Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Loke13 napisał:

To Zephyr? Dają znać jak to gra w porównaniu do innych modeli od Noble😉

Tak, to Zephyr.  Dopiero dostałem zdjęcie zrobiłem jeszcze przed odsłuchem ;) Wysłuchałem raptem 2 utworów, na razie w skrócie bardzo czysto i referencyjnie i na pewno najlepsza separacja ze wszystkich Noble jakich miałem okazję słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lobuz1 napisał:

Jeszcze taka lampowa suka (taka nazwa producenta) kupiona z ciekawości za 140zł i kabelki pod stacjonarkę.

1DE0E6C4-2B57-46F1-9EFE-0D34D5D630E0.jpeg

36535430-5598-4291-841D-E865A82BB682.jpeg

255BF988-92FB-4C36-B5D7-3C646298A30C.jpeg

Za 140 zł ? Używka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lord Rayden napisał:

Za 140 zł ? Używka ?

Podobno tylko sprawdzony, z allegro- wygląda jak nowy. Negocjowałem :) . 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejałem zdjęcia ANEW X-ONE, pisałem o nich w fanklubie, ale zapomniałem tu się pochwalić. To małe pudełeczko, to EarMen Sparrow. Q5K mi zdetronizował i kable zbalansowane uratował (bo wygrzebałem z szuflady xdp100r i corda meier quickstep, skleiłem w kanapkę i tak zagrało z IEM, że modliłem się tylko, zamówiwszy w desperacji Sparrow, żeby grał w tym kierunku)

75F566B7-D577-4626-99C1-E73B8060F171.jpeg

C50AABCB-2881-47FF-A42D-AABFBE4A4C9B.jpeg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2021 o 13:29, lobuz1 napisał:

Jeszcze taka lampowa suka (taka nazwa producenta) kupiona z ciekawości za 140zł i kabelki pod stacjonarkę.

 

 

 

Dobre to, a kosztuje nic. U mnie DAC na ES9038Q2M też chińczyk ale w środku same złote Nichicony (może fejki) i w tym zestawieniu czarne tło, zero szumów i cudownie muzykalnie gra. Nawet lepszy impakt-uderzenie na niskich tonach od Bursona Playmate Everesta (ten sam chip DAC). 

 

Teraz prezentacja retro-youngtimerów-klasyków Sennheiser HD265. Potwierdzam mocny bas ale taki w granicach rozsądku. Troszkę mocniejszy i delikatnie bardziej ekspansywny niż w HD650. Świetnie się słucha - muzykalne, bardzo łagodne w odbiorze. Śmiało mogą konkurować z współczesnymi zamkniętymi ;) 
Trafiłem w dobrym stanie, bardzo zadbane. Na zdjęciach może nie widać szczegółów ale już po mojej konserwacji + wymiana gąbki na pałąku + gąbki przed przetwornikami. O dziwo, oryginalne gąbki na nausznikach są w bdb stanie - musiały być niewiele używane. Szczęśliwy jak dziecko bo długo szukałem neutralnych, zamkniętych. HD2651.thumb.jpg.656df79d78c1b0d7d9b6a0091f1815e7.jpgHD2652.thumb.jpg.8f8dd2215bd6bd92320d3032683db64b.jpg

Edytowane przez cpu1
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako źródło posłuży starutki iRiver iMP-550 po optyku. Wyjście na SP200 lub aktywne Edifiery05206fe6cf257e59e46883ec4f2e2c6f.jpg0a2c89828d09f33f4c04799acac8bd6b.jpge6e261eb6bcd42f820ad0f8a5a5786b5.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napaliłem sie na tego hajendowego IC Sulka z okazji, ale ostatecznie zrezygnowałem😉

Sprawiłem sobie za to w nieco niższym budżecie IC KabelDirekt, co zarazem czyni go moim drugim zakupem na amazon.pl (błyskawicznie wysyłają)

 

IMG_20210409_1859424.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dwa miesiące testowałem Amazona, bo Roon ciągle motywuje do poszerzania biblioteki muzycznej. Nowy serwer muzyczny z lepszym CPU. NUC10i5 w obudowie Akasa Turing FX. Niestety import obudowy z UK, więc wydymało mnie na cle i VAT. Do tego wziąłem dostawę premium w dwa dni i pół Europy paczka pokonała w dzień a w warszawskim GLS utknęła na 5 dni na cle... Gdyby nie reklamacja przewidywany czas odprawy wynosił dwa tygodnie. Żenada, przecież Amazon i tak z góry pobiera opłaty celne i podatki.

IMG_0969.thumb.jpeg.8063881507ca6be37336071424a98cd4.jpeg

 

Kolejny klaser na CDki. Import z Amazon US i tutaj DHL zdecydowanie lepiej. Paczka pokonała pół świata w trzy dni.

IMG_0978.thumb.JPEG.40815749f9b7e93fce87d5d97685dc12.JPEG

IMG_0977.thumb.JPEG.e9a6e973ce0224a53aff10d0899360d9.JPEG

 

I coś na początek jego zapełniania. Amazon PL do paczkomatu bez zarzutów.

IMG_0976.thumb.JPEG.46eb86c8a37b3e850e6dcf0b557d1e30.JPEG

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, waski napisał:

dużą odczułeś poprawę działania Roona po przesiadce z i3 na i5 10gen?

Ile masz albumów na dysku? 

Nie neguję Roona, ale mam pytanie. Dlaczego takie procesory są potrzebne, skoro głupie Daphile śmiga spokojnie na Atomie czy Celeronie?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, waski napisał:

dużą odczułeś poprawę działania Roona po przesiadce z i3 na i5 10gen?

Ile masz albumów na dysku

 

Nie, powiem szczerze, że jestem nieco rozczarowany zmianą. Mam jakieś 700 albumów, czyli niewiele jak na standardy Roona. Liczyłem na to, że przy wyszukiwaniu lub otwieraniu długo niesłuchanych albumów zniknie to animowane logo podczas wczytywania, ale jest podobnie. No może nieco rzadziej i szybciej, ale nadal trzeba czasem czekać. Mam trudności z obiektywną oceną. Na i3 ten ekran ładowania trwał sekundę do dwóch. Teraz niecałą sekundę. Liczyłem na to, że będzie natychmiastowo. Do tego NUC8i3 wciągał 3W podczas streamowania muzy, a ten 7W, bo NUC10 gorzej wpiera Linuxa i procek ciągle kręci na 3GHz, nawet w idle. Ogólnie - jest ok, ale bez szału. Myślę, że gdybym miał jeszcze raz wybierać, wziąłbym NUC8i5. i5 nie jest dużo droższa, a daje pewną poprawę. NUC8i3 natomiast lepiej działał z Linux Server. Choć nie mam gwarancji, że NUC8i5 miałby tak samo. Dodam też, że albumy trzymam na wewnętrznym SSD NVME - bardzo szybkim. Obstawiam, że jakiś zewnętrzny NAS z HDD pogorszyłby jeszcze sytuację.

 

5 godzin temu, Rafacio napisał:

Nie neguję Roona, ale mam pytanie. Dlaczego takie procesory są potrzebne, skoro głupie Daphile śmiga spokojnie na Atomie czy Celeronie?

 

Myślę, że ta moc jest potrzebna tylko podczas backupowania i indeksowania dużych zbiorów muzycznych. Podczas streamowania użycie CPU nie przekracza 2%. Może wyniesie tyle z DSP. No i pozostaje pytanie, jak Daphile działa na Atomie, gdy mu zapodasz kilka tysięcy albumów.

Edytowane przez Karister
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja obserwacja jest taka z NUC7I7DNKE.
Pod linuxem albo na Roon rock wiatrak szaleje, dziwnie faluja obroty. Nie polecam.
Pod win10 ku mojemu zaskoczeniu dziala mega szybko i cicho a nawet bezszelestnie.
Pliki z NAS i streaming + DSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, zielinskitomasz napisał:

Pod win10 ku mojemu zaskoczeniu dziala mega szybko i cicho a nawet bezszelestnie.

Mam podobnie, teraz będę zmieniał na jakiś po-leasingowy PC na Win10, - taki mały i zgrabny, co by go schować i zapomnieć :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karister napisał:

No i pozostaje pytanie, jak Daphile działa na Atomie, gdy mu zapodasz kilka tysięcy albumów.

1650. Działa bez problemu. Myślę, że każdy procesor Intel czy AMD po 2010 roku, a nawet core duo spokojnie sobie poradzi z tak prostym zadaniem jak indeksacja plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indeksacja plików jest akurat bardzo kosztowne obliczeniowo. Zeżre 100% każdego CPU. Poradzi sobie i procek sprzed dwóch dekad, tylko sporo mu to zajmie. I tutaj na nowym NUC zyskałem najwięcej. Backup i indeksacja idą o wiele szybciej, bo są dwa dodatkowe rdzenie. Tyle, że to nie jest coś, co robi się często. Backup robię co tydzień, a indeksacja wszystkiego od nowa to rzadki przypadek. Zindeksowanie nowego albumu to i tak kilka sekund. Także w codziennym użytkowaniu zmiana nie jest gigantyczna między i3 i i5 przy mojej kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyleciał gotowy, symetryczny kabelek do Sennheiser HD579 jako, że nie znalazłem wtyku TRRS do tego typu słuchawek. Finalnie rozwiałem swoje wątpliwości co do ich fabrycznego przygotowania pod balans - potwierdzam działa :) Przy okazji zamieszczam fotę swojej roboty kabla TRS 3.5mm pod te słuchawki. Nie ma się czym chwalić bo to taka wersja basic-ultralight z resztek komponentów co mi zostały ale praktyczna długość 80cm do kieszeni z FiiO BTR5. Ładniejszymi swojej roboty pochwalę się w innym dziale ;)

hd579k1.JPG

hd579k2.JPG

hd579k3.JPG

hd579k4.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności