Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, bakus1233 napisał:

@manuelvetroczy te słuchawki prosto z pudełka „niszczą” takie klasyki jak Sennheiser HD600 albo HD650? W dodatku są tańsze… pierwszy raz widzę ten model, myślałem że to jakieś stare hifimany :D

Nie niszczą, ale dobra alternatywa. Gdzie podmieniasz sobie wady i zalety z dynamicznych na planarne. Masz w końcu niskie zejście, które ma w sobie więcej potęgi, też dość wyrównany przekaz z lepszą separacją instrumentów, ale kosztem tej analogowości i fakturowości. Dość (podobnie) sczegółowe, z ze spojniejszą może delikatnie cofniętą średnicą w porównaniu. Pady i chyba jakieś tam kilkunasto-godzinne wygrzewanie trochę zmieniają brzmienie. Ja mówię już o graniu na padach Sendy. 

 

Baaardzo udane słychawki, ale chyba sprzedam je wraz z HD650 bo po prostu za dużo już tego mam. A senki i planarne i tak będą a kolekcji. :)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj gadżety od @bigmaras, który co tu gadać jest profesjonalistą i konkretnym gościem :). Lubię robić z Tobą interesy :) . Montaż dla tych co nie obgryzają paznokci :) .

 

 

12A85098-BE2C-4E45-AA0A-CF96ED680686.jpeg

978A265A-6A71-44AE-AE60-4966DC108A0C.jpeg

132977A5-B264-4220-B605-3190E6B707D9.jpeg

04D7E986-1642-4FBF-8780-DB555CD9880E.jpeg

6643BF78-9CA6-406E-ABF3-36634B287DF6.jpeg

05C5A6B1-5597-4D12-9B38-1D57BAEB510D.jpeg

12479EB9-8E5B-4538-8B05-BE41BC92BAB4.jpeg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały czar... wróć poprawię bo moderator znowu zwróci uwagę ... o bardzo ciemnej kolorystyce M1570. Dobrze, że szyja wyćwiczona na Audeze to nie ma zaskoczenia tymi extra 40g. Szok ! Pierwsze Monolithy co nie wymagają przeróbek i fabrycznie bardzo wygodne 😲 Dźwiękowo gdzieś pomiędzy HEX a LCD-X ale bliżej chyba LCD-X. Opierając się wyłącznie na recenzjach LCD-3 i porównaniach naszego rodaka-recenzenta może ich wiele łączyć. 

 

Co się rzuca na pierwszy odsłuch to mocno rozciągnięta scena i w niektórych utworach przyjemny efekt pogłosu. Jest ciepło, detalicznie ale w wyższej partii jest wyczuwalne lekkie podbicie pasma. Potrafią zagrzmieć. Przy którymś utworze miałem uczucie realnego zatrzęsienia się ziemi :) Połykają prąd pazernie i iCan nano bardziej rozkręcone ale jeszcze daje radę. Kusi by spiąć w balans z wzmacniaczem Monolitha.

 

Mniej dynamiczne i talerze lepiej wybrzmiewają na LCD-X choć scena duuuużo większa. Audeze zestrojone jaśniej w tej kwestii i troszkę bliższe, jeszcze bardziej bezpośrednie ale zauważalnie mniej muzykalne. Porównywać z HD650 nie ma sensu. Oszczędzę cierpienia moim Senkom :lol: 

Poczytałem jeszcze raz co Pan Ryka napisał w podsumowaniu i nie ma sensu ścierać klawiszy i podpisuję się pod jego wnioskami.

 

M15701.thumb.jpg.1b9492c897d1a18b6ec00462f3946119.jpg

Edytowane przez cpu1
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bakus1233 napisał:

@manuelvetroczy te słuchawki prosto z pudełka „niszczą” takie klasyki jak Sennheiser HD600 albo HD650? W dodatku są tańsze… pierwszy raz widzę ten model, myślałem że to jakieś stare hifimany :D

Niszczyć nie niszczą, ale jest to podobna filozofia brzmienia imo, rzekłbym nawet, że nieco podrasowana tu i ówdzie. 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pigwy dostały tego moda 

i ten właśnie kabelek balans 2,5 miedź cynowana a’la solid core, perulowy oczywiście.

Grają zajefajnie, koniec marudzenia @audionanik mojego na nie, grają  z xdp300r, na co bardzo liczyłem, z shanling m6 jeszcze nie słuchałem, ale powinno być co najmniej  dobrze, bo kabel ustawiałem pod oba. No i lepiej trzymają się mojego łba, przez wzmiankowany mod, taki uboczny efekt, ale jak cieszy! :) @Peruldzieki! Jesteś wielki!

4E17CDFD-DDA2-4855-B01A-531A6EAEF26E.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, neonlight napisał:

Powtórka z rozrywki, czyli pielęgnowanie zakupoholizmu neona ciąg dalszy. 🤦😆

 

20210715_114557.jpg

Co to za model? wyglądają jak DT880 Edition, ale grill wydaje się inny.

Edit: pewnie T90, juz o nich zapomniałem :). 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Damix napisał:

Drugie podejście, może z trzeciego rzutu okaże się bez wad :D. 

Btw: zamówiłem teraz dwie pary, także jak ktoś chętny to mogę jedna odstąpić. 

 

IMG_20210715_122129~2.jpg

Nice. Moja para już w Polsce, ale jeszcze czekam. Trzymam kciuki za QC ;)

 

1 minutę temu, neonlight napisał:

@Damix Sorry, to oczywiście T90. 🤗

Lepsze niż HD800? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MrBrainwash napisał:

Nice. Moja para już w Polsce, ale jeszcze czekam. Trzymam kciuki za QC ;)

 

Tym razem się udało na szczęście, nic nie trzeszczy, nic nie przerywa, nie trzeba ostukiwać przed odsłuchem :D. Chociaż wydaje mi się, że te z 3 rzutu grają minimalnie inaczej, może kwestia wygrzania. Te z 2 rzutu są nieco jaśniejsze imo, albo to kwestia mojej walniętej sztuki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bob2000 napisał:

Napisałbym, że krew z uszy, ale głuchym już nie leci. 😁

Hmm.. coś w tym jest, bo nie wiercą już tak, jak mi kiedyś wierciły wyższą średnicą, ale natarczywość samego środka pozostała, co więcej, przy umiarkowanie głośnym słuchaniu wszystko jest ok, hardcore zaczyna się przy bardzo głośnym, ale też nie zawsze, zależy od nagrania, jak zwykle.. kompromisy. ;)

 

Edit.

Przy T90 ta sama sytuacja, co przy HD800s, V30 jako transport dla DAC'a, to bardzo słaby pomysł i nie wiem, czy to wina stricte telefonu, czy kwestia zasilania, bo xduoo wpięte do lapka, to jest zupełnie inna bajka. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Hustler napisał:

@Damix i @MrBrainwash piszcie jak Wam grają te Earfuny i czy macie porównanie do wersji standardowej. Możecie też przetestować ANC i jak rozumiem aplikacji na smartfona do nich nie ma?

Za nim się pokapuje co jak w nich ustawić to trochę minie, na razie słucham jak leci.

 

Ciałbym coś napisać o nich ale nie wiem co... porównań żadnych nie mam.

 

było -> wow ( chodziło moją impresję "jak to fajnie gra", hifi)

 

teraz jest -> pure music

 

Szukam jakiś błędów i niedostatków, jakiś zgrzytów, ale nie znajduję. Przeciwnie im bardziej się wsłuc**ję tym więcej dobrego słyszę. 

 

Duży realizm i wyciąganie smaczków, niby duża szczegółowość, ale wybrzmienia mają nasycenie, góra gładziutka i rozdzielcza. Środek nie jest odchudzony pomimo czystości. Bas adekwatny do nagrania, jakościowy. 

 

Prezentacja, scena, przestrzeń -> so-so, do niczego nie mogę się przyczepić, ale mam wrażenie, że ograniczenie tego rodzaju słuchawek dalej tu występuje, ale , racji na bardzo otwarte brzmienie tak mocno tego nie czuć dźwięk lekko wychodzi z głowy. Myślę, że w miarę przyzwyczajenia i zapomnienia o wokółusznych interlretacja jeszcze się poprawi. 

 

Jedyny ich minus na ten moment dla mnie to wygoda, może uda mi się nad tym popracować. Może to jednak wynikać z tego, że ja generalnie nie lubię doków mieć w uszach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności