Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, MichalZZZ napisał:

@konrad_a Moje gratulacje! I jak wrażenia ?

 

Nie mogę przestać słuchać. Duże instrumenty, detal, powietrze, scena, wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Qaz12 napisał:

@konrad_a Czym je napędzasz? Dla mnie są za ostre, poza tym nie ma czego się przyczepić oprócz stosunku ceny do jakości wykonania

W tej chwili pożyczonym Hugo2, bo go niedawno sprzedałem. Bardzo dobrze się z nim zgrywają.

Hugo2 fajnie z nich wyciąga detal. Jak słuchałem kilka tygodni temu HE1000SE od @Glue to też wydawały mi się ciut za ostre.

Ale teraz nie. Więc albo ta moja sztuka jest mniej ostra, albo głowa mi się przyzwyczaiła do jaśniejszego grania, bo przez kilka ostatnich dni słuchałem Ether Flow 1.1 które też nie są ciemne, a są szczegółowe (grają bardzo fajnie i pod mój gust - w stylu HE1000SE IMO, ale na niższej półce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na pojawienie się oferty Monoprice M650 nie wytrzymałem i zamówiłem Hanadomi B8 - to samo co Blon BossHiFi B8 tylko rozdzielone połączenie z muszlami (biorę się za kabelek 2x3.5mm-XLR4pin). Przetworniki berylowo aluminiowe - może to te same co w M650 🤨 Na pewno pałąk ten sam :) 

B81.thumb.JPG.ff1a5732065ccfd8c2b2f449d7a4f9ed.JPG

B82.thumb.JPG.2eca41d436c00c91a6c13a5e46514802.JPG

Edytowane przez cpu1
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konrad_a u mnie dobrze grały z dobrej jakości nagraniami, przy słabych iskrzyło w uszach, ciekawe jakby wypadły przy ZMF Verite Open

Edytowane przez Qaz12
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Qaz12 napisał:

@konrad_a u mnie dobrze grały z dobrej jakości nagraniami, przy słabych iskrzyło w uszach, ciekawe jakby wypadły przy ZMF Verite Open

Mówisz o Ether Flow 1.1 czy o HE1000SE ?

Zresztą nieważne - u mnie ani jedne ani drugie nie iskrzą na słabych nagraniach.

Pytanie jeszcze co rozumiesz przez słabe nagranie - dla mnie dobre to poziom DSD + dobry mastering, a słabe to stare, gorzej zmasterowane nagrania we flac. Poniżej tego poziomu to IMO każde słuchawki mają prawo trzeszczeć, bo trzeszczy źródło.

Edytowane przez konrad_a
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ether Flow 1.1 po balansie na tych samych nagraniach mi nie trzeszczały.

Swoją drogą dzisiaj posłuchałem trochę Hifimanów Xv2 i choć technicznie są gorsze: nie ta barwa, dynamika, rozdzielczość, scena podobna, holografia nawet lepsza w X'ach - może przez to, że nic nie rozprasza, to jednak na dłuższą metę wolałbym je od He1kse.

Myślę, że różny odbiór może wynika, stąd że muzyki słucham dla relaksu, wyciszenia, a nie pobudzenia, często to są nagrania z koncertów, słabej jakości, rozdzielczości.

Z drugiej strony im więcej szczegółów, tym bardziej muzyka mnie pochłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Qaz12 napisał:

Ether Flow 1.1 po balansie na tych samych nagraniach mi nie trzeszczały.

Swoją drogą dzisiaj posłuchałem trochę Hifimanów Xv2 i choć technicznie są gorsze: nie ta barwa, dynamika, rozdzielczość, scena podobna, holografia nawet lepsza w X'ach - może przez to, że nic nie rozprasza, to jednak na dłuższą metę wolałbym je od He1kse.

Myślę, że różny odbiór może wynika, stąd że muzyki słucham dla relaksu, wyciszenia, a nie pobudzenia, często to są nagrania z koncertów, słabej jakości, rozdzielczości.

Z drugiej strony im więcej szczegółów, tym bardziej muzyka mnie pochłania.

 

Spróbuj kiedyś SendyAudio Peacock - one są jednocześnie szczegółowe i gładkie. Zniwelują Ci trzaski ze starych nagrań. Są bardziej muzykalne, barwne i mniej techniczne od Ether Flow 1.1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Compton napisał:

Mój nowy nabytek:

Sundara od @kurop i kabelek made by @Perul od kolegi @ZebLong

Dzięki Panowie! :)

IMG_0376 (Niestandardowy).JPG

 Chodzą mi cholery po głowie. Bo strasznie wygodne były. Pisz Pan, jak to gra, czy musisz xbass w can włączać? Zamiast Sundara wczoraj nabyłem pady dekoni nuggets, żeby he400se stały się znośne.

Laiki chwilowo wyszli.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, THABAL napisał:

Też jestem ciekaw jak to gra, bo sam rozważam sprawienie sobie takiego zestawu.

Brać. Musi grać. He400se grają z Zen stack bdb, tylko niewygodne, a Sundary i wygodne i technicznie lepsze i sznyt, wyrafinowanie mają jeszcze, czego w plebejskich he400se trochu brak. A jakby basu Sundarom brakowało, to xbass sprawę uratuje, a ponoć dźwięku nie degraduje. Nie wiem, bo nie używam. :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, manuelvetro napisał:

 He400se ..tylko niewygodne 

Wcale, że nie, bardzo wygodne. 😁

5 minut temu, manuelvetro napisał:

..a Sundary i wygodne..

Mniej wygodne od HE400i/SE, głównie przez bardziej płaskie pady, a głębokość sceny też gorsza. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, manuelvetro napisał:

 Chodzą mi cholery po głowie. Bo strasznie wygodne były. Pisz Pan, jak to gra, czy musisz xbass w can włączać?

 

2 godziny temu, THABAL napisał:

Też jestem ciekaw jak to gra, bo sam rozważam sprawienie sobie takiego zestawu.

 

Gra to całkiem dobrze, równie dobrze jak z DT1990 i Fidelio X3.

Z Sundarami xBASSu nie używam, podobnie jak z Beyerami czy Philipsami, ale rzeczywiście, basu z tej trójki mają najmniej.

Myślę, że ZEN Stack zgra się dobrze z każdymi jasno-neutralno brzmiącymi słuchawkami. Przestrzeni słuchawkom też nie powinno brakować i wówczas będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, LuQi napisał:

Bardzo pozytywne zaskoczenie 😊

 

F32FFD79-0472-42AF-98BB-94DF55E02ECB.jpeg

A mówili my z @neonlightże warto. W tej cenie nic lepszego nie ma. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności