Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, marco-polo napisał:

Jeżeli ktoś zakupił d600 to nie kupi d7100. Różnice mogą być kosmetyczne. 

Poza tym idąc za technologią Kowalski myśli że nowszy model jest lepszy.

Sennheisery jak porównacie 2 modele to są identyczne tylko inna jest cena.

To typowy marketingowy chwyt.

Masz absolutną rację.

7 minut temu, marco-polo napisał:

Jeżeli ktoś zakupił d600 to nie kupi d7100. Różnice mogą być kosmetyczne. 

Poza tym idąc za technologią Kowalski myśli że nowszy model jest lepszy.

Sennheisery jak porównacie 2 modele to są identyczne tylko inna jest cena.

To typowy marketingowy chwyt.

Masz absolutną rację.

 

Cholerna autokorekta.

Nie masz racji.

Edytowane przez NiecierpliwyJan
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro 7100 miałem ok. 3 lata na org.padach. Na pewno z początku produkcji.

W międzyczasie czytałem rec. Twojego egz. i byłem bardzo zdziwiony, jakby inne słuchawki były opisywane.

P.R pisał coś o różnicach w egz. z początku prod. względem póżniejszych.

Podejrzewam że do produkcji przetworników mogły być użyte inne materiały? lub wypełnienie w padach zostało zmienione.

Do dzisiaj ich żałuję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Tommy66 napisał:

@manuelvetro 7100 miałem ok. 3 lata na org.padach. Na pewno z początku produkcji.

W międzyczasie czytałem rec. Twojego egz. i byłem bardzo zdziwiony, jakby inne słuchawki były opisywane.

P.R pisał coś o różnicach w egz. z początku prod. względem póżniejszych.

Podejrzewam że do produkcji przetworników mogły być użyte inne materiały? lub wypełnienie w padach zostało zmienione.

Do dzisiaj ich żałuję.

 

 

To by tłumaczyło, czemu pewne egzemplarze się skaszaniły, a inne grają, jak grały. Gdybym mógł mieć tak grające d7100 jak moje grały na początku, to nie wahałbym się absolutnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audionanik napisał:

@Perul  umi w plecionki!!!!!!!!

Na tyle dobrze, że audionanik (ksywa drwiący-z-plecionek) zamówił do Sundar po kilkudniowym odsłuchu. Ultra przeźroczysty i nicniekombinujący. Funkcjonalnie też supcio.👍

IMG_1393.JPG

Jaki drut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, audionanik napisał:

@Perul  umi w plecionki!!!!!!!!

Na tyle dobrze, że audionanik (ksywa drwiący-z-plecionek) zamówił do Sundar po kilkudniowym odsłuchu. Ultra przeźroczysty i nicniekombinujący. Funkcjonalnie też supcio.👍

IMG_1393.JPG

No to i ja się cieszę, bo dziś będę miał od @Perula kable dwa - do sundar i he400se , he, he. A trzeci do pigwów poleci. Ale to oliwkowe etui, jest, nie bójmy się tego słowa, fpytę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, audionanik napisał:

Linka raczej. Szczegółów nie znam - po prostu kupiłem po odsłuchu bez wahania. Po sztoku miałem wrażenie jakbym niemyte od miesięcy okno umył dokładnie specjalistycznym płynem do szyb.

Możliwe że użył mikrofonowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, manuelvetro napisał:

To jest chyba słynna "miedź Perula" w stylistyce wiosennej.

Zgadza się :)

 

27 minut temu, manuelvetro napisał:

No to i ja się cieszę, bo dziś będę miał od @Perula kable dwa - do sundar i he400se , he, he. A trzeci do pigwów poleci.

No mam nadzieję, że dziś dotrze, ciekaw jestem jak Takstary się spodobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Perul napisał:

Zgadza się :)

 

No mam nadzieję, że dziś dotrze, ciekaw jestem jak Takstary się spodobają.

Dzisiaj mam rocznicę ślubu, hehe, także, jak kable do Sundar wypróbuję i he400se, to będzie huk.

Wicie, rozumicie. :D I tak mam dylemat, czy kwiaty kupować, czy tort, bo wiadomo, człowiek biedny, bo jest audiofilem ;) 

A takstary perulowe będą się bić ze sztokowymi (dzięki @audionanik) mojego ojca :D ale niestety jeszcze nie w dzień Ojca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, marco-polo napisał:

Jeżeli ktoś zakupił d600 to nie kupi d7100.

Słuchałem jednych i drugich zanim zamówiłem D7100. To inne granie. Niestety sprzedałem po paru miesiącach, bo je dopadła anemia dźwiękowa wskutek wygrzania zapewne. Ja słucham raczej głośno, a wzmacniacz im prądu nie szczędził, ani współczynnika tłumienia (czytaj: kontroli), więc musiały gonić w piętkę. 

18 godzin temu, marco-polo napisał:

Różnice mogą być kosmetyczne. 

Kosmetyczne różnice są również.

18 godzin temu, marco-polo napisał:

Poza tym idąc za technologią Kowalski myśli że nowszy model jest lepszy.

Tak myśli ten Kowalski, który nie myśli.

18 godzin temu, marco-polo napisał:

Sennheisery jak porównacie 2 modele to są identyczne tylko inna jest cena.

Które? Dwa dowolne? 

18 godzin temu, marco-polo napisał:

To typowy marketingowy chwyt.

Może to zależy od wrażliwości słuchowej? Dla daltonisty chwytem marketingowym będzie np. tęcza. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, majkel napisał:

Słuchałem jednych i drugich zanim zamówiłem D7100. To inne granie. Niestety sprzedałem po paru miesiącach, bo je dopadła anemia dźwiękowa wskutek wygrzania zapewne. Ja słucham raczej głośno, a wzmacniacz im prądu nie szczędził, ani współczynnika tłumienia (czytaj: kontroli), więc musiały gonić w piętkę. 

Kosmetyczne różnice są również.

Tak myśli ten Kowalski, który nie myśli.

Które? Dwa dowolne? 

Może to zależy od wrażliwości słuchowej? Dla daltonisty chwytem marketingowym będzie np. tęcza. 

Każdy ma prawo do swojego zdania tak samo jak Ty. Dziękuję za Twoje argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, manuelvetro napisał:

Dzisiaj mam rocznicę ślubu, hehe, także, jak kable do Sundar wypróbuję i he400se, to będzie huk.

Wicie, rozumicie. :D I tak mam dylemat, czy kwiaty kupować, czy tort, bo wiadomo, człowiek biedny, bo jest audiofilem ;) 

A takstary perulowe będą się bić ze sztokowymi (dzięki @audionanik) mojego ojca :D ale niestety jeszcze nie w dzień Ojca...

Wyślij taką kartę albo wydrukuj :D

image.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne przemyślenia odnośnie dyskusji związanej z d7100 i zmian w odbiorze tego modelu. Choć w sumie precyzyjniej to pojawiło się w mojej głowie pytanie. 

Czy możecie powiązać zmianę w odbiorze z recenzją audiofanatyka? 

Albo szerzej. Czy waszym zdaniem przeczytanie tekstu może mieć wpływ na nasz odbiór danego modelu. Pozornie post nie na temat, ale moim zdaniem to właśnie Muzyczne zakupy są najbardziej adekwatnym miejscem na tego typu pytania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, neonlight napisał:

Jeżeli jesteś podatny na audiofilozofię, to jak najbardziej. 

Zależy mi na waszych doświadczeniach bardziej niż na osadach.

Jest to temat który podjąłem nie po to by cokolwiek piętnować czy wytykać, a żeby poznać wasze zdanie. 

Kolejny raz zauważyłem, że przeczytanie jakiejś recenzji wywołującej konkretne emocje ma wpływ na mój odbiór słuchawek. Jestem ciekaw, czy jestem w tym osamotniony.

Edytowane przez NiecierpliwyJan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, NiecierpliwyJan napisał:

Czy waszym zdaniem przeczytanie tekstu może mieć wpływ na nasz odbiór danego modelu.

Może. Każdy audiofil tak ma, tylko nie każdy w równym stopniu i nie każdy się do tego przyzna. A już nie radzę nikomu iść ze swoimi słuchawkami do @majkela:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności