Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Palpatine napisał:

@Kuba_622 to tylko niewinne żarty. Większość osób wie gdzie jest miejsce 701, szczególnie przy 800S. Moim zdaniem cena (wyjątkowo) całkiem dobrze oddaje różnice w jakości między nimi. 

 

Kto żartuje, to żartuje :)  Są tu koledzy, którzy porzucili HD800S dla K701 i są zadowoleni.

Dla mnie 701 przy HD800S grają dźwiękiem rozmazanym.

 

Jeśli chodzi o relację cena- jakość to HD660S są bardzo dobre. Poprawili trochę technikalia, scenę i separację, zachowując przy tym strojenie z serii 600, moim zdaniem znacznie lepsze niż w HD800S. To chyba będzie mój następny słuchawkowy zakup :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kuba_622 napisał:

Dla mnie 701 przy HD800S grają dźwiękiem rozmazanym.

Sprzedałeś mi kiedyś K701 i teraz Cię stalkuje😉 U mnie było odwrotnie, myśle, że to też kwestia toru i u mnie K701 miały większą precyzję i czystsze wybrzmienia instrumentów niż HD800S, jak zdarta płyta powtarzając modowane, takie rzeczy tylko w audio. 

Edytowane przez dj1978
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tytus1988 napisał:

Odpowiednie wzmocnienie ma znaczenie :)@radzik55 dziękuję za możliwość nabycia od Ciebie FLUXa FA-10, który świetnie radzi sobie ze wszystkimi moimi słuchawkami od niskoomowych Sonorousów VI po AKG K1000👍

Również dziękuje Przemku, to świetny wzmacniacz, chciałem nawet znowu  kupić, ten w świetnej okazji u nas z komisu , ale żona uświadomiła mi że mam ważniejsze wydatki ;)

  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dj1978 napisał:

Sprzedałeś mi kiedyś K701 i teraz Cię stalkuje😉 U mnie było odwrotnie, to K701 miały większą precyzję i czystsze wybrzmienia instrumentów niż HD800S, jak zdarta płyta powtarzając modowane, takie rzeczy tylko w audio

Panowie, tutaj wstawiamy kupione westchnienia marzeń, a nie dyskusja o różnicach/przeciwnościach zdań żeby zniechęcić do kupna. I tak kupię 800S :P, no chyba że Arya będą dostępne w komisie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam nikogo zniechęcać do HD800S, bo całościowo bardzo dobrze je wspominam,, zwłaszcza za fantastyczną scenę i średnicę. Ale w pewnym momencie pojawiło się u mnie racjonalizowanie wartości posiadanych produktów audio i to K701 wygrało najwyższym stosunkiem jakość-cena. A za kase z HD800s kupiłem kolumny, więc jedyny słuszny krok żeby uzyskać większą i zupełnie w innym wymiarze scenę niż Senki.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majkel napisał:

Lepsze może nie, ale jak się posłucha K701, a potem HD800s to przychodzi myśl tak niewiele za tak wiele. IMHO.

I zapewne odwrotnie. Jak najpierw słuchamy hd800s a potem k701, myśl brzmi "tak wiele za tak niewiele"

Śmichu chichu, a ja od wczoraj nie w pigwach, tylko w k701 siedzę. Jak tak czytałem o nich, apetyt mnie naszedł, a że mam na półce i całe w FAW, to... mniam. Będą się pigwy musiały pojedynkować teraz w Muzo z K701, nie ma wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dj1978 napisał:

mój ci on, pierwszy w dobytku Astell🙂, dongel PEE51.  Granie gitara, polecam! Pokrywa się z tym co pisał w recenzji @Spawn  K701 pędzi jak ta lala😉

IMG_20210525_1619294.jpg

 

Po balansie?

Lajcy wyszli...

Dobra, nie ma balansu, widzę już. To grubo!

Ze Sparrow z dziurki 3,5 było ok, ale bez zachwytu.

A&K dongiel musi mieć kolorowa dziurkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, manuelvetro napisał:

Po balansie?

Lajcy wyszli...

Dobra, nie ma balansu, widzę już. To grubo!

Ze Sparrow z dziurki 3,5 było ok, ale bez zachwytu.

A&K dongiel musi mieć kolorowa dziurkę.

Nie ma balansu, ale na K701 w foobarze glosnosc na 30% przy glosnosci systemowej 100%. Wiem ze sama glosnosc to nie wszystko, ale nie slysze jakis brakow ani jakiejs sterylnosci w barwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, crysis94 napisał:

Właśnie od OT jest HydePark.
---
SMSL SP200.
Bardzo ładnie gra, ale zakup raczej na chwilę. Chcę sobie trochę potestować ile różnicy jest na głupim iBasso DC01 vs tor stacjonarny przy Dharma D1000, bo jedni twierdzą, że duża, a inni, że wprost przeciwnie. Jeszcze tylko czekam na przeróbkę kabelka od @Jimmi Dragon

 

Mógłbyś parę słów napisać o tym wzmaku? Wpadł mi w oko i chętnie bym poczytał. I dlaczego zakup tylko na chwilę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, joysofjoyc4 napisał:

Mógłbyś parę słów napisać o tym wzmaku? Wpadł mi w oko i chętnie bym poczytał. I dlaczego zakup tylko na chwilę? 

Bo i tak stacjonarnego toru nie używam. Poprzedni AMP sprzedałem, HE-6 sprzedałem i DAC też w komisie... ale stwierdziłem, że zanim DACa sprzedam to jeszcze potestuje chwilę D1000 na czymś lepszym niż DC01.

Sam AMP mi się podoba, ale do pisania to ja mam teraz trochę mało sprzętów, które dobrze znam do porównania, a lania wody bez konkretów to ja nie lubię ;) 

 

Edytowane przez crysis94
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dj1978 napisał:

IMG_20210525_1619294.jpg

 

 

Muszę dodać, że rewelacyjny jest ten PEE51, jako DAC podpięty do wzmaka lampowego gra cudnie, taką głębie sceny słyszałem ostatnio z pełnowymiarowym Denafrips Ares II. Coś się ten Astell "machnał" i niechcący wyszedł im sprzęcik, który w tak małych pieniądzach może konkurować z dużymi DAC🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Undertaker napisał:

Ale lanie wody bez konkretów jest solą tego hobby :D Daj znać jak go słyszysz, może być jak najbardziej w kontekście dawnego "hi-endu" w stylu Rapture AMP'a, Klonów Leszka i tak dalej. Ciekaw jestem Twojej opinii ;)

 

 O to, to :D

 

Na forum prądowym cieszy się niezłą fama, ale też spotkałem się z opiniami, że... ehm, ehm "poprawność techniczna zabija muzykalność". Ciężko mi coś takiego napisać, a jeszcze ciężej uwierzyć... Na pewno daje wiadro prądu na wyjściu, ale jakiego? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Undertaker napisał:

Ale lanie wody bez konkretów jest solą tego hobby :D Daj znać jak go słyszysz, może być jak najbardziej w kontekście dawnego "hi-endu" w stylu Rapture AMP'a, Klonów Leszka i tak dalej. Ciekaw jestem Twojej opinii ;)

Takiej pamięci to ja nie mam. Jak pisałem - musiałbym mieć na biurku cokolwiek co dobrze znam.
Jakościowo jest bardzo dobrze. Myślę, że dość gładko, bo D1000 bardzo na nim łagodnieją, ale to musiałbym potestować jeszcze z innymi nausznikami, a nie po to go wziąłem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, crysis94 napisał:

Właśnie od OT jest HydePark.
---

Raczej OhydePark. Nie każdy musi przewijać niekończące się rozmowy o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Gwiazdką. Są wątki w Słuchawkach, tam się produkujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, crysis94 napisał:

Takiej pamięci to ja nie mam. Jak pisałem - musiałbym mieć na biurku cokolwiek co dobrze znam.
Jakościowo jest bardzo dobrze. Myślę, że dość gładko, bo D1000 bardzo na nim łagodnieją, ale to musiałbym potestować jeszcze z innymi nausznikami, a nie po to go wziąłem.

W stocku D1000 mają TOP3 najostrzejszych sopranów jakie słyszałem, według mnie lepiej by brzmiały bez tego dodatkowego przetwornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, vonBaron napisał:

W stocku D1000 mają TOP3 najostrzejszych sopranów jakie słyszałem, według mnie lepiej by brzmiały bez tego dodatkowego przetwornika.

No cóż... szczerze wątpię. Dla mnie to taki porządny upgrade T1 v2. Osobiście nawet nie nazwałbym tej góry jakoś specjalnie ostrą, bo taka nie jest. Tej góry jest po prostu dużo. Zachęciły mnie do nich recenzje Fatso i Evila... i zgadzam się z nimi ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności