Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, MichalZZZ napisał:

Dziekuje chlopaki, poslucham na spokojnie wieczorem, bo teraz mi dzieciaki dają popalić :)

 

Dam znac.

Świetne są. Gratulacje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, manuelvetro napisał:

Ten mały śmieszny systemik jednocześnie umie pędzić 3 pary słuchawek w tym 2 pary zbalansowane oraz kolumny :) via marantz pm5003 ofkorz. Niemniej, funkcjonalność fpyte. A dźwięk tyż.

 

U mnie jest podobnie, ale zamiast MT-604 jest MT-602, też 3 pary słuchawek, w tym jedna zbalansowana oraz kolumny via Rotel RA-10 :)  Za te pieniądze, to jest naprawdę doskonały zestaw 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos MT-604 to polski Amazon nadal nie ogarnął tłumaczeń, bo jest to wg nich "Wzmacniacz rurkowy: do przedwzmacniacza 4 rurki 6J1, dzięki czemu głos jest słodki i wykwintny"

https://www.amazon.pl/XDUOO-wzmacniacz-hybrydowy-zrównoważone-wejście/dp/B094MXKHDB

Nie wiedziałem panowie, że rurki kupujecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wisting napisał:

A propos MT-604 to polski Amazon nadal nie ogarnął tłumaczeń, bo jest to wg nich "Wzmacniacz rurkowy: do przedwzmacniacza 4 rurki 6J1, dzięki czemu głos jest słodki i wykwintny"

https://www.amazon.pl/XDUOO-wzmacniacz-hybrydowy-zrównoważone-wejście/dp/B094MXKHDB

Nie wiedziałem panowie, że rurki kupujecie :)

@bigmarasogarnął, ceny też :D 

5 minut temu, marek_m napisał:

 

U mnie jest podobnie, ale zamiast MT-604 jest MT-602, też 3 pary słuchawek, w tym jedna zbalansowana oraz kolumny via Rotel RA-10 :)  Za te pieniądze, to jest naprawdę doskonały zestaw 👍

Tak jest! A lajki zjadi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zielinskitomasz 

 

Wlasnie słucham teraz na srebrze i jest zdecydowanie lepiej. Juz wiem, że srebro do nich absolutnie jak najbardziej pasuje! Nie popsulem góry. Dalej nic nie ostrzy. W kazdym razie na pewno poprawila sie holografia i dynamika, bas też stał sie jakby bardziej zwarty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Pierwsze wrażenia z odsłuchu Meze Empyraen. 

 

Po pierwsze wygoda o której już wspominałem, to coś niesamowitego - wielu producentów powinno sie wzorować na Meze. Zdecydowanie moje najwygodniejsze słuchawki. Już to wiem. Jakość wykonania, użyte materiały, wygląd - top topów. Fajny system zmiany padów - wymiana jest błyskawiczna. Co do brzmienia po pierwszych 2 godzinach słuchania - nie są to najlepsze technicznie słuchawki, a wiec jeżeli ktoś szuka detalu, przejrzystosci, jasności, to powinien poszukać gdzie indziej. Mam wrażenie, że są to słuchawki dla wielbicieli brzmienia lampowego - tak mi sie odrazu skojarzyły po pierwszych utworach.....(...)

 

To tak na szybko jako pierwsze wrażenia Meziaków.

 

 

Wygoda? Nieźle, ale Fostexy TH610 wygodniejsze - jak stare kapcie. Wygodne, bo Meze trzeba ułożyć, bo nieco w głowę moga uciskać. 

System zmiany padów - rewelacja, ale sprawdź ile kosztują zapasowe pady.

Nie męczą - święta prawda.

Ale za szybko wydajesz opinię... wygrzej je... za 200-300 godzin zagrają lepiej. Zostaw na kilka nocy na wzmacniaczu, za tydzień napisz co się zmieniło. A i kabel seryjny można zastąpić lepszym. Ja mam miedź ze srebrem od Jimmiego, oraz Nordosta Hemidalla 2. Jest postęp.

Edytowane przez Piotr_Mojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr_Mojo

 

 

To chyba tez zależy od kształtu głowy, bo mnie nic nigdzie nie uciska :)

 

Cena padów wcale nie taka straszna. Gorzej się ma sytuacja w Abyss :) Poza tym mając kilka słuchawek, to ciężko mi będzie zużyć jakieś pady.

 

Co do kabli, to mam do nich jak i do Verite i LCD3 - FAW Noir Hybrid HPC (posrebrzana miedz) Argentum Extreme (srebro), AC3B (miedz) + mam zamówione jeszcze dwa kolejne kabelki - jeden to zbalansowany Argentum z wtykami XLR juz pod nowy wzmacniacz (srebro), oraz Fanatum Emmoni (miedz) o taki :

 

 

 

 

5QrYlLo.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MichalZZZ napisał:

@Piotr_Mojo

 

 

To chyba tez zależy od kształtu głowy, bo mnie nic nigdzie nie uciska :)

 

Cena padów wcale nie taka straszna. Gorzej się ma sytuacja w Abyss :) Poza tym mając kilka słuchawek, to ciężko mi będzie zużyć jakieś pady.

Co do kabli, to mam do nich ...

 

Ja mam do nich ten najlepszy z tego testu:

https://www.audiofanatyk.pl/test-6-kabli-do-sluchawek-audeze/

ale jak gram na Kann Cube, to nie mam oryginalnej przejściówki i używam kabla Jimmy Dragon (za oryginalną przejściówkę Hemidalla z XLR na 2,5 balans winszują sobie ponad 8 stówek, za krótki czerwony kabelek i dwa wtyki)

 

Moje Empyrean otworzyły się po tygodniu grania (ustawiałem na noc oraz na większość dnia idąc do pracy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MichalZZZ napisał:

 

To chyba tez zależy od kształtu głowy, bo mnie nic nigdzie nie uciska :)

Dokładnie, ergonomia Empyrean to mistrzostwo świata, szczególnie biorąc pod uwagę ich rozmiar i wagę. Wspomniane przez @Piotr_Mojo TH610, nie mogą się z nimi pod tym względem równać (znikome obicie gąbką pałąka, średnio wygodne pady i dużo mniejsza przestrzeń na ucho), imo. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piotr_Mojo napisał:

Moje Empyrean otworzyły się po tygodniu grania (ustawiałem na noc oraz na większość dnia idąc do pracy).

Mój egzemplarz jest wygrzany, bo odkupilem je od kolegi, a on razem ze mną zamówił Verite Open :)

 

@neonlight Niestety nie mam porównania do wspomnianych Fostexów, więc się nie wypowiem. W każdym razie do tej pory najwygodniejszymi moimi słuchawkami były Nighthawki. Wcześniej za bardzo wygodne uważałem też Meze 99 Classics. Wygodne też są ATH DSR9BT. Tylko troche skrzypią ;) 

 

Edit : byłbym zapomniał! Super hiper turbo wygodne są też moje Sennheisery HD 555 :) Z tego co pamiętam, bo dawno ich nie używałem.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już kiedyś IC tego producenta, tym razem kabel głośnikowy Luna Gris. Zachwyca graniem, powtarzając za klasykiem "obfita sól brzmieniowa" i w końcu słyszę "wyraźne chrypki i grasejacje, ale najmniejszej w tym przesady"😉

 

20210929_092437.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności