Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Już wspomniałem wyżej, ale jeszcze go nie miałem. Mam od wczoraj. Przerósł moje oczekiwania. Satin audio Griffin od @bigmarasdo AM05, też oczywiście od niego.

Zupełnie inne słuchawki z tym kablem. Mają w dole pier.....cie, ociepliły się, góra złagodniała. Bajka. 

37610DE8-66C7-4634-8BAF-1731EF8C9065.jpeg

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 8
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro szybko zmienia Ci się gust :D Kilka postów temu pisałeś, że technicznie granie, wierne studyjne brzmienie AM05 to wszystko czego Ci potrzeba. Teraz po wpięciu Griffina piszesz, że to zupełnie inne słuchawki (czyli podkolorowują) i że jest... bajka :) Cieszę się, że przeszedłeś na tą "bajkową" stronę to znacznie większy fan ze słuchania muzyki ;)
Nowy kabelek zacny, miałem ale aż takiej rewolucji z żadnymi słuchawkami mi nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Filip77 napisał:

@manuelvetro szybko zmienia Ci się gust :D Kilka postów temu pisałeś, że technicznie granie, wierne studyjne brzmienie AM05 to wszystko czego Ci potrzeba. Teraz po wpięciu Griffina piszesz, że to zupełnie inne słuchawki (czyli podkolorowują) i że jest... bajka :) Cieszę się, że przeszedłeś na tą "bajkową" stronę to znacznie większy fan ze słuchania muzyki ;)
Nowy kabelek zacny, miałem ale aż takiej rewolucji z żadnymi słuchawkami mi nie zrobił.


Z Griffina sygnatura się ociepliła, bas dociążył. Oczywiście dalej są techniczne, szybkie, studyjne. Srebrzony kabel oryginalny wyostrzał górę i odchudzał. Który kabel pokazuje ich prawdziwą naturę? Jest naprawdę duża różnica i przeciwna sygnatura, bo Griffin jest już naprawdę dobry, 7n , czysta miedź, a oryginalny srebrzony i nie wiem , góra 4n? No i faktycznie przejście było z mroźnej krainy do tej jesiennej, wielobarwnej. Kupując AM05 wiedziałem, że będę celował w kabel z miedzi raczej, nie mam ciepłych źródeł, xdp100r i dc01 są neutralne, DF Black ciepła bardziej... Nie ma żadnej zmiany gustu, dalej to są quasi dt1990pro douszne. Zreszta do tych też mam kabel 7n od @Mayster , może dlatego tak je chwalę?  Nie będę porównywał jak gra oryginalny kabel vs Griffin, bo to nie ma sensu. Wiedziałem że AM05 maja potencjał, skoro na stocku były już świetne. Na griffinie faktycznie mają inny charakter (są to inne słuchawki) jeżeli chodzi o barwę i bas przede wszystkim. Nie może być inaczej tonalnie przecież, jeżeli zmieniamy przeciętna/słabą hybrydę na czystą miedź? Żeby zachować ich pierwotny charakter, trzeba by kupić lepszą hybrydę, tuszę. Źle wnioskuję? Miałem w życiu kilkanaście kabli, głównie 7n i czyste srebro. Zakochany jestem w dobrej miedzi od zawsze.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu fanów odwróciło się od Stevena za poprzedni album Ja też nie za bardzo mogłem się odnaleźć w tej nowej stylistyce. Ale jestem bardzo ciekaw, dokąd prowadzi ta nowa droga którą podąża SW
dfdd0cd0ba205564dffba3ca09828140.jpg

Jeszcze nie słuchałem. Rezerwuję sobie na jakiś spokojny wieczór ze słuchawkami.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka



  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podobała Ci się poprzednia jego płyta to tą nie będziesz rozczarowany. 

Jeśli zaś jesteś fanem (jak ja) wcześniejszych jego prog rockowych dzieł solowych oraz z  Porcupine Tree to... no cóż... że tak powiem szybko odłożysz ją na półkę. Albo do kosza na śmieci ;]

Od strony technicznej, jak zwykle z resztą, ciała nie dał i płyta jest bardzo dobrze zmasterowana.

Edytowane przez Weird_O
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Palpatine napisał:

Zauważyłeś jakieś różnice w stosunku do v2 które miałeś wcześniej?

Tak. Lepiej wg mnie dopracowana średnica, nieco mocniej zaznaczona, lepsza separacja i pozycjonowanie. Więcej powietrza na firmowym kablu. Góra i dół dość raczej zbliżone, musiałbym porównywać bezpośrednio.

 

Edytowane przez tommir
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności