Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, dj1978 napisał:

Zachowuje charakter grania 800s, czy cos dodaje od siebie?

Full Neutral. ;)

 

49 minut temu, Magni napisał:

@neonlight
v2. Fosteksy jaśniejsze, głównie przez dłużej wybrzmiewające wysokie. Średnica - bliższa i bardziej angażująca Beyery ale to może wynikać z tego, że Fostexy grają bardziej dookoła głowy, niż T5p, które grają raczej w niej (w porównaniu). Bas zdecydowanie bardziej zwarty w Th610, jakościowo naprawdę dobry ale u mnie wygrał bas z Beyerów, bo ma więcej wygaru.
Koniec końców kwestia słuchanej muzyki i tego czy się oczekuje spójności w muzyce (zaangażowania) czy technicznej precyzji, wybrzmiewania i separacji.
Th610 - wygrywa Oldfieldem, Blackmoore's Night, T5p - metalem, rozrywkową

 

Dziękuję za porównanie. :) Jeszcze Cię pomęczę trochę. :DA sybilanty w których częściej występują? Średnica grubsza w których? Bas w TH-610 nie jest zbyt miękki, bez uderzenia wyższego, w porównaniu do T5v.2? Tyle mi wystarczy, dzięki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, neonlight napisał:

Dziękuję za porównanie. :) Jeszcze Cię pomęczę trochę. :DA sybilanty w których częściej występują? Średnica grubsza w których? Bas w TH-610 nie jest zbyt miękki, bez uderzenia wyższego, w porównaniu do T5v.2? Tyle mi wystarczy, dzięki. :)


Jak już mają się gdzieś pojawić sybilanty to stawiałbym na TH610, zwłaszcza na stocku. Mówię "stawiałbym" bo stocka szybko odpuściłem na rzecz zbalansowanego. A na innym kablu nawet w utworach, które po prostu są nagrane tak, że sybilanty mogą się pojawić u Fosteksa często były o ten kroczek przed "zaraz zakłuje". Ostatecznie nie zakłuły :).
Średnica, ogólny przekaz, jak dla mnie w T5p jest rysowany grubszą kreską, nie jakoś bardzo ale zauważalnie. Miękki bas w 610? Nie ma opcji. Ogólnie jak coś opisuję to staram się to robić, nie ukrywam, zachowawczo ale tutaj krótko - bas w TH610 jest bardzo jakościowy, różnorodny. Jak ma być Zimmerowe zejście to będzie. Jak ma być zwarta napierdzielanka to będzie. Jeśli już koniecznie szufladkować to Beyery mają lekko miękki bas, a Fosteksy twardy i zwarty.

Tak dla jasności jeszcze tylko dodam, że dwa tygodnie z fosteksami pokazały, że są podatne na wszystko dookoła - kable, pady, pozycję na głowie, ilość prądu. Ładnie się za to odwdzięczają. Podejrzewam, że jakby się uprzeć i rzeźbić dookoła nich to zjadłyby Beyery bez popity. Gdzie dla porównania T5p już z byle telefonu grają naprawdę nieźle ale i sufit skalowania mają dużo niżej zawieszony.

PS Sorry ale nie wiem który to jest wyższy bas :D
PPS W T5p bas jest (dla mnie) taką fajną podstawą dla pozostałych zakresów. Nie to że się na nie wylewa ale w porównaniu do Fosteksów, to w tych drugich wszystko trzyma się bardziej w swoim sektorze.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa w tym roku na jarmarku. To co wziąłem to wziąłem tak na siłę, żeby z pustymi rękami nie wracać, a Atomkraft z sentymentu (bo kiedyś w technikum na giełdzie oddałem).

 

Ogólnie lipa, ceny za byle ****o wysokie, a w zeszłym roku spokojnie super płyty kupiłem.

Z tym Tenebris to jeszcze inna historia. Gość oddał mi to za 10 zł. Wziąłem mając w pamięci starą płytę The Odious Proigress. Niestety po włożeniu do cd zrozumiałem czemu mi ją oddał. Nie dałem rady dwóch kawałków przesłuchać. Recenzję na Metallum chyba sami sobie napisali.

1628707056080[2471].jpg

Edytowane przez Rafacio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, neonlight said:

Edit.

Takie tam, czarnule wjechały od @manuelvetro. 😎👍

 

Ps. 

Kabel Audeos OCC 7n od @Mayster robi robotę, czyli już drugi po Cardas'ie, który usłyszałem - nie jest dobrze. :D 

20210811_181653(1).jpg

 

Gratki DTków! Robi robotę - czyli konkretnie co wnosi? Rozglądam się za zamiennikiem do stockowego :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, joysofjoyc4 napisał:

 

Gratki DTków! Robi robotę - czyli konkretnie co wnosi? Rozglądam się za zamiennikiem do stockowego :)

Dziękuję. 😉 Stock'owe kable są do niczego, dzięki kablowi Audeos OCC 7n średnica się przybliża, nasyca, brzmienie się wyrównuje, przestaje być nienaturalnie techniczne. Zdecydowanie polecam go do DT'ków. 😉👍

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, neonlight napisał:

I kolejne ciorne diabły do kolekcji. 😈 Swoją drogą, pięknie się prezentują w tym kolorze, sprawiają dobre wrażenie pod względem wykonania (bardziej cywilizowane, niż wcześniejsze, surowo wykończone) i są wygodne, za sprawą baaardzo grubego obicia pałąka i ekstra hybrydowym padom. 😉👍

 

Hifiman HE400i 2020

 

20210811_180835(1)(1).jpg

Nauszne czy wokółuszne i czy duża różnica od poprzedników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, timecage napisał:

Nowy przenośny grajek, przyjechał z Japonii i przeszedł mały remont aby mu się długo działało. Należy do końcówki serii modeli z lat '80 i '90 zbudowanych na solidniejszej mechanice i grubszym pasku. Lepiej da się już tylko kupując Sony z serii DD.

Prawdziwie analogowe brzmienie :).

 

image.png

Matsushita :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marco-polo napisał:

Nauszne czy wokółuszne i czy duża różnica od poprzedników?

HE400i to wokółuszne choć miejsca w okrągłym otworze nie aż tak wiele, z dużymi uszami trochę narzekają :) 
Podobno najnowsza rewizja 2020 jaśniejsza i trochę ostrzejsza od poprzedniej, a tą miałem. Ciekawy też jestem co @neonlight myśli o różnicach vs DT1990. Czy mocno Beyery ja wyprzedzają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cpu1 napisał:

HE400i to wokółuszne choć miejsca w okrągłym otworze nie aż tak wiele, z dużymi uszami trochę narzekają :) 
Podobno najnowsza rewizja 2020 jaśniejsza i trochę ostrzejsza od poprzedniej, a tą miałem. Ciekawy też jestem co @neonlight myśli o różnicach vs DT1990. Czy mocno Beyery ja wyprzedzają ?

Bo mam wersję he-400i i jeżeli nie ma dużych różnic to po co klony kupować. Fakt beyery dużo o nich dobrego słyszałem i że Made in Germany albo mogło coś mnie się pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sundary to najbardziej tandetne nauszniki jakie miałem u siebie. Już wolałem plastikowe 660s czy K701. Dobrze, że oddalem i już mam zwrot :). Nie bijcie proszę- nie było chemii i były walnięte :).

10 minut temu, cpu1 napisał:

 

To ja bym z nimi pozostał :) albo ew. poszedł w Sundary ;) 

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie @neonlight to już bym testował te DT1990 Pro bo byłem drugi w kolejce :P No ale spoko to nie edycja kolekcjonerska limited edyszon więc pewno będzie jeszcze okazja :) 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lobuz1 napisał:

Sundary to najbardziej tandetne nauszniki jakie miałem u siebie. Już wolałem plastikowe 660s czy K701. Dobrze, że oddalem i już mam zwrot :). Nie bijcie proszę- nie było chemii i były walnięte :).

 

Mam różne planary więc następna sztuka mi nie potrzebna.

48 minut temu, cpu1 napisał:

@marco-polo Ile ludzi tyle opinii która rewizja lepsza. Jeżeli masz taką wersję 

spacer.png

To ja bym z nimi pozostał :) albo ew. poszedł w Sundary ;) 

Tak mam tą wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności