Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, lsd napisał:

Kolejne 6sn7 z nowej produkcji. Zobaczymy jak sie mają do pozostąłych z nowej produkcji.

shuguang.jpg

 

Gratki, nie mam już lajków na dziś niestety.

Jakby Ci te lampki nie podeszły - daj proszę znać, chętnie wypróbuję je u siebie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Name44 napisał:

@lsd Czekamy na pierwsze wrażenia. A jak wrażenia po zakupie 2A3 EML? 

Wielu wrazen nie mam. Zagraly inaczej niz sie spodziewalem, pzyciezkawo, bardzo nasycenie, za bardzo. Po przesiadce  z moich Elecro Harmonix przez mysl mi przeszlo ze nawet zamuliły... ;) Natomiast długo nie słuchałem, po 2 godzinach od ich założenia Electron padł i nadal jest w serwisie. Podobno nie wytrzymały trafa żarzeniowe 2a3. Przy okazji robie upgrade kilku innych elementow i jak wroci to i ja wróce do testów.

Co do Shuguangow nosze sie z zamiarem udokumentowanych testow porównawczych. Mam 2 wzmaki ktore moga je przyjac i kilka innych par do porownania. Czas jednak jest najbardziej niedostepnym zasobem ktory chcialbym posiadac.

25 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Fajne lampki. U mnie grają ciepłym, basowym dźwiękiem, dobrze robią jasnym lampom, np. Tung Sol 7236. W porównaniu do starych 6f8g są idealnie ciche. 

W Songolo beda mialy swoją szanse, bo do Cayina to moze byc za ciepło, choc juz nie raz obalałem swoje założenia przy dobieraniu lamp do danych systemów.

Edytowane przez lsd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełki mi się w domu zalęgły- a to wszystko dzięki @Jaro54 :) Po zmianie modułu uspokoiła się góra. Nie wiem tylko jak je nosić aby nie wypadały.

 

 

1B8C0CE0-53EC-4809-8D35-48CEF92FFFAA.jpeg

1DBCDEB3-1D6F-4DD3-B11C-FF81C9B05D13.jpeg

DBCCB4CE-7BCF-40C1-88D0-35D2F3DCD1FC.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwagiero dziękuję! Nie spodziewałem się, że aż tak bardzo przypadną mi do gustu. Miałem wypożyczone wcześniej od innej osoby z nieoryginalnymi padami i było za jasno, z peakami. Dodatkowo ten efekt wzmacniały lampy sterujące od Siemensa. Natomiast w egzemplarzu od@marekhall na stockowych, na cieplejszych Miniwattach, Tung Solach jest bardzo naturalnie, spójnie, a obrazowanie sceny, precyzja, oddanie wokali... robi duże wrażenie. Ten ostatni aspekt w głównej mierze przyczynił się do tego, że postanowiłem sprawdzić je ponownie i... była to świetna decyzja :)))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dj1978 napisał:

Jeszcze chyba tutaj nie było Ibasso DC03 - fajny ten dzyndzel, zaskakująco dobre granie, nie ma się czego przyczepić.

 

IMG_20201205_1131398.jpg

Ja właśnie czekam aż pojawi się 04 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są najlepsze technicznie z całej serii. Nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że najbardziej poprawne tonalnie. Ale na pewno straciły tę specyficzną gładkość i naturalność brzmienia, więc jeśli to był powód dla którego ktoś ma HD600 lub HD650 to niekoniecznie są to słuchawki dla niego. W niektórych utworach bywają na górze lekko chropawe, słychać czasem takie metaliczne focalowe "brzdęk". Ale spokojnie, to nadal muzykalne słuchawki. To tak na szybko, bo mam je raptem kilka godzin. Nie wiem czy warto się przesiadać, ale warto posłuchać. Ja pewnie z nimi nie zostanę mając Focale.

Edytowane przez bendezar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2020 o 20:40, lobuz1 napisał:

[...]:) Zastanawiam się jak będzie odbywała się aktualizacja Tidala. Można zrobić nakładkę na starą wersję, czy trzeba odinstalowywać i wgrywać nową co wiąże się z pobieraniem od nowa całej muzyki offline?

 

 

Wyszła wczoraj nowa wersja Spotify. Wrzuciłem plik xapk do pamięci Alpha i pojawił się w „services” jako nowa, niezainstalowana aplikacja. Zrobiłem nakładkę bez odinstalowywania starej wersji. Poszło gładko i mam wszytkie pliki offline i najnowszą wersję Spotify. Jedyne czego mi brakuje w

tym UI to w górnym szybkim menu ustawień poziomu gain. 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Kupiłem 8m, pociąłem na 4x2m. Zrobiłem z tego 1.5m kabla i ponad metr w sumie zostało. Ale kilka razy poprawiałem, docinałem, więc warto mieć zapas. Chyba, że masz wprawę. Ja to robiłem pierwszy raz i zapas się przydał na poprawki - oryginalnie kabel miał 160cm. :D 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2020 o 11:55, dj1978 napisał:

Jeszcze chyba tutaj nie było Ibasso DC03 - fajny ten dzyndzel, zaskakująco dobre granie, nie ma się czego przyczepić.

 

IMG_20201205_1131398.jpg

A za chwilę pojawi się DC04, tym razem będzie balans ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności