skrzydeł. Podobnie z winylami (zniekształcenia harmoniczne generowane przez lampy i gramofony są dobierane subiektywnie jako przyjemne doznania dźwiękowe) - ale już od kilkunastu lat nie mam ani czarnych płyt, ani gramofonu (miałem stary, dobry Elac Miracord 42 z wkładką Nagaoka JT-511, a później Ortofon OM5).  

 

O, tak to wyglądało u mnie jakieś 15 lat temu:

elac_onkyo.jpg

Edytowane przez Bednaar
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Centymetr przewodu za 10,67 zł.

 

Skoro już tak wyliczasz i się martwisz o moje finanse, to zmartwię Cię jeszcze bardziej, że szukam kabelka USB do 2k zł :)Chce 2 metrowy. Oblicz ile będzie kosztował 1 centymetr :D

 

Podziwiam, że chce się Wam wciąż komentować jedno i to samo. Jak ktoś lubi, sprawia mu to frajdę i się przekonał na własne uszy, że ma to wszystko wpływ na dźwięk, to nic nikomu do tego.

 

7 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Niech Ci służy :)

 

Dziękuję :)

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Aventus napisał:

 

To tak dla równowagi kolego seniorze:

 

"I do tego nie jest użytkownikiem tylko poczytał w internetach ;) bardzo obiektywna opinia"

Mylisz się, mam te słuchawki. A co do źródeł na temat "stwórcy" wszystkie dostępne źródła piszą to samo. Kolego młodszy :)

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2021 o 19:15, meehooj napisał:

btw, jak myslicie, topping zagra lepiej niz moj Aim sc808?

przyszedł Topping (D10s). bardziej mi sie podoba granie aima, dzwiek wyrazniejszy, klarowniejszy. natomiast sAp-II rewelacyjny, toppinga oddaje a smsl zostaje.

Edytowane przez meehooj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bednaar, @Rafacionie znam tych waszych lampowych pre, natomiast mt-603, metodą 2sekundowych laboratoryjnych porównań @MrBrainwasha pod względem szczegółowości, klarowności, SQ , etc, nie ustępuje W NICZYM ZenStawowi łączonemu oryginalnym kablem ifi w balansie 4,4mm.

A słucha się przyjemniej.

Także, pobite gary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

"Jeśli coś miałoby być bardziej wyraźne i klarowne od niego (głównie słucham k812) to moje uszy wyglądałyby tak jak na aktualnym obrazku z promo mp3store."

Cytat wyjaśnia. Wiele osób po prostu lubi zniekształcenia wnoszone przez lampę, a bufor lampowy nie robi nic innego jak je dodaje.

Edycja:    Dla mnie im więcej szczegółów, im bardziej precyzyjny dźwięk tym lepiej. Wiem, że większość jednak nie lubi. Wiele opisuje wtedy wrażenia jako zalewanie przez nadmiar szczegółów, że ich nadmiar nie pozwala im się skupić na muzyce itp. Może po prostu ich mózgi wolniej przetwarzają dane.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rafacio napisał:

Spoko.

"Jeśli coś miałoby być bardziej wyraźne i klarowne od niego (głównie słucham k812) to moje uszy wyglądałyby tak jak na aktualnym obrazku z promo mp3store."

Cytat wyjaśnia. Wiele osób po prostu lubi zniekształcenia wnoszone przez lampę, a bufor lampowy nie robi nic innego jak je dodaje.

Dokładnie. A ja tych zniekształceń nie słyszę w porównaniach laboratoryjnych A:B z czystym tranzystorem, gdyż z uszu cieknie mi krew.

D3281B0B-9181-43D0-BE5C-646A77BEEF2C.jpeg

15 minut temu, Rafacio napisał:

Edycja:    Dla mnie im więcej szczegółów, im bardziej precyzyjny dźwięk tym lepiej. Wiem, że większość jednak nie lubi. Wiele opisuje wtedy wrażenia jako zalewanie przez nadmiar szczegółów, że ich nadmiar nie pozwala im się skupić na muzyce itp. Może po prostu ich mózgi wolniej przetwarzają dane.

Znowu kulą w płot, majfriend

 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, manuelvetro napisał:

Znowu kulą w płot, majfriend

Może kula, co nie zmienia faktu, że bufory lampowe istnieją po to by po wpięciu w tor dodać przyjemnych dla wielu zniekształceń. Taka jest rola bufora lampowego.

 

 

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Rafacio napisał:

Może kula, co nie zmienia faktu, że bufory lampowe istnieją po to by po wpięciu w tor dodać przyjemnych dla wielu zniekształceń. Taka jest rola bufora lampowego.

 

 

I tutaj się z Tobą zgadzam. 

Niemniej: w testach a:b metodą 2 sekund między urządzeniami

1. Nie słyszę zniekształceń: tj mulenia, utraty szczegółowości, szybkości, dynamiki, zmniejszenia sceny względem tranzystora

2. Mimo to jest przyjemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, manuelvetro napisał:

1. Nie słyszę zniekształceń: tj mulenia, utraty szczegółowości, szybkości, dynamiki, zmniejszenia sceny względem tranzystora

Ty nie słyszysz, za to w pomiarach słychać. ;) 

5 godzin temu, manuelvetro napisał:

2. Mimo to jest przyjemniej.

To już jest bez znaczenia - patrz wyżej. :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafacio @manuelvetro Zniekształcenia harmoniczne - jak wiadomo - są przyjemne dla uszu. 

Jak dla mnie szczerze mówiąc nieważne, czy przyrządy pomiarowe by coś wykryły (pewnie tak). Osobiście nie pakowałbym do toru buforu lampowego (chociażby z przyczyn praktycznych), ale jak ktoś chce i jest zadowolony z efektu, to w czym problem? A propos przyczyn praktycznych: @manuelvetro czy ten bufor lampowy mocno się grzeje? W instrukcji coś wspominają o wymianach lamp, np. sugerują, jak często to robić? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bednaar napisał:

@Rafacio @manuelvetro Zniekształcenia harmoniczne - jak wiadomo - są przyjemne dla uszu. 

Jak dla mnie szczerze mówiąc nieważne, czy przyrządy pomiarowe by coś wykryły (pewnie tak). Osobiście nie pakowałbym do toru buforu lampowego (chociażby z przyczyn praktycznych), ale jak ktoś chce i jest zadowolony z efektu, to w czym problem? A propos przyczyn praktycznych: @manuelvetro czy ten bufor lampowy mocno się grzeje? W instrukcji coś wspominają o wymianach lamp, np. sugerują, jak często to robić? 

 

Z przyczyn praktycznych, jest genialny selektor wejść na 4 źródła :D Nie grzeje się mocno, trochu tylko. Nie czytałem instrukcji, ale jak jest jedna lampka, to na pewno kupię i drugą, tylko czekam, aż mnie @lobuz1rzuci linkiem jaką :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności