Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Jot R napisał:

Taka sytuacja - UP5

20211007_135329.jpg

 

I ze starszym bratem

 

20211006_094926.jpg

Mam up4 i daje radę z Aune e1, po balansie nawet z d8000 od biedy, nie jest to audiofilskie granie, ale poza domem w sam raz biorąc pod uwagę jego wymiary, a i bateria długo trzyma. Up2 był mniejszy i też całkiem nieźle grał, a jak najmłodszy brat wypada na tle starszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje
Myślę że jest ciekawym dodatkiem, na pewno jest czyściej , co wydaje się dziwne, bo nie słyszałem żadnych szumów wcześniej ,bas wydaję się dokładniejszy. Ale muszę po testować więcej
Czekamy cierpliwie na podzielenie sie wrażeniami. Gratulejszyn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zielinskitomasz napisał:

Czekamy cierpliwie na podzielenie sie wrażeniami. Gratulejszyn.

Dziękuje, u mnie jest słyszalna poprawa,  czystość , słychać więcej detalu. Warto sprawdzić (najlepiej wypożyczyć) w własnym systemie,jakie wprowadza zmiany ,u mnie ładowarka zostaje :)

Bursony powinny być sprzedawane w zestawie z tym zasilaczem...

Edytowane przez radzik55
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest poprawa, co oznacza że ten system ,nie słyszalnego zasilania,  jakim reklamował się burson , nie był taki do końca  "nie słyszalny" :)

 

Kosztuje sporo i przed zakupem warto sprawdzić czy w swoim systemie będzie poprawa ,u mnie zasilanie jest kiepskie w budynku, może @Mayster będzie miał jednostkę testową, aby nie bawić się w zwroty.

Edytowane przez radzik55
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacmiszcz92 Nie tak dawno zrobiłem sobie test i podłaczylem z powrotem wszystko na stockowych kabelkach, bez zasilacza liniowego, bez listwy, bez konwertera, normalnie prosto do gniazdka w ścianie DAC i wzmacniacz. Zrobiłem tak z ciekawości, dla spokoju ducha, bo dużo tego wszystkiego pozmieniałem i wydałem na to kupe kasy - sporo ponad 10k na zamienniki, typu kable zasilające, zasilacz itd itd. Jestem teraz pewny w 100%, że poprawa jeżeli chodzi o czarne tło, dynamikę, bas, czystość, przejrzystość, holografie jest dla mnie znacząca. Czy warta tyle pieniedzy? To już kwestia dyskusyjna, niemniej jednak ja jestem zadowolony, a to najważniejsze. Zabawe przy tym mam przednią. Chciałbym żeby ktoś teraz posłuchał mojego Pathosa, który miał opinie mało przejrzystego :) Oczywiście umowmy się, nie są to ogromne zmiany, nie robią z Aurium nagle innego wzmacniacza, bo dalej ma zachowany swój charakter grania, ale jakby na sterydach i jakby jego dzwięk został otarty z kurzu i dostał nowe życie. Wiem, że jest to pewnie śmieszne dla wielu z Was, ale warto czasami posłuchać sobie gołego systemu na stockach vs. tego samego, który został doinwestowany. Można sie zdziwić. W każdym razie pierwszy tor mam już na wykończeniu i jestem zachwycony efektami, teraz czas na drugi... :)

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=39198]jacmiszcz92[/mention] Nie tak dawno zrobiłem sobie test i podłaczylem z powrotem wszystko na stockowych kabelkach, bez zasilacza liniowego, bez listwy, bez konwertera, normalnie prosto do gniazdka w ścianie DAC i wzmacniacz. Zrobiłem tak z ciekawości, dla spokoju ducha, bo dużo tego wszystkiego pozmieniałem i wydałem na to kupe kasy - sporo ponad 10k na zamienniki, typu kable zasilające, zasilacz itd itd. Jestem teraz pewny w 100%, że poprawa jeżeli chodzi o czarne tło, dynamikę, bas, czystość, przejrzystość, holografie jest dla mnie znacząca. Czy warta tyle pieniedzy? To już kwestia dyskusyjna, niemniej jednak ja jestem zadowolony, a to najważniejsze. Zabawe przy tym mam przednią. Chciałbym żeby ktoś teraz posłuchał mojego Pathosa, który miał opinie mało przejrzystego  Oczywiście umowmy się, nie są to ogromne zmiany, nie robią z Aurium nagle innego wzmacniacza, bo dalej ma zachowany swój charakter grania, ale jakby na sterydach i jakby jego dzwięk został otarty z kurzu i dostał nowe życie. Wiem, że jest to pewnie śmieszne dla wielu z Was, ale warto czasami posłuchać sobie gołego systemu na stockach vs. tego samego, który został doinwestowany. Można sie zdziwić. W każdym razie pierwszy tor mam już na wykończeniu i jestem zachwycony efektami, teraz czas na drugi... 
 
 
Oczywiście dodam że w tego typu przypadkach pojawia sie z czasem pytanie czy nie lepiej było dodać od razu te przykładowe 10 tysi i kupić sprzęt kompletniejszy o te przymioty. No ale rzecz jasna to dylematy które towarzyszą procesowi poszukiwania. Cena która sie ponosi. Świadomie. Dla przyjemności i fun,u.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

@jacmiszcz92 Nie tak dawno zrobiłem sobie test i podłaczylem z powrotem wszystko na stockowych kabelkach, bez zasilacza liniowego, bez listwy, bez konwertera, normalnie prosto do gniazdka w ścianie DAC i wzmacniacz. Zrobiłem tak z ciekawości, dla spokoju ducha, bo dużo tego wszystkiego pozmieniałem i wydałem na to kupe kasy - sporo ponad 10k na zamienniki, typu kable zasilające, zasilacz itd itd. Jestem teraz pewny w 100%, że poprawa jeżeli chodzi o czarne tło, dynamikę, bas, czystość, przejrzystość, holografie jest dla mnie znacząca. Czy warta tyle pieniedzy? To już kwestia dyskusyjna, niemniej jednak ja jestem zadowolony, a to najważniejsze. Zabawe przy tym mam przednią. Chciałbym żeby ktoś teraz posłuchał mojego Pathosa, który miał opinie mało przejrzystego :) Oczywiście umowmy się, nie są to ogromne zmiany, nie robią z Aurium nagle innego wzmacniacza, bo dalej ma zachowany swój charakter grania, ale jakby na sterydach i jakby jego dzwięk został otarty z kurzu i dostał nowe życie. Wiem, że jest to pewnie śmieszne dla wielu z Was, ale warto czasami posłuchać sobie gołego systemu na stockach vs. tego samego, który został doinwestowany. Można sie zdziwić. W każdym razie pierwszy tor mam już na wykończeniu i jestem zachwycony efektami, teraz czas na drugi... :)

 

 

Mnie to nawet wymiana kabla LAN przy Ambre wniosła poprawę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zielinskitomasz napisał:
47 minut temu, MichalZZZ napisał:
[mention=39198]jacmiszcz92[/mention] Nie tak dawno zrobiłem sobie test i podłaczylem z powrotem wszystko na stockowych kabelkach, bez zasilacza liniowego, bez listwy, bez konwertera, normalnie prosto do gniazdka w ścianie DAC i wzmacniacz. Zrobiłem tak z ciekawości, dla spokoju ducha, bo dużo tego wszystkiego pozmieniałem i wydałem na to kupe kasy - sporo ponad 10k na zamienniki, typu kable zasilające, zasilacz itd itd. Jestem teraz pewny w 100%, że poprawa jeżeli chodzi o czarne tło, dynamikę, bas, czystość, przejrzystość, holografie jest dla mnie znacząca. Czy warta tyle pieniedzy? To już kwestia dyskusyjna, niemniej jednak ja jestem zadowolony, a to najważniejsze. Zabawe przy tym mam przednią. Chciałbym żeby ktoś teraz posłuchał mojego Pathosa, który miał opinie mało przejrzystego emoji4.png Oczywiście umowmy się, nie są to ogromne zmiany, nie robią z Aurium nagle innego wzmacniacza, bo dalej ma zachowany swój charakter grania, ale jakby na sterydach i jakby jego dzwięk został otarty z kurzu i dostał nowe życie. Wiem, że jest to pewnie śmieszne dla wielu z Was, ale warto czasami posłuchać sobie gołego systemu na stockach vs. tego samego, który został doinwestowany. Można sie zdziwić. W każdym razie pierwszy tor mam już na wykończeniu i jestem zachwycony efektami, teraz czas na drugi... emoji4.png
 
 

Oczywiście dodam że w tego typu przypadkach pojawia sie z czasem pytanie czy nie lepiej było dodać od razu te przykładowe 10 tysi i kupić sprzęt kompletniejszy o te przymioty. No ale rzecz jasna to dylematy które towarzyszą procesowi poszukiwania. Cena która sie ponosi. Świadomie. Dla przyjemności i fun,u.

 

Tak, masz absolutną rację. Pewnie teraz gdybym mógł cofnąć czas, to zamiast tych wszystkich dodatkowych rzeczy bym kupił inny wzmacniacz z dużo wyższej półki, ale i tak pewnie do nowego wzmacniacza bym też szukał ulepszeń, bo po prostu lubię taką zabawę - sprawia mi to frajdę, a jak ta zabawa zamienia się jeszcze w lepsze efekty dzwiękowe, to już w ogóle jestem zachwycony :) Poza tym jest jeszcze jedna kwestia - Pathos Aurium mi się szalenie podoba wizualnie i jego synergia z moimi słuchawkami jest bardzo dobra. Świetnie się też dogaduje z moim DACiem, więc postanowilem go odrazu doinwestować, bo czytałem wcześniej, że ma w sobie dużo rezerwy, którą można wykorzystać i tak w rzeczy samej jest. Zasilanie w nim dużo zmieniło na plus. Na samym początku Aurium mi generował niewielki szum własny - jakież było moje zdziwienie po dodaniu zasilacza Keces P8 kiedy te szumy calkowicie zniknęły i pojawilo sie czarne jak smoła tło i wzrosła dynamika. Doszły kable zasilające WW Silver Electra i znowu zauwazylem lepszą przejrzystość i ogólną holografie. Dużo dały też interkonekty XLR, poprzez swoją neutralność. Wszystko zagrało jeszcze lepiej. Nawet bas stał sie bardziej kontrolowany, mocny, ale trzymany w ryzach, bardzej zwarty. Doszedł konwerter spdif, który łączony z DACiem poprzez IIS mi nieco dociążył brzmienie bardzo neutralnego, ale muzykalnego DACa... Takich zmian z moim systemie zaobserowałem wiele i bardzo mnie to wszystko cieszy. Uważam, że czasami warto spróbować się pobawić. A jeszcze czeka mnie przecież wymiana lamp w Aurium, które też podobno robią robote, choć nie tak dużą jak w pełnych lampowcach, to oczywiste. Dzisiaj się pewne tym zajmę, bo jeszcze nie wypróbowalem tych nowych lamp. Zresztą podobnie jest jak dobrze wiesz z Bursonami, gdzie mozesz sie bawić opampami, czy osobnym zasilaniem. To przynosi efekty.

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MichalZZZ napisał:

 

Tak, masz absolutną rację. Pewnie teraz gdybym mógł cofnąć czas, to zamiast tych wszystkich dodatkowych rzeczy bym kupił inny wzmacniacz z dużo wyższej półki, ale i tak pewnie do nowego wzmacniacza bym też szukał ulepszeń, bo po prostu lubię taką zabawę - sprawia mi to frajdę, a jak ta zabawa zamienia się jeszcze w lepsze efekty dzwiękowe, to już w ogóle jestem zachwycony :) Poza tym jest jeszcze jedna kwestia - Pathos Aurium mi się szalenie podoba wizualnie i jego synergia z moimi słuchawkami jest bardzo dobra. Świetnie się też dogaduje z moim DACiem, więc postanowilem go odrazu doinwestować, bo czytałem wcześniej, że ma w sobie dużo rezerwy, którą można wykorzystać i tak w rzeczy samej jest. Zasilanie w nim dużo zmieniło na plus. Na samym początku Aurium mi generował niewielki szum własny - jakież było moje zdziwienie po dodaniu zasilacza Keces P8 kiedy te szumy calkowicie zniknęły i pojawilo sie czarne jak smoła tło i wzrosła dynamika. Doszły kable zasilające WW Silver Electra i znowu zauwazylem lepszą przejrzystość i ogólną holografie. Dużo dały też interkonekty XLR, poprzez swoją neutralność. Wszystko zagrało jeszcze lepiej. Nawet bas stał sie bardziej kontrolowany, mocny, ale trzymany w ryzach, bardzej zwarty. Doszedł konwerter spdif, który łączony z DACiem poprzez IIS mi nieco dociążył brzmienie bardzo neutralnego, ale muzykalnego DACa... Takich zmian z moim systemie zaobserowałem wiele i bardzo mnie to wszystko cieszy. Uważam, że czasami warto spróbować się pobawić. A jeszcze czeka mnie przecież wymiana lamp w Aurium, które też podobno robią robote, choć nie tak dużą jak w pełnych lampowcach, to oczywiste. Dzisiaj się pewne tym zajmę, bo jeszcze nie wypróbowalem tych nowych lamp. Zresztą podobnie jest jak dobrze wiesz z Bursonami, gdzie mozesz sie bawić opampami, czy osobnym zasilaniem. To przynosi efekty.

Eeee jak by Ci wiadomy kolega zrobił podwójny ślepy test w kontrolowanych warunkach, to byś nie odróżnił;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kuba_622 napisał:

@manuelvetro HD560S to dobre słuchawki są, ale przecież Ty dopiero co K812 kupowałeś i jeszcze Robiny! Znaj umiar! :D Ja od pół roku nie kupowałem żadnych słuchawek (nausznych) to zasłużyłem na nową parę :)

No. I taką mowę rozumiem. 
Kupię za pół roku. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kuba_622 napisał:

 

A co z tymi K812 jest nie tak, że po tygodniu się rozglądasz za innymi? Ja jakbym sobie flagowca kupił, to bym tylko na nim słuchał... przynajmniej z miesiąc ;)

Pady mają sześcioletnie, nie są dla mnie tak wygodne, jak @domilpisze. Podniosłem te pady metodą @Perula, w wątku akg są zdjęcia, dźwiękowo są wybitne, lepszych nie słyszałem, ale dłużej niż godzinę nie wysiedzę. Wrażliwy się zrobiłem i delikatny na starość. Jak mam okazje posiedzieć dłużej, z reguły wieczorem to 2 godzinki są, a od święta to i parę, lub jak mam prace zdalną - wtedy i 10 godzin siedzę. To rotuję te pary pod kątem wygody. Co jedne się zrobią niewygodne, to zakładam następne. I po prawdzie, to w żadnych dłużej niż godzinę nie siedzę. Jedynym wyjątkiem jest trzydniowy maraton - w Robinach. W nich mogę godzinami siedzieć i jest mi wygodnie i łazić mogę… Żyć nie umierać. A nowe senki mnie ciekawią, normalka. 

2 minuty temu, neonlight napisał:

 

Rowan_Atkinson.jpg

Może szybciej, wiadomo. Kwestia jest tylko jedna.

$
1. Najpierw muszę kupić czarne Robiny

2. Potem mogę myśleć 

:D 
# j.e.b.a.ć biedę że zacytuje multimilionera Paczesia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro Jak masz takie hajendy jak K812 (i Robiny...), to nie wiem, czy byś coś ciekawego znalazł w tych 560, czego nie masz w innych słuchawkach. Ale fakt, że za 800 zł, to robią wrażenie. Dół i góra lepiej rozciągnięte niż w HD600 i dużo rozleglejsza scena. Rozdzielczością trochę odstają od słuchawek z wyższej półki, ale ogólnie to dobre są skubańce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności