Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.02.2021 o 13:37, waski napisał:

@prophet1 kupiłem go pod Thiele 3.7. Jeszcze nie podłączałem. Muszę najpierw kupić widełki do niego oryginalne (stare już odciąłem).

z pewnością będzie Pan zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizyta w Audiomagic i zakup tipsów do UM Mest. Zapuściłem kawałek „Calling Elvis” (bo on zawsze prawdę mi powie) i jednak wolę oryginalne. Przerzuciłem juz SpinFit 145, Comply, Dekoni i jeszcze jakieś inne i to nie to. Na Symbio W może być , ale nie widzę wartości dodanej. Mniejsza dziura na wylocie i zwiększenie odległości końca tulejki względem wylotu przygasza je. Zamówiłem jeszcze AZLA SednaEarfit XELASTEC. Po co szukam innych skoro oryginalne są Ok? Bo po dłuższym słuchaniu są niewygodne i liczę na poprawę komfortu.  A może ja się nie znam i głuchy jestem? Finale są wykonane doskonale, no i jest etui. Wykorzystam do innych iem.

BD2D6FB3-2DA0-49B5-8EFF-5AAB98DD2E2F.jpeg

EF1F8E46-4AD4-4980-A735-6205A89D076C.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, pod moje uszy, najlepsze były ePro Horn Shaped Tips:

https://www.mtmtaudio.com/collections/silicon-ear-tips/products/epro-horn-shaped-tips-silicon-eartips-2-pairs

A też przerobiłem masę tipsów, z Polski i zza granicy.

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, lobuz1 napisał:

Wizyta w Audiomagic i zakup tipsów do UM Mest. Zapuściłem kawałek „Calling Elvis” (bo on zawsze prawdę mi powie) i jednak wolę oryginalne. Przerzuciłem juz SpinFit 145, Comply, Dekoni i jeszcze jakieś inne i to nie to. Na Symbio W może być , ale nie widzę wartości dodanej. Mniejsza dziura na wylocie i zwiększenie odległości końca tulejki względem wylotu przygasza je. Zamówiłem jeszcze AZLA SednaEarfit XELASTEC. Po co szukam innych skoro oryginalne są Ok? Bo po dłuższym słuchaniu są niewygodne i liczę na poprawę komfortu.  A może ja się nie znam i głuchy jestem? Finale są wykonane doskonale, no i jest etui. Wykorzystam do innych iem.

BD2D6FB3-2DA0-49B5-8EFF-5AAB98DD2E2F.jpeg

EF1F8E46-4AD4-4980-A735-6205A89D076C.jpeg

 

 

No więc zachęcony hajpem na Head Fi zakupiłem sobie owe Xelastec i używam z Mestami. Dźwiękowo trochę jest zdjęta góra i ograniczona jest przestrzenność, ale da się przeżyć. Dźwiękowo u mnie najlepiej wychodzą jednak JVC Spiral Dots, tutaj jest propagacja dźwięku jest bez żadnych ograniczeń.

 

A użytkowo? Na początku Xelastec są świetne, bo rzeczywiście dokładnie izolują, ponieważ się rozciągają, dostosowując się do kanału usznego. Problem w tym, że za każdym razem rozciągają się bardziej i bardziej. Aż w końcu jest ich za dużo, jakieś falbanki się robią i w końcu tracą izolację.

20210301_140913.jpg

 

I to są tipsy, które już raz przywracałem do oryginalnego kształtu za pomocą kąpieli w gorącej i zimnej wodzie. Słabo trochę, nie? 

 

Także Xelastec są okej, pod warunkiem, że co tydzień lub dwa zmieniamy na nowe. Co przy cenie tych tipsów jest opcją dla krezusów.

 

PS. Mesty są bardzo wrażliwe na końcówki. Zauważyłem, że źle reagują na długie tulejki i na wąskie średnice, no i na pianki. Np. Spin Fit Twin Blade Eartip, czyli podwójna choinka, która była świetna na K10, tutaj nie gra za dobrze.

Edytowane przez westberg
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może nie jestem głuchy bo mam podobne odczucia. Azla już zamówiona- trudno. Epro Horn przed chwilą  kliknąłem. JVC Spiral Dots będą moją ostatnią opcją do sprawdzenia :) . Dzięki.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Aurium wczoraj dojechal :)Fajnie pasuje wizualnie do Bursona i Ifi. Póki co przyzwyczajam sie do brzmienia Pathosa, bo jest diametralnie inne od Bursona. Burson na pewno wieksza scena, wiecej powietrza i wiecej detali przez to, że jest duzo jasniejszy, natomiast na plus w Pathosie na pewno dół. Bass jest fenomenalny. Czy mnie oczarowal Pathos brzmieniowo? Na pewno nie, ale tak samo miałem na początku z Bursonem, a teraz nie zamienilbym go na nic innego (jedynie na wyższy model Reference). Czy sie sprawdza Burson jako DAC do Pathosa ? Nie jestem pewien. Tutaj mam wątpliwosci. Na pewno Pathos sporo zyska jak dojedzie do mnie nowy zasilacz Keces P8 + kabel zasilający Wireworld Silver Electra. Problem w tym, że na te rzeczy czas oczekiwania jest sporo dłuższy niż 2 tyg jakie mam na ewentualny zwrot Pathosa. Zawsze też jest opcja kupna nowego DACa. Będę miał na dniach spory dylemat co robić. Myśle jednak, że po kilku dniach sie przyzwyczaje i nic nie będę musiał zmieniać. Oby...

Oddaj Pathosa i kup od nas z Komisu. Będziesz dwa klocki do przodu.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2021 o 10:52, NuYam napisał:

Bałem się go kupić, bo wydawał się za tani, ale nie potrzebnie.

 

szok.gif

9 godzin temu, amrowek napisał:

Tak więc coś z "nowego" i dosłownie można rzecz ,że w porównaniu do t jest młode i nowe:P

 

23c016f5-c54d-4735-b35e-dfc84877fcee.jpeg

WhatsApp Image 2021-03-02 at 18.17.58.jpeg

bd7d6bd8-52d7-4b31-8572-340bf74013e9.jpeg

Dałbym może lajka, ale nie napisałeś co to jest. Jakieś lusterko z regulacją? Tylko dziwią te wyjścia i wejścia elektryczne z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Wisting napisał:

Dla mnie, pod moje uszy, najlepsze były ePro Horn Shaped Tips:

https://www.mtmtaudio.com/collections/silicon-ear-tips/products/epro-horn-shaped-tips-silicon-eartips-2-pairs

A też przerobiłem masę tipsów, z Polski i zza granicy.

Kolejna próba. Tipsy mają minimalnie wiekszą dziurę, są wyższe (powinny układać się lepiej w moim kanale i może nie będę odczuwał dyskomfortu). SQ bez większych zmian i rewolucji- jest świetnie jak było na oryginalnych. Tak po chwili słuchania konkretnych fragmentów „Calling Elvis” odczuwam kosmetyczną zmianę na plus w średnicy- wokal Marka Knopflera wydaje się, że nabrał odrobinę więcej blasku, ale bez przegięcia. Pewnie spowodowane jest to większa średnica na wylocie i dłuższą tulejką. Lewe ucho mam jakieś dziwne- rozmiar L gabarytowo może być, ale jak wkładam głęboko to tracę seal- warto zwrócić na to uwagę. Polecam zdecydowanie i dziękuję @Wistingza polecenie oraz @Maysterza szybką akcję jak zawsze- wczoraj o 15 zamowione a dostawa dzisiaj o 10. Solidna firma! Kilka fotek dla potomności, dla błąkającego się w internetach poszukiwacza tipsów do UM Mest. :)  

F1CF8589-F09F-43E6-8D51-0887F85B620A.jpeg

2C7E7374-0588-4715-BCC6-54D51694ECA8.jpeg

3A5A68E3-05FE-47EF-B170-E9465DDEBB88.jpeg

A1A3A966-D569-48C5-ABC4-AC762ADB1755.jpeg

54653AFB-2372-4BAE-A73F-064CDB877933.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, waski napisał:

@Rafacio to jakaś Integra od AVM. 

Dokladnie a szczegółowo AVM Evolution A2

 

ps

tak w skrócie ułożony jaka angielski lord po Eton , albo dziecko sąsiadów, które mówi tak proszę pana ,nie proszę pana, dziękuję proszę pana , może się pan poczęstuję . Do jazzu ideał

 

Jak ch...a płyta to aż krzyczy aby nie słuchać i odrzucić na bok:D

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z użytkowników MEST (lub innych doków) chce się zrzucić na Spiral Dots ++ w rozmiarze ML? 37$ za dwie pary to dużo by przełknąć za kawałek gumki dla jednego człeka. @westberg@Wisting @lobuz1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, docentore napisał:

Może ktoś z użytkowników MEST (lub innych doków) chce się zrzucić na Spiral Dots ++ w rozmiarze ML? 37$ za dwie pary to dużo by przełknąć za kawałek gumki dla jednego człeka. @westberg@Wisting @lobuz1

Dzięki. Zamówiłem już tutaj pierwszej generacji.

https://penonaudio.com/jvc-spiral-dot-silicone-eartips.html

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lobuz1 napisał:

Dzięki. Zamówiłem już tutaj pierwszej generacji.

https://penonaudio.com/jvc-spiral-dot-silicone-eartips.html

 

Pierwszej generacji SD są sztosem, jedne z moich ulubionych tipsów. Ze względu na to, że od zawsze prawie były w mojej kolekcji poważnie rozważam zakup ++.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, docentore napisał:

Pierwszej generacji SD są sztosem, jedne z moich ulubionych tipsów. Ze względu na to, że od zawsze prawie były w mojej kolekcji poważnie rozważam zakup ++.

 

35 minut temu, docentore napisał:

Może ktoś z użytkowników MEST (lub innych doków) chce się zrzucić na Spiral Dots ++ w rozmiarze ML? 37$ za dwie pary to dużo by przełknąć za kawałek gumki dla jednego człeka. @westberg@Wisting @lobuz1

 

Ja z kolei potrzebuję rozmiaru L i nawet te L-ki czasami się wyślizgną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, docentore napisał:

Pierwszej generacji SD są sztosem, jedne z moich ulubionych tipsów. Ze względu na to, że od zawsze prawie były w mojej kolekcji poważnie rozważam zakup ++.

Ja zrobiłem yolo i zamówiłem ML M MS. Jak któreś nie stykną dam znać. Paka z mtmt, wisi bez ruchu od 3 tygodni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, robertos napisał:

@docentorepodasz link do tych nowych  Spiral Dots ++ ?


Prosiem :)
https://www.mtmtaudio.com/collections/jvc/products/jvc-spiral-dot-silicon-earphone-eartips-medium-m-size-2-pairs

1 godzinę temu, Beh0lder napisał:

Ja zrobiłem yolo i zamówiłem ML M MS. Jak któreś nie stykną dam znać. Paka z mtmt, wisi bez ruchu od 3 tygodni. 

Mi ostatnia paczka z MTMT szła 3 albo 4 miesiące, zdążyłem dostać zwrot przez Paypal bo myśleliśmy, że zaginęła w akcji. Paczka się pojawiła w końcu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności