Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Samin napisał:

Ja wspominałem bo też sobie kupiłem :)

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 

No widzisz tak mi coś pamięć  nie zawodziła. Są bardzo basowe ale wykonanie i komfort na plus ogólnie są fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ładnie się prezentują na stojaczku do słuchawek - pewnie grają też nieziemsko.
Tak, przecudne sluchawki, ale ta waga. Może kiedyś do nich wrócę jak je odchudzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zielinskitomasz napisał:
4 godziny temu, marco-polo napisał:
Jak ładnie się prezentują na stojaczku do słuchawek - pewnie grają też nieziemsko.

Tak, przecudne sluchawki, ale ta waga. Może kiedyś do nich wrócę jak je odchudzą.

Nie jest tak źle ;), masa się dobrze rozkłada i odczuwalny ciężar jest dla mnie mniejszy niż w przypadku LCD-4.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tommir napisał:

Nie jest tak źle ;), masa się dobrze rozkłada i odczuwalny ciężar jest dla mnie mniejszy niż w przypadku LCD-4.

Do tego w tych kapslach z carbonu i nową opaską jedne z najpiękniejszych słuchawek na rynku. Jeszcze jakiś dobry kabel by im się przydał.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Palpatine napisał:

Do tego w tych kapslach z carbonu i nową opaską jedne z najpiękniejszych słuchawek na rynku. Jeszcze jakiś dobry kabel by im się przydał.

To prawda. Mam gdzieś jeszcze kabel kupiony do ZMF, zobaczę jak z nim zabrzmią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, NiecierpliwyJan napisał:

 Marzy mi się połączenie d7100 z technicsami t700- z t700 biorę budowę, wygodę i wyrazistość przekazu, z d7100 szaleństwo w wykwintnym i dojrzałym stylu, bez chamstwa czy prostactwa.

Technikalia nie na aż tak dobrym poziomie, jak w T700, ale reszta się zgadza - AH-D7000. ;) 

 

Swoją drogą, pamiętam, że jak zakładałem po nich (7100) HD800, to te drugie je deklasowały rozmachem, mimo zdecydowanie mniej rozrywkowego charakteru. Oczywiście, jak na obecną ich wartość, to jedne z najlepszych rozrywkowych słuchawek, poza DT150 ofc. 😆 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, NiecierpliwyJan napisał:

Hej. 

Denonki d7100. Wisiały długo na olx za dobrą cenę, żałujcie. 

 

Primo jestem absolutnie zachwycony ich stanem, który jest dosłownie idealny. 

Kolejna sprawą jest fakt, że są różne od d600 na pierwszy rzut ucha. 

Chciałbym stanąć na przeciw wszystkim którzy w internecie pisali, że d600 lepsze i tak delikatnie z politowanie się uśmiechnąć.

Mimo oczywistych różnic, to nadal seria music maniak, a nie żadne tam referencje I płaskie wykresy. Porównałbym je do burgera z kg wołowiny, owiniętej bekonem, z cheddarem w środku, okraszone jeszcze piekielnie ostrym sosem. Nie każdy lubi taką kuchnie, ale całe szczęście ja uwielbiam. Poza bassem który jest epicki, ale do okiełznania jakimś innym od mojego torem, bo czuć niewykorzystany potencjał, to słuchawki grają po prostu świetnie. Marzy mi się połączenie d7100 z technicsami t700- z t700 biorę budowę, wygodę i wyrazistość przekazu, z d7100 szaleństwo w wykwintnym i dojrzałym stylu, bez chamstwa czy prostactwa. P.s fostexy są genialne 

20210622_165726.jpg

Wstrzymaj się z osądem. Jak do mnie przyszły D7100 to też byłem zachwycony, barwy, basior, przestrzeń itd. Nie wiem co się później stało, ale stawiam na wyrobienie się padów - zaczęły grać po prostu kiepsko. D7100 sprzedałem D600 jeszcze długo się cieszyłem. Tyle że sprzedałem bo zrezygnowałem z zamkniętych. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, neonlight napisał:

Technikalia nie na aż tak dobrym poziomie, jak w T700, ale reszta się zgadza - AH-D7000. ;) 

 

D7000 i T700 jeśli chodzi o wykonanie to zupełnie inne kategorie, wierz mi. Mam d5000, jeśli różnice między 5000 a 7000 są analogiczne jak przy d600 a d7100, to wątpię, by 7000 były odpowiedzią na moje marzenia. 

14 minut temu, MrBrainwash napisał:

Wstrzymaj się z osądem. Jak do mnie przyszły D7100 to też byłem zachwycony, barwy, basior, przestrzeń itd. Nie wiem co się później stało, ale stawiam na wyrobienie się padów - zaczęły grać po prostu kiepsko. D7100 sprzedałem D600 jeszcze długo się cieszyłem. Tyle że sprzedałem bo zrezygnowałem z zamkniętych. 

Daleki jestem od osądów, opisuję tylko swoje wrażenia. Miałem sytuację, że pierwszy kontakt był zły, a z czasem się docierałem z danym modelem, lub dopiero po czasie doceniam ( ultrasone ed8).

Jednak nigdy nie miałem okazji przeżyć czegoś odwrotnego.

D7100 zagrały po prostu kiepsko? Uwierzę, że przestały Ci się z czasem podobać, ale nie w to, że zagrały "po prostu kiepsko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem d7100 wielokrotnie i nie słyszałem istotnych różnic w brzmieniu względem d600. Raz mi się nawet zdarzyła sytuacja, że miałem d7100 z uszkodzonym przetwornikiem i kupiłem tanio d600 dla przetworników, bo jednak d7100 więcej warte. Nikt się nie zorientował, że te d7100 miały przetworniki od d600. Na 99% to są dokładnie te same przetworniki, różne są jedynie pady i plastikowa muszla w d600 vs drewno w d7100. Jak miałem pierwszy raz d7100, to byłem rozczarowany, ale wtedy traktowałem je jako słuchawki za grubą dla mnie kasę (kosztowały wtedy nowe z 7tys), dopiero jak miłem je następnym razem, to mi się spodobały, ale to już był czas gdzie spadły z ceny. Do tej pory uważam, że jednak te d7100 nie mają startu do konkurencji czyli fostex th900, też są przecież z podobnych lat produkcji. Jednak fostexy nie staniały do 1000zł za używane, ciekawe czemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, NiecierpliwyJan napisał:

D7000 i T700 jeśli chodzi o wykonanie to zupełnie inne kategorie, wierz mi. 

Zgadzam się, chodziło mi przede wszystkim o brzmienie, a D7K uważam za najlepsze, co wyszło w ostatnich latach od Denon-a i bliźniaczego Fostex'a. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, NiecierpliwyJan napisał:

 

D7100 zagrały po prostu kiepsko? Uwierzę, że przestały Ci się z czasem podobać, ale nie w to, że zagrały "po prostu kiepsko".

Niestety, @MrBrainwashma rację. Od nowości - absolutnie genialne rozrywkowe granie z najlepszym basem na świecie. W miarę upływu czasu, czar pryskał, a słuchawki grały jak zepsute. Albo cudem masz nie graną parę, to delektuj się i broń Boże nie wygrzewaj, albo ktoś naprawił te pady/nowe kupił, jeśli to faktycznie problem padów. Moją parę audiofanatyk zrecenzował, gdy grały już tak, jak @MrBrainwashpisze. 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, NiecierpliwyJan napisał:

D7000 i T700 jeśli chodzi o wykonanie to zupełnie inne kategorie, wierz mi. Mam d5000, jeśli różnice między 5000 a 7000 są analogiczne jak przy d600 a d7100, to wątpię, by 7000 były odpowiedzią na moje marzenia. 

Daleki jestem od osądów, opisuję tylko swoje wrażenia. Miałem sytuację, że pierwszy kontakt był zły, a z czasem się docierałem z danym modelem, lub dopiero po czasie doceniam ( ultrasone ed8).

Jednak nigdy nie miałem okazji przeżyć czegoś odwrotnego.

D7100 zagrały po prostu kiepsko? Uwierzę, że przestały Ci się z czasem podobać, ale nie w to, że zagrały "po prostu kiepsko".

Życzę aby Twoje grały tak samo dobrze albo jeszcze lepiej. Ja opisuje po prostu swoje odczucia. Nie wykluczam że coś w neuronach się mi przekręciło, ale tak jak z początku był to taki niemal end game dla mnie tak potem zaczęły grać mdłym rozmiękłym przekazem i jaką sztuczną nieciekawą barwą. Jakby grały mi tak jak na początku to nigdy w życiu bym ich nie sprzedał najwyżej używał od święta, ale to co później pokazały to nie było moje granie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, neonlight napisał:

Zgadzam się, chodziło mi przede wszystkim o brzmienie, a D7K uważam za najlepsze, co wyszło w ostatnich latach od Denon-a i bliźniaczego Fostex'a. 😉

Jestem skłonny w to uwierzyć. D5000 to jak dotąd jedne z moich ulubionych słuchawek I jako jedyne niezmiennie u mnie goszczą i nigdzie się nie wybierają, a miały sporo konkurentów którzy stawali do pojedynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MrBrainwash napisał:

Życzę aby Twoje grały tak samo dobrze albo jeszcze lepiej. Ja opisuje po prostu swoje odczucia. Nie wykluczam że coś w neuronach się mi przekręciło, ale tak jak z początku był to taki niemal end game dla mnie tak potem zaczęły grać mdłym rozmiękłym przekazem i jaką sztuczną nieciekawą barwą. Jakby grały mi tak jak na początku to nigdy w życiu bym ich nie sprzedał najwyżej używał od święta, ale to co później pokazały to nie było moje granie. 

Miałem dokladnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bakus1233 napisał:

kupiłem tanio d600 dla przetworników, bo jednak d7100 więcej warte. Nikt się nie zorientował, że te d7100 miały przetworniki od d600. Na 99% to są dokładnie te same przetworniki.

Przetworniki z t50rp występowały w wielu waracjach i wątpię by wszędzie grały tak samo. Nie często otwieram oczy tak szeroko, jak wtedy gdy czytam, że d600 I d7100 grają tak samo. Grają bardzo podobnie, no ale jednak słyszalnie inaczej. Może to wynik magii prawie nie używanego modelu, a może po prostu mojej woli, żeby tak było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, NiecierpliwyJan napisał:

Przetworniki z t50rp występowały w wielu waracjach i wątpię by wszędzie grały tak samo. Nie często otwieram oczy tak szeroko, jak wtedy gdy czytam, że d600 I d7100 grają tak samo. Grają bardzo podobnie, no ale jednak słyszalnie inaczej. Może to wynik magii prawie nie używanego modelu, a może po prostu mojej woli, żeby tak było. 

Ja miałem w jednym czasie nowe d600 i d7100 i to było inne granie. D600 basotłuki dyskotekowe, just for fun. D7100 allroundery z genialnym, wielofakturowym, wielokolorowym basem, póki się nie wygrzał. Bas d600 na tle d7100 był jednowymiarowy, szary i monotonny. Cały czas piszę o „niewygrzanym” basie d7100.

„Wygrzane” d7100 wyobrażam sobie, że mogły grać jak nowe d600

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, NiecierpliwyJan napisał:

Przetworniki z t50rp występowały w wielu waracjach i wątpię by wszędzie grały tak samo. Nie często otwieram oczy tak szeroko, jak wtedy gdy czytam, że d600 I d7100 grają tak samo. Grają bardzo podobnie, no ale jednak słyszalnie inaczej. Może to wynik magii prawie nie używanego modelu, a może po prostu mojej woli, żeby tak było. 

Jeżeli ktoś zakupił d600 to nie kupi d7100. Różnice mogą być kosmetyczne. 

Poza tym idąc za technologią Kowalski myśli że nowszy model jest lepszy.

Sennheisery jak porównacie 2 modele to są identyczne tylko inna jest cena.

To typowy marketingowy chwyt.

  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności