Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, audionanik napisał:

@kartonik sprawdzi jak grają, podziękuje, po czym stwierdzi, że hd600 jednak najlepsze - to jest twardziel.

Bo on jest wierny w uczuciach... a nie to co Ty :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady Dekoni z owczej skóry do Meze 99 Neo. Jestem bardzo zadowolony, poprawa komfortu, lepsza izolacja i brzmienie.

Dzięki Marku 👍

IMG_20201216_141124014.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2020 o 14:42, Lord Rayden napisał:

Ale to "techno Elektronika" a mi chodzi bardziej o klasykę i Ambient/Downtempo (Tangerine Dream, Klaus Schulze, Astropilot, Mystic Crock, Carbon based Lifeforms). :)


Ahem, Pendulum to drum'n'bass. Wiem, też kiedyś myślałem, że to wszystko techno ;)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wersji bez zegara bo było to projektowo niemożliwe. Standard w Pink Faun to TCXO, czyli analogicznie do poziomu v2 PPA-Studio. Natomiast tutaj to nie jest mod istniejącego boarda - jak PPA tylko projekt Pink Faun od początku do końca.

 

Można też zamówić bridge na USB lub I2S. Ja preferuję SPDIF, wolałbym I2S ale mój DAC nie obsługuje takiego standardu. Ani jeden. Staram się obecnie sam opracować konwerter I2S do simultaneous właśiwy dla TDA 1541. Chociaż nie wiem czy osiągnę lepsze rezultaty niż dobrze zrobiony SPDIF, zobaczę. 

 

Jeżeli USB w DACu jest na innym kontrolerze wypuszczonym do boarda DACa (np. C-Media) i sygnał jeszcze dodatkowo później gdzieś konwertowany jest na SPDIF - w jakiejkolwiek formie, może być nawet w DACu, to faktycznie nie ma to sensu, i taka karta teoretycznie powinna być lepsza. Unika się jednego poziomu konwersji.

 

SPDIF sam w sobie też ulega dekodowaniu tak by można go było podać do faktycznej kostki konwertera w DACu. Generalnie tych poziomów przy USB jest więcej ale mamy w przewadze tryb asynchroniczny i zaginione ramki można powtórzyć.

 

Inna sprawa to sam fizyczny aspekt kabla USB razem z zasilaniem vs dobrze zrobiony SPDIF np. na BNC z "prawdzym 75 Ohm". W RCA są tylko jeden wtyki które są w stanie osiągnąć 75 Ohm - WBT 0110. Inna sprawa to gniazdo, długość kabla etc.

 

Generalnie jest to temat rzeka, który można by tu było na forum np. może zawątkować i podyskutować.

 

Karta przyjdzie pewnie za kilka dni, potestuję porónam z innymi, zobaczę :)

Edytowane przez fallow
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, saudio napisał:

Na szczęście mnie to ominie, bo nie znoszę zatyczek do uszu.

U mnie Fordlandia na topie.

Masz już trochę te EM5, dalej takie dobre jak na początku ? Chętnie kupiłbym pchły, kyóte zagrają lepiej niż Sennki MX980, 985.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, paratykus napisał:

Masz już trochę te EM5, dalej takie dobre jak na początku ? Chętnie kupiłbym pchły, kyóte zagrają lepiej niż Sennki MX980, 985.

Dam im jeszcze trochę czasu, i porównam do stadka, wprawdzie MXów już nie mam, ale Tomahawki dzielnie je zastępowały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, saudio napisał:

Dam im jeszcze trochę czasu, i porównam do stadka, wprawdzie MXów już nie mam, ale Tomahawki dzielnie je zastępowały. 

O, fajnie to czekam na kilka słów porównania w wątku o pchłach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności