Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

No to wrzucam na listę prawilnie i totalnie jako pierwszy właściciel, poprzez uznanie i szacunek do Frieda z Violectric (i Lake People) z którym zawsze można zamienić przyjacielsko kilka słów i zawsze służył mi pomocą. Poczciwy Violectric V200 Anniversary Edition z mp3store. Uwielbiam tez wzmacniacz i zawsze żałowałem, że sie go kiedyś pozbyłem. Dawno już nie kupiłem nic "first hand", a po prostu jestem fanem tego konkretnego wzmacniacza. Świetnie też robi jako tranzystorowa końcówka po lampowym preampie. Świetnie zgrywa się z Grado i Fostexami TH900. Z ADX5000 jeszcze go nie próbowałem.
 
Tych całych torów zbalansowanych to nie używam bo po naprawdę niezliczonej ilości prób i podejść, ze słuchawek dynamicznych uważam, że ma to sens jedynie w przypadku HD800 - bo są trochę po prostu "skopcone" jako projekt  Nie wiem jak tam magnetostaty bo to nigdy nie było moje brzmienie.
 
image.png.7afa4482844f5a98d17913d8c548ad38.png
A juz mialem soloista brać:) Ah ten ból głowy.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licencja pro na:

unnamed (1).png

 

Reaktywowałem starego QNAPa co mi tu się na forum nie za bardzo chciał sprzedać. Upgrade pamięci, instalacja UNRAID i śmiga jako dodatkowy backup + źródło filmów i muzy. Swoboda budowania macierzy i obsługa VM + Docker są rozwiązane rewelacyjnie. Polecam każdemu kto ma w domu jakieś stare nieużywane graty. U mnie ten QNAP ma ponad 10 lat, stary procek Atom i wymaksowane aż 2GB RAM (więcej się nie da). Nadal pod muzę i backup bardzo OK.

 

Edytowane przez Nicodem
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Nicodem napisał:

Licencja pro na:

unnamed (1).png

 

Reaktywowałem starego QNAPa co mi tu się na forum nie za bardzo chciał sprzedać. Upgrade pamięci, instalacja UNRAID i śmiga jako dodatkowy backup + źródło filmów i muzy. Swoboda budowania macierzy i obsługa VM + Docker są rozwiązane rewelacyjnie. Polecam każdemu kto ma w domu jakieś stare nieużywane graty. U mnie ten QNAP ma ponad 10 lat, stary procek Atom i wymaksowane aż 2GB RAM (więcej się nie da). Nadal pod muzę i backup bardzo OK.

 

Zalajkowałem, choć z Qnapa wyleczyłem się już kilka lat temu. Transfer po sieci, synchronizacja dużych zbiorów danych która potrafiła trwać licząc czas w dniach, sprawiła, że dla mnie stało się to kompletnie bezsensowne rozwiązanie. Odkąd zakupiłem 8-terowe dyski ssd m.2, wszystkie media trzymam w ramach obudowy laptopa. Natomiast nie potrzebuje propagować mediów na wiele różnych źródeł typu zestawy kina domowego w kilku salonach, roon, zestawy audio w kibelku itd. Tutaj taki centralny system multimediów ma sens, pod warunkiem, że mówimy o zbiorach video, czy ewentualnie bezstratna muza, bo np przeglądanie katalogów z zdjęciami w RAW'ach to kompletna utopia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zielinskitomasz napisał:

A juz mialem soloista brać:) Ah ten ból głowy.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka
 

Myślę, że róznica między tymi wzmacniaczami jest jak Noc i Dzień. Dosłownie. Ani jednego ani drugiego nie nazwałbym przejedzonym wyjedzonym słowem "neutralny", tudzież w moim rozumieniu, neutralny - będący na środku skali atrybutów jakimi można opisać nacechowanie brzmienia. Powinien to być dośc prosty wybór w kontekście własnych preferencji i oczekiwan - klasa ogólna jest zblizona, Violectric po prostu liczy sobie trochę więcej grosza za swoje produkty niż Burson, który wycenia się taniej jak na mój gust. (to o topie oferty)

 

Violectric V200 - noc

Burson Soloist - dzień

:)

 

Refleksja:

Słyszałem sporo wersji Violectrica i Bursona, i bynajmniej nie uważam, że jak zapłaci się jednej czy drugiej manufakturze 2000 EURO (i więcej) to dostanie się TOTL wzmacniacz który już będzie ponad to. Nie. Burson gra po swojemu i Violectric gra po swojemu, również w najdroższej wersji, co więcej - nie ma w tym nic złego. Całe szczęscię, że tak jest bo to hobby byłoby nudne gdyby było inaczej.

 

Edytowane przez fallow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, lsd said:

Zalajkowałem, choć z Qnapa wyleczyłem się już kilka lat temu. Transfer po sieci, synchronizacja dużych zbiorów danych która potrafiła trwać licząc czas w dniach, sprawiła, że dla mnie stało się to kompletnie bezsensowne rozwiązanie. Odkąd zakupiłem 8-terowe dyski ssd m.2, wszystkie media trzymam w ramach obudowy laptopa. Natomiast nie potrzebuje propagować mediów na wiele różnych źródeł typu zestawy kina domowego w kilku salonach, roon, zestawy audio w kibelku itd. Tutaj taki centralny system multimediów ma sens, pod warunkiem, że mówimy o zbiorach video, czy ewentualnie bezstratna muza, bo np przeglądanie katalogów z zdjęciami w RAW'ach to kompletna utopia :)

 

Ten QNAP w grudniu 2020 został już "porzucony" przez producenta i wypuścili ostatnie łatki bezpieczeństwa.

Software w QNAPach generalnie to wielki bałagan - coraz większe aplikacje które tylko dublują rozwiązania z poprzednich itp ale jeśli ktoś ma nowszy sprzęt i włoży SSD to po sieci lata świetnie. Mój QNAP do użytku codziennego śmiga po 2.5Gb lan, ma SSD jako cache i działa bardzo sprawnie. Ale np backup z niego na stary QNAP to już była tragedia. 

A nagle z Unraid leci znów bardzo zgrabnie. Wystarczyło tylko zapuścić minimalistyczny system.

Lubię dawać drugie życie elektronice, miłe uczucie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmigrowałem się ostatnio z NASa opartego na CentOS na TrueNAS. Ciśnie 300Mb/s przy przewijaniu Bluray. Nic więcej nie chciało mi się testować bo to backup backupu. A to tylko 2 dyski SATA II w software raid0

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rafacio napisał:

Muszą to słabe być kolumny skoro drgają.

no raczej na odwrót. Im więcej kolumny drgają tym znaczniej więcej zyskują na brzmieniu dzięki izolatorom akustycznym. Jak nie drgają, to mają słaby potencjał na wydobycie wszystkich ich zalet. Nie pomoże wtedy najlepsza akustyka pomieszczenia, super wzmacniacze, żadne podkładki ani najdroższe kable, chociaż o tych ostatnich nie ma co wspominać, ponieważ nie wytwarzają samoistnych drgań😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, markp said:

Czy możesz wyjaśnić, co to jest Docker i  co można z nim osiągnąć?

Trochę taka wirtualna maszyna ale z inną koncepcją.

Ponieważ dzieli kernel z maszyny na której działa to można odpalić dowolne aplikacje lub nawet całe środowiska bez potrzeby tworzenia od zera oddzielnej maszyny wirtualnej, instalacji na niej systemu i co też najważniejsze - z mniejszą ilością wymaganych zasobów.

 

Coś jakbyś instalował wybrane aplikacje ale każdą na czymś co jest w zasadzie traktowane jako oddzielny komputer.

Ja mam np na tym starym QNAP odpalony docker z serwerem AmazonS3 i z serwerem do IoT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, markp said:

Ja mam NAS Synology i jest też dostępny Docker. Zakładam, że to jest to samo. Nie wiem, czy mogę do czegoś go wykorzystać?

Oczywiście. Tysiące różnych sposobów. Po prostu możesz zainstalować praktycznie każdą aplikację i korzystać z niej jakby była oddzielnie na innej maszynie - bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie ok, podoba się,  muszę się obsłuchać i dać mu pograć , a potem  porównam do stokowego z zmf :) Fajnie pakowane te kable,w pudełku  kawałek odciętego kabla z przekrojem, jak wygląda w środku, tak wszystko z klasą i instrukcje certyfikaty , tak elegancko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności