Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, docentore napisał:

Pierwszej generacji SD są sztosem, jedne z moich ulubionych tipsów. Ze względu na to, że od zawsze prawie były w mojej kolekcji poważnie rozważam zakup ++.

Czym różni się pierwsza generacja od obecnych i jak rozpoznać generację kupując przez neta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że teraz na 18'tkę to się jakąś furę kupuje...?
Weź ciiiiiii, bo usłyszy
Na furę nie mam kasy tak na szybko
A tak na poważnie, to bardzo rozsądny zakupowo gość. Po kim On taki rozsądny? Dalibóg nie wiem...


Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Undertaker napisał:

@Tytus1988Gratulacje! :) No to czekamy teraz na jedyne w swoim rodzaju MDR-R10@CD3000 Edition :D

Przy okazji jak już się osłuchasz to napisz co nieco o tych Z7 np. w kontekście NightHawków ;)

 

Dziekuję!!! :) Nie ukrywam, że jestem bardzo ciekaw, jak będą się sprawować po zmianach. W grudniowe wieczory sprawdzałem wątki na head-fi i... zapowiada się bardzo ciekawie MDR-R10@CD3000 Edition. Tym bardziej, że egzemplarz @Trauma gra jeszcze odrobinę częściej, z lepszą holografią od mojej sztuki, chociaż posiada lżejszy bas. Z tego względu jest dobrym pretendentem do tego, aby zostać, nazwijmy to roboczo, "udrewniony" i pełnić u mnie rolę "prawie R10" :) Być może uda się później u kogoś porównać z prawdziwymi MDR-R10. 

 

Na pewno zestawię Z7 z Hawkami :) Tu będzie rozgrywać się poważny bój od samego dołu pasma, bo zarówno AQ, jak i Sony mają potężny bas, ale o odmiennym charakterze. 

 

48 minut temu, audionanik napisał:

@Tytus1988 gruba kolekcja nauszników Ci puchnie.:D

Do z7 kiedyś się przymierzałem, ale mnie nie przekonały jednak.

 

Raczej nie zaglądam zbyt często do komisu, ale w niedzielę wieczorem przeglądałem oferty... i tak się to skończyło :)Wiem, że rozrost kolekcji trochę nieplanowany (w przypadku MDR-Z7), ale jak pojawiła się okazja... nie mogłem postąpić inaczej. Poza tym są ciemniejsze od nowszej rewizji mk2, która mogłaby dla mnie być trochę jak wypożyczone w lipcu ATH-AP2000Ti :)

 

Czy Z7 były u Ciebie na dłuższym odsłuchu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Greezye napisał:

Czym różni się pierwsza generacja od obecnych i jak rozpoznać generację kupując przez neta?

Najlepszym wyznacznikiem jest cena, MK1 kupisz za 5$ za parę, MK2 za 3 razy tyle.

 

A tak na poważnie - MK1 są całe czarne, MK2 mają kolorowy trzpień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik rozumiem :D Nie ukrywam, że jestem bardzo ciekaw Z1R od @Nicodem. Po recenzjach (m.in. @Spawn, opiniach (także Twojej, @majkel, @szwagiero) mniej więcej wiem, czego mogę się spodziewać... i czynię przygotowania na ich przybycie :) Tym były umotywowane moje ostatnie zakupy lampowe i też częściowo MDR-Z7, które chciałem mieć do bezpośredniego porównania z obecnym flagowcem.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Greezye napisał:

Czym różni się pierwsza generacja od obecnych i jak rozpoznać generację kupując przez neta?

Tutaj jest porównanie:

 

https://www.headpie.net/2019/08/new-jvc-spiral-dots.html

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2021 o 10:07, MichalZZZ napisał:

Aurium wczoraj dojechal :)Fajnie pasuje wizualnie do Bursona i Ifi. Póki co przyzwyczajam sie do brzmienia Pathosa, bo jest diametralnie inne od Bursona. Burson na pewno wieksza scena, wiecej powietrza i wiecej detali przez to, że jest duzo jasniejszy, natomiast na plus w Pathosie na pewno dół. Bass jest fenomenalny. Czy mnie oczarowal Pathos brzmieniowo? Na pewno nie, ale tak samo miałem na początku z Bursonem, a teraz nie zamienilbym go na nic innego (jedynie na wyższy model Reference). Czy sie sprawdza Burson jako DAC do Pathosa ? Nie jestem pewien. Tutaj mam wątpliwosci. Na pewno Pathos sporo zyska jak dojedzie do mnie nowy zasilacz Keces P8 + kabel zasilający Wireworld Silver Electra. Problem w tym, że na te rzeczy czas oczekiwania jest sporo dłuższy niż 2 tyg jakie mam na ewentualny zwrot Pathosa. Zawsze też jest opcja kupna nowego DACa. Będę miał na dniach spory dylemat co robić. Myśle jednak, że po kilku dniach sie przyzwyczaje i nic nie będę musiał zmieniać. Oby...

 

 

1614679099262_0_20210302_081134_compress61.jpg

 

 Update :

 

Nie była to miłość od pierwszego usłyszenia, ale z dnia na dzień jest co raz lepiej. Na tyle lepiej, że już odrzuciłem myśl, żeby go zwrócić. Zostaje. Moje pierwsze wrażenia były spowodowane złym doborem sluchawek od których zacząłem odsłuchy jak i przyzwyczajenie do innego brzmienia Bursona. Wszystko już się unormowało, przyzwyczaiłem ucho jak i sam Pathos sie odpowiednio wygrzał i jestem zadowolony z brzmienia. Tego właśnie chciałem - mam neutralnego (idącego nawet delikatnie w strone jasności) Bursona, którego uwielbiam, a jak chce się przełączyć na nieco cieplejsze granie, to mam Aurium z niesamowitym miesistym zejściem! Radoche potęguje jeszcze fakt, że mogę sobie to wszysto rozbudować i będzie tylko lepiej, a już jest dobrze. Zdaje sie idę w dobrym kierunku i to cieszy :)Nie mogę się już doczekać, kiedy dojdzie nowe zasilanie. Dziękuję za uwagę i przepraszam, że zawracam głowe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, lobuz1 napisał:

Odebrałem dzisiaj nowy kabelek solid core od Perula. Zrobił też mod KPP. 

A7613761-760B-4CDB-BE12-BA5E25F452FA.jpeg

Cieszę się jak małe dziecko, ale jaki jest progres ? Jeśli występuje to kupuję KPP i wysyłam do Perula, bo brakuje mi małych mobilnych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, paratykus napisał:

Cieszę się jak małe dziecko, ale jaki jest progres ? Jeśli występuje to kupuję KPP i wysyłam do Perula, bo brakuje mi małych mobilnych ...

Zrobiły się przyzwoite słuchawki bo nie można od nich wymagać, że zagrają wybitnie. Bas jest na swoim miejscu, nie wylewa się na wokale w średnicy, zyskał na dynamice. To była dla mnie największa bolączka bo reszta pasma tak nie razi. W porównaniu z tym co było a jest teraz to różnica jest diametralna. Perul ma wrzucać poradnik jak to zrobić samemu.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lobuz1 napisał:

Zrobiły się przyzwoite słuchawki bo nie można od nich wymagać, że zagrają wybitnie. Bas jest na swoim miejscu, nie wylewa się na wokale w średnicy, zyskał na dynamice. To była dla mnie największa bolączka bo reszta pasma tak nie razi. W porównaniu z tym co było a jest teraz to różnica jest diametralna. Perul ma wrzucać poradnik jak to zrobić samemu.

"Dzięks" 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności