Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś tutaj Getz (taki stary, jeden z najbardziej zasłużonych forumowiczów mp3store z dawnych czasów) sugerował, że najlepiej mieć kilka par odmiennie grających słuchawek, wówczas trenuje się percepcje czy też kolokwialnie słuch. 

 

Ja mam tak, że większość słuchawek męczy mnie po jakimś czasie, nawet więcej męczą mnie te same wzmacniacze i tory. Nie wiem czy "męczą" to właściwe słowo ale bardzo doceniam możliwość zmiany sposobu prezentacji za pomocą lamp w DACu i wzmacniaczu oraz możliwość słuchania na wzmacniaczu w różnej konfiguracji (full OTL, OTL jako pre + końcówka, full SS) oraz na różnych słuchawkach.

 

Po latach dopadłem dopiero pierwsze słuchawki które grają dla mnie na tyle naturalnie (w perspektywie moich własnych preferencji i percepcji tego czym jest naturalność), że nie muszę się do nich po zmianach akomodować, po prostu grają i już i dlatego jestem już z nimi kilka lat. Co ciekawe, nie spadł mi poziom frajdy ze słuchania na nich, co wraz z upływem czasu miało miejsce na każdych innych słuchawkach.

 

Niestety przy Edition 5 moja akomadacja nigdy nie nastąpiła do końca, mimo że umiałem docenić w nich te pewne wybitne cechy, zbyt wiele było przeszkadzajek i zbyt wiele wymogów odnośnie właśnie tej akomodacji.

Edytowane przez fallow
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić K3 do laptopa po tym jak spodobał mi się niepomiernie K5PRO. Ale nie ma, nie wiadomo kiedy i czy będzie. No to myślę-kupię Q3, ale też akurat nie było. To kupiłem okazyjnie Q1 i załatwiłem temat jak mi się wydawało. Coś jednak kusiło, bo w międzyczasie pojawiło się spotify więc chciałem taniego grajka ze spotify, ale mi odradzono, że lepszy smartfon plus np. btr5. Na forum poczytałem o problemach z nim i go nie chciałem. Wczoraj byłem kupić Q3 jednak i nie było, więc wyszło, że nic nie kupię. Dziś jakoś tak zaszedłem i wziąłem tego btr5 ostatecznie. Tak się nim bawię. Świetnie to gra. Tylko teraz jak już go mam to wydaje mi się do niczego mi nie potrzebny.

 

Do tego zostałem uraczony kabelkiem. Rodzina fiio silna u mnie się zrobiła. Tylko w tej sytuacji ten x3 kompletnie już niepotrzebny się zrobił.

fiio.jpg

Edytowane przez Rafacio
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2021 o 14:25, sp5it napisał:

Po długim i dogłębnym procesie tentegowania w głowie kurier przywiózł Erisy E5 XT. Powinny dać radę.

Michał

Po obsłuchaniu ulubionych kawałków kupno tych Erisów to był strzał w 10. Korci mnie dokupić suba tylko dylemat 8 inch czy 10 inch ? 10 nie będzie za mocna do E5XT?

 

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dj1978 napisał:

Nie szkodzi, mógłbyś mimo wszystko napisać parę słów o tym jak grają, czy dobrze się zgrywają z GRACE?

 

O tym jak grają pisałem kiedyś w ich wątku a o tym jak grają z grace nic napisać nie mogę bo zdjęcie dziubnąłem z headfi ;)

https://www.head-fi.org/showcase/audioquest-nighthawk-headphones.20820/review/17239/

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

 

O tym jak grają pisałem kiedyś w ich wątku a o tym jak grają z grace nic napisać nie mogę bo zdjęcie dziubnąłem z headfi ;)

https://www.head-fi.org/showcase/audioquest-nighthawk-headphones.20820/review/17239/

hehe, zdjęcie jest jednak prawdziwe, a mi wyglądało jakos na fejk z photoshopa🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opampy dyskretne, pojedyncze Staccato OSH-S, klasa A

Jak grają (w stosunku do opampów pojedynczych Sparkos Lab) :troszeczkę wygładzają, muzykalne i naturalne, mniej holograficzne od Sparkos, odrobinę barwniejsze, mniej "napięte".
 Lepiej sprawdzają się w muzyce klasycznej, bo nie jest wtedy tak ostra, kontury dźwięków są mniej widoczne, rozmyte, chociaż wszystko jest wciąż poprawne.

Myślę, że grają w stylu "bursonowym". Nie mam już V6 Classic, ale myślę, że były by porównywalne, przez zdjęcie cyfrowości i rozluźnienie w całym spektrum.

Radiatory są gorące podczas pracy.

Sa tez za wysokie i nie moge zamknac obudowy.
Scena rozmiarowo taka sama jak w Sparkos Lab.

Na pewno jakościowo stoją na najwyższym poziomie.

Na początku były odrobinę rozmyte, nie przejrzyste,odrobinkę mało klarowne, ale to powoli mineło.
Zyskują z czasem, pozycjonowanie i dokładość krawędzi zyskuję.

Zakupiłem je bo zauważyłem, że Mojo Audio ich teraz używa a używał wcześniej Sparkos Lab.
Ogólnie lekka wymiana techniczności na trochę więcej barwy i mniejsze ciśnienie.
Po przejściu z powrotem na sparkos lap jest o wiele bardziej hograficznie i precyzyjnie.

Po jakimś tygodniu przerwy w słuchaniu Dacka z nimi lubię je jeszcze bardziej.

Ta recenzja oddaje też moje spostrzeżenia: https://audiofool.reviews/2019/10/08/staccato-discrete-opamps/

Myślę, że jest to wybitna alternatywa do opampow Bursona, a przy tym tańsza.

staccato (6).jpg

staccato (7).jpg

 

685654650_staccato(9).thumb.jpg.65433d1054c6792690540b1e6a6974ef.jpg

Edytowane przez NuYam
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46% taniej default_smile.png
Jakieś 20 lat temu mi nie "weszły" te płyty, oprócz trójki. Dojrzałem, żeby dać im szansę


Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka



61aa15e60ca1c0cc97e4db8bb1e743f3.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, trez0r napisał:

Miałem już BB od iFi, i nadal uważam, że jest to jedna z lepszych jego implementacji 🆗 Od kilku dni taki zestaw wprowadza mnie w sentymentalny nastrój 🥰

hipdac.jpg

 

gdzie robiłeś "smoczki" - dobrze się trzymają tulejki? to silikon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mykupyku napisał:

 

gdzie robiłeś "smoczki" - dobrze się trzymają tulejki? to silikon?

U @piotrus-g na Litewskiej 🆗 Tak to silikon, trzymają się b. dobrze - nigdy mi nie zostały w uchu :P  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności