Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Name44 napisał:

   Ten zakup też ma już kilka dni. Z dumą chciałem zaprezentować projekt który w mojej głowie pojawił się kilka miesięcy temu a którego realizacja powoli dobiega końca.

 

   Oto dodatkowy, zamówiony u Piotra z WBA i wykonany dla mnie moduł wzmacniacza lampowego który zdecydowanie rozszerza możliwości posiadanego już Electrona. W środku 5 lamp: 4 x 6S41S i 1 x 6SN7 ( z możliwością podmiany na E88CC ) ułożone poziomo aby urządzenia mogły stać jedno na drugim. Aktualne ustawienie to 2x5W.

Zatem...Custom Power Stage Amplifier ELECTRON ORT już gra i wygrzewa się w torze. Electron aktualnie występuje w roli przedwzmacniacza a moduł w roli wzmacniacza. Dodatkowo sam Electron zyskał przełącznik, którym mogę wybierać pomiędzy graniem wszystkich lamp lub z ominięciem 845 ( Oba tryby są znakomite! )

 

 

 

 

   

2_DSC9542.jpg

 

 

 

Ktoś zapyta po co ta dodatkowa moc...? Po co te dodatkowe kilogramy....? A no po to...bo je pokochałem 🙂

 

 

1_DSC9546.jpg

 

Gdy wszystko się trochę wygrzeje, postaram się je opisać najlepiej jak potrafię - być może z pomocą innych 🙂 Na tą chwilę w mojej skromnej ocenie wiele znanych flagowców brzmi mniej ciekawie niż ten oto model. Wymagania? Duuuużo prądu!

 

Przy tak zwanej okazji podziekowania dla @fallow za sprzedaż E88CC Toshiba. To jedna z najlepiej brzmiących lamp tego typu jakich słuchałem. Przypadkowe, idealne wpasowanie się w tor! Dziekuje raz jeszcze. 

 

Gratulacje, wieża z Electronów robi wrażenie wizualne. Electron gra świetnie więc tylko moge próbować się domyślać jaki jeszcze upgrade zaszedł w dźwięku.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

503344250_Screenshot_20210130-203703_SamsungInternet.thumb.jpg.4714557eb4fad3b98f334a392b8bef18.jpg
Dobry wieczór. 
Ok 16:30 usiadłem w miejscu zadumy ( gdzie jak wiadomo najlepsze pomysły do głowy przychodzą) i wziąłem swój smarphone do ręki (nie róbcie tak to mega niehigieniczne) i odpaliłem olx w celu wyszukiwania kolumn podstawkowych. Ostatni zakup w postaci hifimanów he6 brutalnie obnażył słabe strony moich Dali concept 2 i od tamtego czasu słucham ich z lekkim grymasem niezadowolenia. Przeszukałem najnowsze ogłoszenia dotyczące kolumn i z smutkiem uznałem, że nie ma nic w moim budżecie, co by mnie interesowało, dlatego (to chyba oczywiste)kupiłem słuchawki.
20210528_181711.thumb.jpg.488febd4cab98464b2ecf640a7ff365a.jpg
Jest to pierwszy zakup słuchawki bez jakiegokolwiek namysłu, czytania recenzji itp. Przed nawet nie miałem pojęcia o ich istnieniu.
Technics, kute aluminium, dwa przetworniki, made in Japonii, prawie nowe, blisko, w akceptowalnej(choć nie promocyjnej) cenie. 
Z poprzednim właścicielem zamieniłem dwa słowa, wręczyłem mu pieniądze i nawet bez sprawdzenia zawartości ruszyłem w drogę do domu. Gdy już były na moim biurku uznałem, że mają fajne opakowanie, by chwilę później w trakcje ich wyjmowania zauważyć, że jest to najciekawsze i moim zdaniem najlepsze opakowanie słuchawek z jakimi miałem doczynienia. Tanie, bo przecież płacę za słuchawki, ale gustowne i inne.
20210528_181821.thumb.jpg.257650826c64f0cf3c75e8c27d6a5858.jpg
Otwierając pudło słuchawki się unoszą(meeeeeega!!!!)
Pierwszy rzut oka wystarczył by ocenić, że ich wykonanie jest znakomite. Materiały są wspaniałej jakości. Słuchawki są średniej (optymalnej) wielkości. Perfekcyjnie leżą na mojej głowie, choć dość mocno uciskają. Pierwsze wrażenie z odsłuchu są pozytywne, nie żałuję, ale więcej napiszę, gdy trochę lepiej się z nimi zapoznam.
 
Bardzo fajne słuchawki, jak będziesz słuchał to daj znać, czy dźwięk mocno z nich wycieka tj. czy słychać go na zewnątrz - wystarczy założyć słuchawki szczelnie na nogę i podkręcić muzę - będę wdzięczny. Pamiętam, kiedy kilka lat temu na Audioshow słuchałem ich po Sony Z1R, które miały tam swoją premierę, tak jak te Technicsy i... obie pary bardzo mi się wtedy spodobały. Sony po czasie zyskały uznanie, natomiast o Technicsach jakby słuch zagiął i popularności nie zdobyły.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EAH-T700 mają "jedną" wadę, która u mnie je zdyskwalifikowała, a mianowicie talerze nie wybrzmiewają czysto tylko jednostajnie świszczą. Miałem wtedy jakieś dużo tańsze słuchawki i one sobie radziły z tym bez problemu. Oczywiście, poza powyższym, na Technics'ach mucha nie siada. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagiero ciężko mi odpowiedzieć na Twoje pytanie, bo "mocno" dla każdego z nas oznacza co innego. Pasażer autobusu siedzący obok będzie wiedział dokładnie czego słuchasz, ale siedzący dwa miejsca dalej nie usłyszy nic. 

 

Neonlight Twój post jest pięknym przykładem jak różne mamy spostrzeżenia. Pisząc ten post mam je na głowie i moim zdaniem wybrzmienie talerzy, jak i wszystkich przeszkadzajek, szumów itp jest tu na bardzo wysokim poziomie, o ile nie na najwyższym z jakim miałem doczynienia (w słuchawkach z przetwornikami dynamicznymi). Choć bardzo chcę usłyszeć świszczenie w trakcie dźwięku talerzy, to nie umiem. 

Edytowane przez NiecierpliwyJan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denona jeszcze w rodzince nie było, no to teraz jest (zdjęcie nie moje):

 

DENON DVD 2910 SACD-R Super Audio CD HDCD MP3 - Kup teraz za: 630,00 zł -  Ruda Śląska - Allegro Lokalnie

Edytowane przez timecage
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NiecierpliwyJan napisał:

 Neonlight Twój post jest pięknym przykładem jak różne mamy spostrzeżenia. Pisząc ten post mam je na głowie i moim zdaniem wybrzmienie talerzy, jak i wszystkich przeszkadzajek, szumów itp jest tu na bardzo wysokim poziomie, o ile nie na najwyższym z jakim miałem doczynienia (w słuchawkach z przetwornikami dynamicznymi). Choć bardzo chcę usłyszeć świszczenie w trakcie dźwięku talerzy, to nie umiem. 

Rozumiem Ciebie i po części się zgadzam, jednak porównywałem łeb w łeb T700 z innymi (nie pamiętam cholera, które wtedy słuchawki miałem HE4XX, HF580, a może D7000?!) i po kilku godzinach odsłuchu to zauważyłem. Talerze wT700 brzmiały jak zbity, jednostajny dźwięk, natomiast w innych miały wyraźną fakturę, wybrzmienie, głębię blachy. Ale spoko, jeżeli tego nie słyszysz, to tylko się cieszyć, może Twoja sztuka odtwarza to pasmo prawidłowo. 😉👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, neonlight napisał:

Rozumiem Ciebie i po części się zgadzam, jednak porównywałem łeb w łeb T700 z innymi (nie pamiętam cholera, które wtedy słuchawki miałem HE4XX, HF580, a może D7000?!) i po kilku godzinach odsłuchu to zauważyłem. Talerze wT700 brzmiały jak zbity, jednostajny dźwięk, natomiast w innych miały wyraźną fakturę, wybrzmienie, głębię blachy. Ale spoko, jeżeli tego nie słyszysz, to tylko się cieszyć, może Twoja sztuka odtwarza to pasmo prawidłowo. 😉👍

Jaki miły i kulturalny post :) aż miło

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lord Rayden napisał:

Co prezentuje AudioMisiek ?

Andromedy. Które ? Tego do końca nie wie nawet Campfire Audio. Ale raczej V2. Brązowe etui, jasny kabelek. Używki , które pierwszy właściciel nabył w 2019 we wrześniu. Mi dobrze grają na Sony Hybrid. Jakieś sugestie do tipsów mile widziane.

Do kompletu mam kabelek Fiio LC 2.5D.

20210529_200831-01.jpeg

Nie wiem, jakiej wielkości są kopułki. Mi CA Orion i Polaris, Polaris > Orion, grają najlepiej na spinfitach CP145, symbio W peel też mi pasują, ale dźwiękowo  jednak wolę spinfity.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Lord Rayden napisał:

Najgorzej, że u @bigmarasa widzę tylko rozmiar S a nie ma M ani L. Symbio W.

Jeśli chodzi Ci o normalne Symbio W Peel to napisałem do Bigmarasa, że potrzebuję koniecznie "M" i znalazł.

Mimo, że w ofercie są tylko "S".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Najgorzej, że u @bigmarasa widzę tylko rozmiar S a nie ma M ani L. Symbio W.

U mnie na pierwszym miejscu Symbio W Peel, na drugim Spiral Dot. Tak po przemyśleniu, to raczej rzeczywiście V2. Po przesłuchaniu rożnych wersji, ta rzeczywiście dla mnie również była najlepsza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, neonlight napisał:

może Twoja sztuka odtwarza to pasmo prawidłowo. 😉👍

A może Twoja była jeszcze nie wygrzana? Wysokie potrafią nieźle złagodnieć z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Perul napisał:

A może Twoja była jeszcze nie wygrzana? 

Chyba musze odpocząc od internetów, bo niektóre słowa źle interpretuje 😅

Edytowane przez MichalZZZ
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał:

A może Twoja była jeszcze nie wygrzana? Wysokie potrafią nieźle złagodnieć z czasem.

No tak, tylko tutaj nie chodzi o ilość, a o jakość, zaś różnica w wybrzmieniu była jak dzień i noc, nie jak filtry cyfrowe w Dac'ach, czy przewodach, których wpływ ledwo słychać. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności