Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, RIH napisał:

Jak czarne będą miały "ciemniejszą górę" też biorę emoji2.png

Tą górę, to akurat da radę prostym, bezinwazyjnym modem ogarnąć, jedynie pady zdjąć i pozaklejać plastrem tu i ówdzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RIH napisał:

Byli już jacyś "pacjenci" na stole?

Nie było, ale akurat na zaklejanie (pogrubianie) membran biernych wszystkie słuchawki reagują jednakowo.

Nawet planary, które różnie na zmianę padów reagują, niekoniecznie zgodnie z oczekiwaniami ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było, ale akurat na zaklejanie (pogrubianie) membran biernych wszystkie słuchawki reagują jednakowo.
Nawet planary, które różnie na zmianę padów reagują, niekoniecznie zgodnie z oczekiwaniami  
Robiłem już kilka modów tego typu (Denony D600, Fostexy) i nie zawsze efekt był zgodny z oczekiwaniami (coś się polepszyło coś nie do końca) także chętnie zaczekam na sprawdzony rezultat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Hustler napisał:

@Kuba_622 Mnie Sundary jakoś nie zachwyciły. HE400se to chyba najnowsza inkarnacja modelu 400? HD560S też takie fajne?

 

Ja testowałem tylko starszą wersję Sundar. Były dobre, ale miały pewne cechy, które mnie drażniły, podobnie jak starsze wersje HE400i. Uznałem, że nie są warte ceny. Ale tej poprawionej wersji Sundar niestety nie znam.

 

HD560S trochę mnie rozczarowały. Mają dobre strojenie, świetny bas jak na otwarte słuchawki dynamiczne, dużą scenę, która nie tylko jest szeroka, ale też całkiem kształtna, półkolista, myślę, że wypada realistyczniej niż w czymś w rodzaju K701. Ale... brakuje mi rozdzielczości, separacji, to nie jest poziom techniczny do którego przyzwyczaiłem się używając T90 a potem Etymotic. Słuchanie w HD560S jak dla mnie to jakby po latach oglądania wszystkiego w wysokiej rozdzielczości wrócić do 1280x720 :) 

HE400SE pod względem technicznym wydają się lepsze, ale muszę posiedzieć i porównać na spokojnie :) Jedne i drugie mają dobre strojenie które odbieram jako "bliskie neutralności", 400SE są trochę jaśniejsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Kuba_622 napisał:

Mówili kup Sundary, a zamiast tego mam 2 pary :) Dwie słuchawki w cenie jednej, trzeba mieć głowę do interesów! ;)

 

Pierwsze wrażenie takie, że są nieprzyzwoicie dobre za tę cenę. Nie pamiętam żeby 400i i 4XX mi tak grały.

 

he400se.jpg

Gratki. 👍 Małe porównanko by się przydało, bo 560s "chodzą" mi od jakiegoś czasu po głowie. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, neonlight napisał:

Gratki. 👍 Małe porównanko by się przydało, bo 560s "chodzą" mi od jakiegoś czasu po głowie. 😉

 

Spoko, na pewno coś skrobnę, jak już się wygrzeją ;) I ich trochę posłucham. Ale z góry mówię, że HD560S to nie są super rozdzielcze słuchawki. To raczej takie ulepszone HD555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zakochania jeden krok, a w moim przypadku 2 filtry ;)

 

Ale fakt Sundara czy DT1990 dają odczucie wyższego tieru, a HD560s tego odczucia nie dają. W zamian są dla mnie bardziej funowe i analogowe. Idealne do długich sesji. Ogólnie to takie pogorszone Sundary z większą wygodą. Oczywiscie wszelkie takie opinie należy brać z przymrużeniem oka bo nikt nie gwarantuje, że zostaną tak samo odebrane. 

@Kuba_622 gratuluję Hihimanów. Mam nadzieję, że przetrwają i będą długo służyć. ;)

Senki i tanie Hihimany mają jeden z najlepszych stosunków jakości do ceny. Wręcz, aż idiotycznie dobry. W takiej kategorii Sundara na pewno słabiej wypadają. Ale co z innymi jeszcze droższymi słuchawkami? Sundara i tak są stosunkowo tanie na to ile oferują. 

 

Można powiedzieć, że w każdym budżecie teraz można znaleźć coś dobrego. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrBrainwash napisał:

@Kuba_622 gratuluję Hihimanów. Mam nadzieję, że przetrwają i będą długo służyć. ;)

 

 

Sam nie wiem co z tymi słuchawkami zrobić :D Wczoraj jak siedziałem przy komputerze, to bardzo dobrze mi się słuchało HD560S i nawet to ich podbicie 4 - 6 kHz mnie tak nie denerwowało. Ale jak dziś zacząłem porównywać, to 400SE są jednak lepsze. Chyba jutro podjadę do sklepu porównać czterysetki z Sundarą 2020 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiBy R6 pierwsza wersja. Nie jestem fanem DAPów ale jako, że klocofon wypada mi z kieszeni to padło na wypróbowanie czegoś w rozsądnych wymiarach. Z R5 nie wyszła nam znajomość ale z brzmienia R6 jestem zachwycony i zostanie na długo. Na wyjściu 2.5mm dużo mocy i dużo zapasu przy M1570. DAP przeszedł małą rewitalizację o czym wspomnę w odpowiednim dziale  
 
EDIT : Rewitalizacja tutaj :
 
[/url]  
r61.thumb.jpg.07dc27763504133af25e138823b13440.jpg

 
r62.thumb.jpg.4f32f2abc477cc7b7c9457b1e0d94e62.jpg
r64.thumb.jpg.802ab835c86cb86ffc3cd057195b8a95.jpg
Gratulacje, też się na niego czaję
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bendezar

Malowałem kiedyś z dziadkiem werandę - dokładnie takim samym kolorem farby, jaki mają te nauszniki. Nazywało się to 'jasny orzech' :)

Edytowane przez Wisting
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aro91 napisał:

Prawdopodobnie kupię tego DACa 

Słuchałem z 50 minut na słuchawkach HE560 i zrobi na mnie świetne wrażenie 

Wszystko to mając już Denafpris Ares 2...

Mowa o lampucera DAC

IMG_20211013_132443.jpg

A jak wypada góra w Lampucerze, w porównaniu do trybu NOS w Ares'ie? 😗

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Qaz12 napisał:

Jak wypada Denafpris Ares 2 przy Chord Qutest?

W skrócie po mojemu:

ARES II - szersza i głębsza scena, napowietrzony i zarazem nasycony przekaz, rozkoszny detal bez utraty rozdzielczości

Qutest - prezentacja bardziej kameralna, scena mniejsza ale bardzo dobrze poukładana. Poprawę w tym aspekcie nastąpiła gdy podłączyłem zasilacz liniowy Tomanka i zew konwerter USB. Surowy i bardzo precyzyjny detal. Mniej "muzykalny" od Aresa.

Brzmienie Aresa dzisiaj mi bardziej odpowiada. Dużo lepsza relacja cena/granie.

W sumie już o tym zapomniałem, Qutesta z dodatkowymi gadżetami miałem prawie rok, czyli na on czas musiał mi sie podobać, ale wtedy z zasady byłem bardziej lojalny wobec sprzętu🙂

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Aro91 napisał:

Prawdopodobnie kupię tego DACa 

Słuchałem z 50 minut na słuchawkach HE560 i zrobi na mnie świetne wrażenie 

Wszystko to mając już Denafpris Ares 2...

Mowa o lampucera DAC

 

Moja była :D

A nie mówiłem że to świetny DAC? :)

Kompleksowo zmodyfikowany przez @majkela, ja nic lepszego od tego daczka nie słyszałem wliczając w to Bursona C3P, Yulonga Aquilę czy Cowona Plenue L za grubą kasiorkę, choć oczywiście to urządzenia z innej kategorii użytkowej. 

Jeśli dostałeś w komplecie kabel zasilający ten gruby to nic tylko brać Drogi Panie nie pozostaje... :)

W tej cenie z komisu to jest mega sprzęt! Sam się zastanawiałem czy jej nie odkupić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności