Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy wcześniej nie słuchałem winyli, więc nadszedł ten czas.
Kupiłem stary zestaw Technicsa z gramofonem SL-J110R.
Dokupiłem wkładkę Audio Techica AT81CP.
A także przedwzmacniacz lampowy Firebottle 2.
Słucham już od około miesiąca w różnych konfiguracjach.
 
Jest to granie inne od przetwornikowego. Jest mniej nerwowo i nachalnie od chipów. Nie ma tego rozbicia na poszczególne elementy, a takie granie jako całość. Najbardziej z tego co mam podobne do tda 1541 i 43, ale jednak inaczej. Niektóre utwory wydaję się jak bym slyszał pierwszy raz, chociaż je dobrze znam. Gitary, trąbki, saksofony fantastycznie wybrzmiewają. Głosy bardziej zwykłe, ludzkie. Muzykę klasyczną bardziej rozumiem, mocniej się wczuwam.
20211015_160346.thumb.jpg.9859d221cc8b86dc2f2afd004a9aac9f.jpg
20211015_160322.thumb.jpg.1e0d29bf5a79aa6e417b895bf4ebbc36.jpg
20211015_160257.thumb.jpg.d7c9fe7bac620fc20165e69dd6f0241e.jpg
 
 
 
Super - gratuluję. Gdzie kupiłeś preamp?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale kolega kupił wkładkę odpowiednik pewnie at3600 ze stożkowym szlifem, do tego lampy. Jak to ma GRAĆ? Nie ma się co dziwić, że nie słyszy szczegółów tylko jednolitą zhomogenizowaną papkę.  Po co kupować gramofon pod wkładki których już prawie nie ma na rynku, a jak są to są to wersje najtańszych modeli?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Rafacio said:

Kupiłeś lipną wkładkę, do tego zmuliłeś ją lampami i uważasz, że to dobrze gra?

W porównaniu do wkładki technicsa p24, której słuchałem na początku to at81cp ma o wiele więcej szczegółów. Następną kupię z eliptyczną igłą, która jest niewiele droższa at85ep. Później może mc jeśli znajdę tanią na t4p lub wymiana gramofonu. Mam opory wydawać tyle kasy na mc, prędzej zmienię okablowanie w tym gramofonie na srebrne. Słuchałem też na początku razem ze wzmacniaczem technicsa i teraz z Firebottle2 to jest już bajka 🙂

 

Wolę przejść taką drogę, która bardzo dużo mnie uczy niż, nie słuchać w ogóle, bo za tanio, nie tak albo wbrew czyjegoś widzi mi się. Pozatym słuchanie tego teraz daję mi satysfakcję i przyjemność.

Czekałem kiedy ktoś wlaśnie powie, że za tania wkładka lub kiepski gramofon, ale niesądziłem że można się doczepić  do Firebottle 2,bo był droższy parę razy jak gramofon z wkładką razem wzięty i jest to już rasowy sprzęt.

 

Poza tym pod przedwzmacniasz jest wpięta 3m WW Silver Electra, która dodaję przestrzeni i szczegółów, od przedwzmacniacza idzie to kablami srebrnymi krio do Pathosa converto mk1( zasilany WW elektrą i wzmacniaczem liniowym) i dalej do oppo pm-2 z kablem occ lub do stax srs 3100 z pad modem.

 

8 hours ago, Rafacio said:

  Po co kupować gramofon pod wkładki których już prawie nie ma na rynku, a jak są to są to wersje najtańszych modeli?

Dla doświadczenia, z ciekawości, bo chce posłuchać winyli, a taki jest dla mnie dostępny w danej chwili.

11 hours ago, szwagiero said:

Super - gratuluję. Gdzie kupiłeś preamp?

Dziękuję🙂

Na ebayu.

8 hours ago, Rafacio said:

Nie ma się co dziwić, że nie słyszy szczegółów tylko jednolitą zhomogenizowaną papkę.

Szczegółów jest dla mnie wystarczająco. Po zmiane wkładki słucham więcej na oppo pm-2 niż na stax l-300, bo było za detalicznie. Chodziło mi bardziej o to, że granie nie przypomina mi mojego Lite dac-83, który jest dla mnie benchmarkiem szczegółowości, a raczej brzmi to bardziej jak na koncercie na żywo, gdzie nie ma takiego wyszczegółowiena wszystkiego, a bardziej odczuwa się muzykę jako całość.

 

Na pewno brakuję mi doświadczenia z lepszymi gramofonami i wkładkami mc, ale to co usłyszałem stwierdzam po wysłuchaniu na dobrze znanym mi torze słuchawkowym i po przesłuchaniu około 100 różnych winyli .

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Baksiu11 napisał:

Dzięki @tommir, mam teraz pięknie grająca parkę. Nie wiem jakim cudem wszedłeś w posiadanie tego wzmacniacza ale dziękuję audionervosie ze chciałeś go sprzedać

A wyrwałem gdzieś z Australii... ;)

 

8 godzin temu, Baksiu11 napisał:

O Milo piszą że to tranzystor o lampowym brzmieniu więc jeszcze zdjęcie nocą, tłumaczące skąd to skojarzenie31accb4d724d6c123ca70138820e1342.jpg

 

Nie tylko dlatego, ale fakt, jest też bezpośrednie skojarzenie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, NuYam napisał:

Czekałem kiedy ktoś wlaśnie powie, że za tania wkładka lub kiepski gramofon, ale niesądziłem że można się doczepić  do Firebottle 2,bo był droższy parę razy jak gramofon z wkładką razem wzięty i jest to już rasowy sprzęt.

@Rafacio się nie przejmuj. To taki sympatyczny forumowy maruda :) Obiecałem sobie, że jak przeczytam w końcu jego pozytywny post, to się napiję wódki, a nie piję (wódki) od pewnie 15 lat... i wygląda na to, że się nie napiję ;) 

Też myślę o lampowym pre do gramofonu i nie wiem czego się "złapać"... 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2021 o 23:26, atr3yu napisał:

ale przez iPhona jeszcze nie ogarnęli jak je można wgrać, będę cierpliwie czekał bo zdecydowanie warto.

 

Już ogarnęli :) 

 

Hi folks!

Big heads-up! You can now update the Go Blu on iOS devices!

Search "iFi-Gaia" on the app store and you will be able to update the Go Blu.

Thanks for being patient with us on this !

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

@Rafacio się nie przejmuj. To taki sympatyczny forumowy maruda :) Obiecałem sobie, że jak przeczytam w końcu jego pozytywny post, to się napiję wódki, a nie piję (wódki) od pewnie 15 lat... i wygląda na to, że się nie napiję ;) 

Też myślę o lampowym pre do gramofonu i nie wiem czego się "złapać"... 

Moje dzieciaki akurat mają fazę na smerfy, i jak słyszę smerfa marude, który nie cierpi wszystkiego, to odrazu mi się kolega Rafacio kojarzy. Odrazu mam w głowie np. takie "nie cierpie kabli zasilających" 😄

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak gra, może masz porównanie do dragonfly itp. Ja lubię małe rzeczy ( :D ) , miałem już prawie wszystkie dragonfly (prócz Cobalt, od starych 1.0), smsl idea, m2, m3, zabawki od fiio, udac i pewnie drugie tyle co już zapomniałem :P Teraz Cyrus Soundkey o dziwo długo go trzymam jak na mnie ( już ponad 2 lata) ale pewnie niedługo zmienię, bo jak tu nie kupować jak wychodzą takie cuda :D 

hip-dac2-IMG_3738.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gumiak9 napisał:

Napisz jak gra, może masz porównanie do dragonfly itp. Ja lubię małe rzeczy ( :D ) , miałem już prawie wszystkie dragonfly (prócz Cobalt, od starych 1.0), smsl idea, m2, m3, zabawki od fiio, udac i pewnie drugie tyle co już zapomniałem :P Teraz Cyrus Soundkey o dziwo długo go trzymam jak na mnie ( już ponad 2 lata) ale pewnie niedługo zmienię, bo jak tu nie kupować jak wychodzą takie cuda :D 

hip-dac2-IMG_3738.jpg

O.. nowy Hip'ek, szkoda, że baterii nie dali trochę większej, żeby do tych 10h dobijał chociaż. :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gumiak9 napisał:

Napisz jak gra,

 

Fajnie gra :D 

 

Serio, muzycznie jestem bardzo zadowolony. Jest czysto, neutralnie i dynamicznie. To tego, jak ktoś lubi, jest X-Bass i 3D. Mocy też nie brakuje.

 

Miałem trochę dongli (w tym DF Black i Red), ale dzisiaj brzmienia już nie porównam - takim aptekarzem dźwiękowym nie jestem :D 

 

Ostatnim posiadanym przeze mnie urządzeniem tego typu był Qudelix-5K i szczerze mówiąc żałuję, że go sprzedałem. Granie (barwa, dynamika, moc) było na podobnym poziomie, ale Go Blu ma w porównaniu z Qudelix'em kilka istotnych wad:

  1. Cena. Promocyjna, tzn. 699 PLN jest jeszcze akceptowalna, ale regularna, tzn. 999 PLN już nie (IMHO);
  2. Dramatycznie mały zasięg BT - zaledwie kilka metrów !!!
  3. Brak jakiekolwiek apki;
  4. Brak etui oraz klipsa do ubrania (jest tylko miękki woreczek).

Jeszcze tego nie potwierdziłem, ale wygląda na to, że bateria, obok SQ, będzie silną stroną Go Blu.

 

Jeżeli IFI obieca przez zmianę firmware (już jedna była) poprawić zasięg BT (nie wiem czy to jest możliwe), zaryzykuję i go zatrzymam, w przeciwnym razie chyba zwrócę :( 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

że jak przeczytam w końcu jego pozytywny post, to się napiję wódki, a nie piję (wódki) od pewnie 15 lat...

To już dawno powinieneś pić, choćby po moich ostatnich wpisach o Archspire. Także ten tego. Polecam toruńską jednorodną ziemniaczaną. Nie pali, można bez popity. Na drugi dzień bez sensacji.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, bob2000 napisał:

I to jeszcze nowomodny metal, za to powinny być 2 flaszki do wypicia.

Właśnie.

A tak jeszcze w temacie. Nie cierpiałem Stinga. Od zawsze. Poza Russians. Kupiłem ot tak w biedrze "nothing like the sun" i oprócz Archspire zostałem fanem Stinga. Może kiedyś nawet The Police jeszcze raz posłucham. Ale tak daleko nie idźmy z rozważaniami.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2021 o 20:24, MichalZZZ napisał:

Nowe lampki sobie dzisiaj w końcu założyłem do Aurium i jedno jest pewne, że pomimo iż nie jest to pełna lampa, a hybryda, to reaguje na zmiane. Jest ciut cieplej, soczysto, barwnie, bas schodzi jeszcze głębiej, dziwek jest bardziej dociążony, ale nie jest w żadnym wypadku zamulony. Gram póki co z Verite i pasuje jak ulał taka zmiana :)

 

Lampy Mullard E88CC.

IMG_20211013_174145.jpg

wzmacniacz świetny ale widoki jeszcze lepsze - zazdraszczam  - gdzie jest tak malowniczo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności