Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Barbartek napisał:

Nota bene nie spodziewałem się takiego pytania na forum, gdzie zamienia się fabryczne kable na lepsze

Ja pytam, bo nie zmieniam. Nie wiem czym lepszość kabla ma się objawiac, czyli co to daje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby większą powierzchnią styku w gniazdach w muszlach słuchawek. Gniazda są przystosowane do okrągłych bolców we wtyczce. Siłą rzeczy takie blaszki powodują gorszy chyba styk. A to już są sprawy związane ze zjawiskami fizycznymi, czyli mierzalnymi.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BarbartekCzemu się nie nadaje? Pudełeczko takie w sam raz :D

 

Jeśli chodzi o różnice między kablami, to akurat do Sennheiserów polecali kiedyś zmianę kabla, mi się wydawało że w takich HD565 słyszałem różnicę między stockowym który wyglądał podobnie do tego co wrzuciłeś na foto, a takim porządnym DIY. Zresztą w moich ulubionych niegdyś HM5 różnica między zestawowymi kablami a zamawianymi na jakichś miedziach OCC też była słyszalna, niekoniecznie dla mnie na plus względem droższego kabla, ale to inna historia. 

 

Co do wtyczki Furutecha, to zamówiłem sobie głównie z dwóch powodów niejako się ze sobą łączących: pierwszy to taki, że mi się te przejściówki skończyły i została mi jedna srebrzona, a skoro się tyle naczytałem że srebrzone rozjaśniają dźwięk to wziąłem pozłacaną. No i wybór padł na taką a nie inną dla spokoju audiofilskiego ducha żeby wyeliminować czynnik "a może na droższej grałoby lepiej". A że mam tego smarta to wysyłka za friko więc dodatkowo czynnik motywujący z gatunku: "promocja", a ja lubię najbardziej w promocji kupować ;)

 

No i jak pierwszy raz podłączyłem słuchawki z tą przejściówką do swojego Burka to wrażenie miałem takie, że wszystko zagrało tak jakoś czyściej i bardziej rozdzielczo, co mi się niekoniecznie spodobało z jednej strony, ale jak podpiąłem się słuchawkami bez tej wtyczki to znowu odniosłem wrażenie lekko nabrzmiałego i napompowanego brzmienia, które znowu zdawało się nie pozostawiać złudzeń co do tego, że bez przejściówki jakość jest gorsza, pomimo przyjemnego lekkiego puchu i sznytu narutalistycznego przybrudzenia oraz powiększenia źródeł pozornych. 

 

Słuchałem więc przez ponad tydzień na tej przejściówce, gdzieś w środku tygodnia pojawiły się jak ja to nazywam Dni Barwy, znaczy grało mi wszystko super i w punkt, można powiedzieć. Piękna, pozłocona barwa.

Później nastały, trochę już tradycyjnie, Dni Suchości, gdzie barwa co prawda zanikła, ale za to dźwięk taki w sam raz bez podjarki szczegółami i wybrzmieniami, po prostu kawa na ławę, do słuchania a nie romantycznego rozwodzenia się nad detalami. Tu dygresja taka, że poprzednią swoją dzieloną stacjonarkę sprzedałem między innymi z tego względu, że podejrzewałem wypalenie co do cieszenia się dźwiękiem z niej płynącym i myślałem że te wahania nastrojów to taki bodziec do zmiany, co niekoniecznie jak się okazuje było prawdą. Ale nieważne. 

Wracając do samych zabaw z wtyczkami i dziurami, to wczoraj wieczorem, będąc w dobrej formie odsłuchowej (w sensie - barwa jest, gra wszystko pięknie) naszły mnie te moje maniakalne chęci porównań. Wyciągnąłem więc z szuflady tę srebrzoną przejściówkę i co się okazuje, nie słyszę żadnych różnic między nią a tym Furutechem. Kabel wpięty bez żadnych przejściówek do wyjścia mikrofonowego w Burku - dźwięk identyczny. 

 

Także tego. Wtyczki też się chyba wygrzewają ;)

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, że moje przejściówki się nie nadają Na relikwie oczywiście. Napisałem w poście w liczbie mnogiej. W sprawie Twoich relikwii nie wnikam, nie moja sprawa


Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FCB8F1ED-124D-410E-9C92-0C976D204F7C.jpeg

 

W dniu 4.03.2021 o 13:23, docentore napisał:

Może ktoś z użytkowników MEST (lub innych doków) chce się zrzucić na Spiral Dots ++ w rozmiarze ML? 37$ za dwie pary to dużo by przełknąć za kawałek gumki dla jednego człeka. @westberg@Wisting @lobuz1

@docentoremogę wejść z Toba w spółkę. Wezmę jedną parę ++ w rozmiarze ML. Spotkamy się gdzieś w Wawie to odbiorę- jak chcesz teraz $ to daj znać na priv. Dzisiaj odebrałem te pierwszej generacji (te na fotce powyżej, sprzedawane luzem bez oryginalnego opakowania) i fajnie się na nich słucha z MEST. Pasują mi bardziej niż AZLA.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafik87 napisał:

Muszę przyznać że zaskoczyły mnie dość pozytywnie te IEMy 

IMG_20210315_173838.jpg

Polecam spróbować je z dobrą miedzią, są bardzo wrażliwe na zmiany kabla, można bardzo łatwo wysterować ich granie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam spróbować je z dobrą miedzią, są bardzo wrażliwe na zmiany kabla, można bardzo łatwo wysterować ich granie
Małymi krokami szukam dobrej miedzi tylko jeszcze się wstrzymuje bo nie wiem czy na 2 pinowe nie będę przechodził. Aktualnie na Alo Reference 8 niczego FD5 nie brakuje

Drapnięte z Mi 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności