Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

@Kuba_622 Gratuluję nabytku. ;)

 

Zgadzam się to nie są giant killery, a po prostu bardzo przyjemne słuchawki. Przy flagowcach może brakować tej techniczności, ale same w sobie są po prostu bardzo przyjemne. 

 

Nie każdy polubi ten ścisk, ale dla mnie osobiście są mega wygodne. Leciutkie jak piórko. Do tysiąca złotych powinny być rozważone przy zakupach przez każdego melomana. Niekoniecznie audiofila.

 

Jak dla kogoś X2 są za ostre i za bardzo "puste" w prezentacji na średnicy oraz zbyt basowe to tutaj znajdzie korekcję tego wszystkiego. :)

 

Ja się cieszę i nie cieszę, że raczej nie wypchną HD58x i HD650 z mojej kolekcji tylko po prostu ładnie ją uzupełnią o nowy smak. Z drugiej strony do zadowolenia wystarczyłaby jedna z tych par dowolnie wybrana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MrBrainwash napisał:

@Kuba_622 Gratuluję nabytku. ;)

 

Zgadzam się to nie są giant killery, a po prostu bardzo przyjemne słuchawki. Przy flagowcach może brakować tej techniczności, ale same w sobie są po prostu bardzo przyjemne. 

 

Nie każdy polubi ten ścisk, ale dla mnie osobiście są mega wygodne. Leciutkie jak piórko. Do tysiąca złotych powinny być rozważone przy zakupach przez każdego melomana. Niekoniecznie audiofila.

 

Jak dla kogoś X2 są za ostre i za bardzo "puste" w prezentacji na średnicy oraz zbyt basowe to tutaj znajdzie korekcję tego wszystkiego. :)

 

Ja się cieszę i nie cieszę, że raczej nie wypchną HD58x i HD650 z mojej kolekcji tylko po prostu ładnie ją uzupełnią o nowy smak. Z drugiej strony do zadowolenia wystarczyłaby jedna z tych par dowolnie wybrana. 

 

Dzięki. Ja raczej nie mam skłonności do kolekcjonowania słuchawek o różnych smakach, tylko bardziej szukam jednego smaku. HD560 i HD600 się u mnie trochę antagonizują, więc sam nie wiem co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Dzięki. Ja raczej nie mam skłonności do kolekcjonowania słuchawek o różnych smakach, tylko bardziej szukam jednego smaku. HD560 i HD600 się u mnie trochę antagonizują, więc sam nie wiem co z tego wyjdzie :)

Ja to wiem, że HD560s na pewno u mnie zostaną, ze względu na wygodę i praktyczność, są też łatwiejsze w napędzeniu. W dodatku ładnie oddają odtwarzany materiał nie narzucając się zbytnio, a to cenie. Dwie pozostałe pary może i bym sprzedał, ale w niczym mi nie zawiniły, aby je na banicje skazywać, a bym za nimi pewnie tęsknił. Może z czasem się wykruszą, ale od czasu do czasu lubię po nie sięgnąć. Sytuacja by się może zmieniła jakby HD560s były droższe, lepiej wykonane i były bardziej zdolne, wtedy wewnętrzny kompas pewnie odradziłby mi trzymanie ich wszystkich, tak to mam przynajmniej pretekst. ;)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ładne Masz może porównanie do zwykłych Nanna? 
Jakiś tydzień temu gadałem z pracownikiem Kinera i ten jednoznacznie stwierdził, że wszystkie 3 rewizje mają to samo strojenie, a jedyne co je odróżnia i wpływa na brzmienie jest dołączany kabel. Najnowsza rewizja, czyli Imperial, to wymóg nowego, japońskiego współwłaściciela. Te same słuchawki w nowym opakowaniu i z nową nazwą. Takie informacje otrzymałem.
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, all999 napisał:

Jakiś tydzień temu gadałem z pracownikiem Kinera i ten jednoznacznie stwierdził, że wszystkie 3 rewizje mają to samo strojenie, a jedyne co je odróżnia i wpływa na brzmienie jest dołączany kabel. Najnowsza rewizja, czyli Imperial, to wymóg nowego, japońskiego współwłaściciela. Te same słuchawki w nowym opakowaniu i z nową nazwą. Takie informacje otrzymałem.

 

Ciekawe info, dzięki. Kabelek faktycznie sporo zmienia w dźwięku tych słuchawek, testowałem na trzech różnych i różnice potrafią być kolosalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, all999 napisał:

Jakiś tydzień temu gadałem z pracownikiem Kinera i ten jednoznacznie stwierdził, że wszystkie 3 rewizje mają to samo strojenie

A co miał gadać? Że nie potrafią powtarzalnie zrobić sprzętu?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rafacio napisał:

A co miał gadać? Że nie potrafią powtarzalnie zrobić sprzętu?

Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Chodzi o rewizje, które często producenci inaczej stroją, a nie o powtarzalność w ramach jednej rewizji. Ale zawsze warto się do czsegoś przy*****, od razu niedziela weselsza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaległe podziękowania dla [mention=36702]Perul[/mention]a za szybką i solidną robotę.
Kabel jacek 2,5mm->2x xlr3pin oraz mini xlr5pin->2x xlr3pin;
czyli jak mój Kann Cube został symetrycznym źródłem.
C644685F-7865-4274-B1A7-C6C040183364.thumb.jpeg.3d7b86929d5ca58cbf9b5ee4c223d731.jpeg
 
Puszczasz z 2,5mm na wzmak? Jest jakaś różnica między tym, a wyjściem xlr w kubku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szwagiero napisał:

Puszczasz z 2,5mm na wzmak? Jest jakaś różnica między tym, a wyjściem xlr w kubku?

Grałem dłużej z xlra; z 2,5mm pobieżnie, wstępnie z Jacka jest mniej wyraziście; temat do zbadania dopiero.

 

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał:

…kilka dni póżniej…

Ten moment w życiu audiofila kiedy obserwuje swój palec klikający na stronie banku „zatwierdź operację”…

Robiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności