Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mykupyku napisał:


tylko wygoda, czy SQ też na plus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Nie no, najlepsze, najbardziej referencyjne, poprawne, naturalne i tak dalej są T1v1, tu nie ma co ukrywać. Ale w wielu recenzjach/opiniach wyszczególniono ich wady, bo które słuchawki wad nie mają - głównie o syczący sopran chodzi i "taki se" bas w sensie jego ilości. T1v2 jak dla mnie nie poprawiły basu, a tym bardziej nie zaleczyły sopranu (tam gdzie to by się przydało w mojej ocenie), do tego nie do końca pasowały mi jeśli chodzi o barwę. Ogólnie obok t5p.2, trochę mnie zawiodły swego czasu, ale szczególnie te-piątki to były wtenczas jedne z co bardziej klasowych słuchawek także nie ma co wyrokować. Najważniejsze że oba modele mają swoich zwolenników. T1v3 mają już konkretny bas (początkowo wydaje się że jest go nawet za dużo), piękną złotawą barwę (a dla mnie kiedyś barwa to był najistotniejszy element układanki) i w końcu ujarzmiony sopran. Holografia nie robi wrażenia jak w 1 generacji, pogłosów kto wie czy nie więcej jak w 2, niemniej jednak te przechylone drivery robią robotę i sama scena jest więcej niż ok. Do tego grają z ziemniaka i nie trzeba bawić się specjalnie  dobieranie pod nie toru. Ale lampy bym unikał, bo same w sobie grają jak taki symulator stereotypowej lampy z teslowym wykończeniem. 

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Undertaker napisał:

Dzięki :) Nie no, najlepsze, najbardziej referencyjne, poprawne, naturalne i tak dalej są T1v1, tu nie ma co ukrywać. Ale w wielu recenzjach/opiniach wyszczególniono ich wady, bo które słuchawki wad nie mają - głównie o syczący sopran chodzi i "taki se" bas w sensie jego ilości. T1v2 jak dla mnie nie poprawiły basu, a tym bardziej nie zaleczyły sopranu (tam gdzie to by się przydało w mojej ocenie), do tego nie do końca pasowały mi jeśli chodzi o barwę. Ogólnie obok t5p.2, trochę mnie zawiodły swego czasu, ale szczególnie te-piątki to były wtenczas jedne z co bardziej klasowych słuchawek także nie ma co wyrokować. Najważniejsze że oba modele mają swoich zwolenników. T1v3 mają już konkretny bas (początkowo wydaje się że jest go nawet za dużo), piękną złotawą barwę (a dla mnie kiedyś barwa to był najistotniejszy element układanki) i w końcu ujarzmiony sopran. Holografia nie robi wrażenia jak w 1 generacji, pogłosów kto wie czy nie więcej jak w 2, niemniej jednak te przechylone drivery robią robotę i sama scena jest więcej niż ok. Do tego grają z ziemniaka i nie trzeba bawić się specjalnie  dobieranie pod nie toru. Ale lampy bym unikał, bo same w sobie grają jak taki symulator stereotypowej lampy z teslowym wykończeniem. 

Mogę potwierdzić tyle, że v3 do lampy się kompletnie nie nadają. Byłem posiadaczem v2 i bardzo mi się ta edycja podobała. Połączenie z Cayinem Ha-300 było jednym z bardziej spektakularnych, których doświadczyłem, z resztą nie tylko ja. Wobec v3 miałem spore nadzieje, ale z żadną lampa mi nie zagrały. Dźwięk na wszystkich wzmakach był mniej lub bardziej, ale jednak zamulony, bas misiowaty, powolny, średnica wycofana, ciemna i brak blasku w najwyższych rejestrach. Ta ostatnia uwaga może i by była zaletą dla wielu krytyków ostrości v2, natomiast właśnie v2 na dużych lampach ostre nie były.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MrBrainwash napisał:

Z opisu wynika że do Bursona w sam raz ;)

 

Na pewno nie do cv2+... testowałem je na nim i podpisuję się pod tym co napisał @lsd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lsdNo ładny ten Cayin :) Kto wie, może miałem niedobrany tor pod T1v2 a także v1, bo z tego co widzę to rzeczywiście najwięcej zadowolonych użytkowników tych słuchawek korzysta z lamp. 

Bas w T1v3 dalej nie jest idealny; odnosząc się do tego co miałem, to mix Ultrasone ED9 z Aeonami Closed byłby super (może tak grają te słynne Abyssy?), ale według mnie jest bardzo dobrze i tak. 

 

@MrBrainwashC3P już nie mam, choć faktycznie żywiołowości nie można było mu odmówić ;) 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ArSo1981 napisał:

@Spawn a co polecasz jako mobile zestaw pod DT150? Tak aby kabel zas. był krótszy niż 35km i żeby nie kosztowało jak 35km kabla 😛

Mobilnie to jak Ci nie przeszkadza że się przesuwają przy ruchach głową to jakąś torbę papierową na głowe bo wstyd w tak wyglądających słuchawkach wyjść na miasto ;) Ale jak już no to kabel trzeba by balans zrobić u jakiegoś @Perul bo tam jakaś dziwaczna wtyczka i pod jakiegoś dapa z niewyostrzoną górą któremu nie brakuje mocy. Nie testowałem ich specjalnie poza stacjonarką, ale z dx160 po wyjściu 3,5mm już grały spoko jak kiedyś podłączyłem.

Edytowane przez Spawn
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, neonlight napisał:

To wszystko @Spawn'a wina. 😙😆 Czarne tylko słuchałem na AVS, więc i tak na chatę musiałem je kiedyś sprowadzić - niewyczymałem no, niewyczymałem. 🤗 Kurka, nie świszczą jak srebrne, jakoś tak w normie z tym i scena w srebrzakach, wydawała mi się bardziej obszerna.. hmm, dziwne. 😗

 

20210614_160023.jpg

Dałbym lajka ( wszyscy dają😜),  ale znowu poczułem się jak upośledzony umysłowo w tym towarzystwie wzajemnej adoracji, bo nie wiem kuźwa co to jest (a chciałbym wiedzieć).

Strzelam: HD 800??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności