Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

były po połowie ceny więc wyszło za 4 niecałe 40 pln

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem na winylu jak bawiłem się jeszcze stacjonarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał:

St. Anger Metalliki świetne. Jedna z moich ulubionych płyt od nich. Szkoda, że niektórzy narzekali na garażowe brzmienie i później poszli w sterylność jak na Death Magnetic.

 

Moje odczucia dokładnie takie same. Mnie się podobało to inne granie. Niby proste, a fajne. Do tek pory nie mogę zapomnieć recenzentowi Teraz Rock'a, że tak zjechał produkcję.. ;) Gdybym się miał czepiać produkcji, to raczej zjechania linii basowej na ...And Justice For All.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tommir napisał:

...And Justice For All

Dokładnie, też tak uważam ;) Niewykorzystany potencjał, bo muzycznie płyta jest fantastyczna. Na szczęście powstały fanowskie remastery z podrasowanym basem. Poza tym "...And Justice" jest dla mnie idealnym przykładem tego, że EQ w zdrowej ilości czasami potrafi naprawić bardzo źle zrealizowany album. Często szukamy synergii na linii źródło-słuchawki, odpalamy Enter Sandman i brzmi świetnie, a chwilę później Blackend i brzmi słabiutko.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, neonlight napisał:

Dlatego świetną robotę robi moje XD-05Plus i jego podbicie basu. 😊

Miałem zwykłego XD05 zanim to było modne :D i bardzo miło wspominam. Dobry sprzęt za uczciwą kasę. Niestety nie było mi dane porównać wersji Plus ze zwykłą, ale ufam, że gra świetnie. Pamiętam podbicie basu ze zwykłej wersji jako subtelne i nieinwazyjne - nie pogorszyło reszty pasma, a to spory sukces.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Najner napisał:

St. Anger Metalliki świetne. Jedna z moich ulubionych płyt od nich. Szkoda, że niektórzy narzekali na garażowe brzmienie i później poszli w sterylność jak na Death Magnetic.

 

ST.A jeszcze po pijaku da się posłuchać ale DM to najgorzej zrealizowana płyta jaką słuchałem do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Najner napisał:

Dokładnie, też tak uważam ;) Niewykorzystany potencjał, bo muzycznie płyta jest fantastyczna. Na szczęście powstały fanowskie remastery z podrasowanym basem. Poza tym "...And Justice" jest dla mnie idealnym przykładem tego, że EQ w zdrowej ilości czasami potrafi naprawić bardzo źle zrealizowany album. Często szukamy synergii na linii źródło-słuchawki, odpalamy Enter Sandman i brzmi świetnie, a chwilę później Blackend i brzmi słabiutko.

Dla mnie artystycznie And Justice jest slaba. To bezduszny popis techniki gry gitarowej. Nawet Ulrich nie wyżył się na niej na maksa. Moja ulubiona to chyba Ride the Lightning. Tam jest czad i duch metalu. Tam jest pęd muzyki i klimat, czego na AJFL w ogóle nie ma. For Whom the Bell Tolls i Creeping Death to genialne kawałki. Zresztą Fight Fire with Fire też. Black Album całościowo mocno im wyszedł, bo pojawiły się tam udane kawalki "dla ludu". Remaster dobrze zagęścił w nim brzmienie. Load chyba od razu bylo realizacyjnie w punkt. St. Anger ma nkski DR, ale wraz z akustyką sali więziennej zebrało się to razem w ciekawy efekt. Płyta lekko nietypowa, ale im wyszła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justice jest ******stą płytą, zaraz obok kilem ol dla mnie top tego co ten zespół wysrał.To jest fonomenalne, spójne i znakomicie brzmiące dzieło.Nie ma tej pieprzonej sterylności i solówek jak z automatu których doświadczyliśmy na puppets.Killem all zabija energią, chęcią rozj***nia wszystkiego przez młodych chłopaków, znakomitymi pomysłami na przyszłe doszlifowane perły.Justice to również znakomite techniczne granie, wszystko tam jest przemyślane, nie ma przypadku.To jest w zasadzie ostatnia dobra płyta tego zespołu.Od czarnej zaczeło sie granie dla ludzi, granie pod piwko, granie pod biwaki harcerskie co oczywiście nie jest złe ale kuźwa byli w topowej formie nie mogli dowalić kolejnej thrashowej płyty?Nie mówie że czarna jest zła bo to świetny, chwytliwy heavy metal ale obok pierwszych czterech nawet nie stała.

Mimo nieco schowanego basu na ajfa to nie jest znaczący problem.Problem ma jakieś tam grono słuchaczy które zwyczajnie podchwyciło to o czym sie pisze w necie, jak znam życie to pewnie nawet jakby ten bas był wysunięty to nie byliby w stanie go wychwycić z nagrania.Jedynym mankamentem ajfa jest imo to że jest trochę zbyt długa.Mieli tyle pomysłów że trochę jest przedobrzone.I to by było na tyle, ajfa >> kilem ol >>> ride >>> master

Ale i tak wszyscy wiedzą że 

SLAYER bez popity  >>>>>>>>>>>>>> cała meta

 

Jeśli chodzi o St.Anger to płyta dla kartonowego fana mety nie do przełknięcia.Ale jak sie wgłebisz, wsłuchasz, dasz sobie trochę czasu to dostrzegasz że ta płyta ma jakieś plusy.Eksperyment eksperymentem ale nie jest to tak tragiczny cedek jak go obsmarowali recenzanci.

Edytowane przez deftones9
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile fanów mety tyle opinii - ja niespecjalnie lubię porównywać ich dyskografię, w każdej płycie do St Anger włącznie znajduję coś dla siebie. Faktycznie natomiast pierwsze cztery albumy to jest dla mnie ich top, energiczne i kreatywne granie pełne gniewu, nawet ballady jak Fade to Black mają w sobie pełno mocy. Później jest bardzo nierówno.

Edytowane przez Najner
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Czarnej Płyty Metallica stała się przedsiębiorstwem, a jej członkowie biznesmenami wystylizowanymi na rockmenów/metalowców. Teraz to już w ogóle zamiast coś robić, to wolą jeździć po Świecie i się mizdrzyć do publiki - "patrzcie jacy jesteśmy fajni".

Trochę szkoda, bo choć co prawda Hetfield nigdy nie umiał śpiewać, to wraz z Kirkiem są (a raczej byli) wg mnie naprawdę dobrymi kompozytorami i niezłymi gitarzystami.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi się wydaje, że Load i Reload bardzo dobrze brzmią? Pomijam czy komuś takie granie pasuje czy nie (ja Load uwielbiam), ale zawsze szanowałem realizację tych płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24

18 minut temu, Seler666 napisał:

Czy tylko mi się wydaje, że Load i Reload bardzo dobrze brzmią? Pomijam czy komuś takie granie pasuje czy nie (ja Load uwielbiam), ale zawsze szanowałem realizację tych płyt.

No pisałem właśnie, że Load i w sumie Reload też, są dobrze zmasterowane. Artystycznie Reload wchodzi dla mnie chwilami w sferę obciachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Seler666 napisał:

Czy tylko mi się wydaje, że Load i Reload bardzo dobrze brzmią? Pomijam czy komuś takie granie pasuje czy nie (ja Load uwielbiam), ale zawsze szanowałem realizację tych płyt.

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, majkel napisał:

24

No pisałem właśnie, że Load i w sumie Reload też, są dobrze zmasterowane. Artystycznie Reload wchodzi dla mnie chwilami w sferę obciachu.

Chwilami... ładnie to ująłeś... :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności