Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Beh0lder napisał:

Skąd? Też chcę

 

To są ultra-audiofilskie skrzyneczki z czystego drewna, które można znaleźć pod adresem:

 

https://allegro.pl/oferta/drewniane-pudelko-na-herbate-12-przegrod-decoupage-7841212791?snapshot=MjAyMC0xMS0wOVQxMTowMTozNS42MjRaO2J1eWVyOzNlOTlmMDc0YjVkMWQxYTAzY2NiZTYzMzZmMThiNGMzMTE2ZWM5ODkyMTRkNjI0YWNiZmFjN2VhNTc4ZmViMDE%3D

 

, a które to występują pod nazwą "Drewniane pudełko na herbatę". Co więcej, występują w różnych odmianach, wariantach i rozmiarach ;D

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lsd napisał:

 

Gratki. Napisz prosze jaki postep wzgledem stockowych lamp wniosly Ci te Mullardy.

 

Dzięx :) dzisiaj wieczorem je odpale, spodziewam się, że będzie znacznie cieplej niż dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Palpatine napisał:

@Lord Rayden czy to jest Kann Alpha? Jak pierwsze wrażenia?

Jest to Kann Alpha !

 

Bardzo.pozytywne. cały czas mam wrażenie "łagodnej Mocy". Zgadza się fajnie z Oppo PM2 i PM3. W PM3 nie czuje się żadnego braku góry (tu mam kabel balans). 

 

Maszyna zgrabniejsza od zestawu AK300/AK380 AMP. Fajnie leży w ręce. 

Folie z zestawu naklejone ale na ekran są bardzo słabe bo matowe (naprawdę słabe). Nie wiem skąd taki pomysł AK - AK300 miał normalne folie.

Etui na razie brak. Cena spora :( . zastępczo woreczek i miękkie etui ISY (takie na dysk przenośny)

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poszukiwanie optymalnej lampki wyjściowej do MHDT Orchid ciąg dalszy. Póki co był to Philips E188CC który świetnie zgrywał się z resztą toru, jednakże po przejściu na Tung-Sole 6520 szukam czegoś innego. Mullard E188CC CV4078 ma jednak za bardzo schowaną górę jak na mój gust i jest za ciepły, Telefunken E88CC był zbyt chłodny. Bardzo dobrze znam już Siemensy CCa (różne) i E88CC więc przyszła pora na Siemensa E188CC. Mniej poszukiwany niż legendarne CCa, ale może to właśnie będzie to :) Generalnie mało jest tych lamp, w sensie Grey Shield, lata 50/60te. Ogołnie można kupić bez większego problemu po połowie lat 60tych ale te juz brzmieniowo idą w szklistość, nie lubię. Generalnie CCa to selekcjonowane E88CC, ale dalej E88CC, E188CC gra w bardziej homogeniczny sposób.

 

image.thumb.png.67b4c2ed0363a396b00a9fd9729b0586.png

Edytowane przez fallow
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Palpatine napisał:

Strzał w ciemno, czy porównywałeś z jakimiś AK z obecnej oferty?

Najpierw spodobał mi się wizualnie na zdjęciach, potem zobaczyłem go u Kuropa, w końcu posłuchałem i się "zakochałem" :) . No i lubię mieć coś Mocnego bo ostatnio stacjonarki (nadal mam FCL produkcji Fatso) bardzo rzadko uzywam, Wolę odsłuchy na kanapie. Te nowe sprzęty mają też przewagę nad starymi AK - Tidal offline, Spotify. Szkoda,że nie jest to czysty Android jak w Pioneer.

Nie porównywałem z innymi AK. Na modele typu SP2000 nie wyrobię z kasą.

 

Mobilnie oprócz V30, często używam SR15. Ale jak sie dorobię etui to i Alpha wyjdzie na spacer.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał:

potem zobaczyłem go u Kuropa,

Ja też od niego pożyczyłem, to jest naprawdę fajny DAP z dużym zapasem mocy, zgadzam się, szkoda że to nie jest czysty android, albo tylko obsługa Roon.. dla mnie byłby to wtedy ideał.... gdyby nie to, że zbieram teraz kasę na nowy zakup... byłby penie u mnie, może w przyszłości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2020 o 22:24, Lord Rayden napisał:

Najpierw spodobał mi się wizualnie na zdjęciach, potem zobaczyłem go u Kuropa, w końcu posłuchałem i się "zakochałem" :) . No i lubię mieć coś Mocnego bo ostatnio stacjonarki (nadal mam FCL produkcji Fatso) bardzo rzadko uzywam, Wolę odsłuchy na kanapie. Te nowe sprzęty mają też przewagę nad starymi AK - Tidal offline, Spotify. Szkoda,że nie jest to czysty Android jak w Pioneer.

Nie porównywałem z innymi AK. Na modele typu SP2000 nie wyrobię z kasą.

 

Mobilnie oprócz V30, często używam SR15. Ale jak sie dorobię etui to i Alpha wyjdzie na spacer.

@Lord Rayden Podłączasz do tego na wejściu sygnał ze stacjonarnego audio? Czy można wysłać sygnał liniowy/zbalansowany,który dostarczy zewnętrzne źródło? Ze względu na dużą moc zastanawiam się czy można to na przykład podłączyć pod „Zone 2 line out” we wzmacniaczu stacjonarnym i prowadzić odsłuchy z podpiętych gramofonów i cd na bardziej wymagających prądowo słuchawkach. Albo dostarczyć mu sygnał cyfrowy i czy zadziała jak zewnętrzny dac ze wzmacniaczem? Używam teraz w ten sposób Fiio Q5s. Nie znalazłem tego w specyfikacji. Pozdrowienia.

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Lord Rayden napisał:

IMG_20201113_210415~2.jpg

Graty! Bardzo lubię te wyższe AK (bo te niższe, jak np. SR15 są dla mnie przecenione i grają słabo jak na swoją cenę). Za każdym razem, jak podłączasz do nich słuchawki, to po sekundzie już wiesz, że to AK. Sposób prezentacji sceny i holografia, swoboda grania - ja czegoś takiego u innych producentów DAPów nie słyszę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba można go podpiąć do kompa i wykorzystać jako DAC. Jak zresztą wiele DAPów. Stary AK120 tez tak mógł. Nie wiem czy można zmienić specyfikę wyjść słuchawkowych.

 

@Najner SR15 nie jest taki zły, zależy za ile go się kupiło. A jest fajny jako mobilny DAP. Jasne,że to nie poziom Alpha czy Cube a i pewnie nie SA700. i masz rację co do grania wysokich Astelli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Lord Rayden podczas pierwszej wizyty na forum kilka lat temu zwróciłam na Ciebie uwagę, bo zachwalałeś zestaw, jaki sama wtedy miałam, AK 120 MKII i Oppo PM-3.  Widzę że konsekwentnie trzymasz się raz obranej ścieżki. :)  Nowego AK szczerze zazdroszczę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, domil napisał:

 @Lord Rayden podczas pierwszej wizyty na forum kilka lat temu zwróciłam na Ciebie uwagę, bo zachwalałeś zestaw, jaki sama wtedy miałam, AK 120 MKII i Oppo PM-3.  Widzę że konsekwentnie trzymasz się raz obranej ścieżki. :)  Nowego AK szczerze zazdroszczę.

Ale sie dla odmiany raz zrobiło sympatycznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności