Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, waski napisał:

Wprawdzie nie słuchawki, ale co mi tam.... :-)

 

20201106_181510.jpg

zdaje się że wcześniej były 2.4? jeśli dobrze pamiętam to czy jest dużo lepiej? i czym to napędzane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Symfonia no. 5 in C Minor op. 67 Beethoven. Bardzo się cieszę, że będę miał okazję pierwszy raz posłuchać wydania klasyki TACETa na winylu :)

 

20201107_132117.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, prophet1 napisał:

zdaje się że wcześniej były 2.4? jeśli dobrze pamiętam to czy jest dużo lepiej? i czym to napędzane?

Tak, a jeszcze wcześniej 2.2. Wszystkie, które miałem grają ta samą manierą. Od 2.4 więcej powietrza na górze, lepsza przestrzeń. Basu podobnie objętościowo ale lepszej jakości. Ogólnie to są mega kolumny, ale nie są to paczki dla osób szukających miłego, romantycznego, ciepłego, relaksującego grania. Thiele to wulkany energii, mega szczegółowe, nie nudne, dla niektórych mogą być zbyt ostre. Miałem tak naprawdę uciułaną kasę na słuchawkami Empyrieny i czekałem na używanego iCana ale nadążyła się okazja zakupu "tortownic" to skorzystałem. Te kolumny to spełnienie marzeń z przed ponad 10lat. Pamiętam gdy pierwszy raz widziałem ich ofertę, nawet nie zdawałem sobie wówczas sprawy z tego, że kiedyś będę je miał ich cena była astronomiczna jak dla mnie.

Odnośnie elektroniki: Krell KSA200S + KRC3 jako DAC iFi idsd pro, a pliki z komputera na którym stoi Roon. 

18 godzin temu, dj1978 napisał:

Co czujesz, jakie masz wrażenia gdy z takich kolumn przesiadasz się na słuchawki?

A co mam czuć?

Lubie i jedno i drugie. Na słuchawkach mogę słuchać w nocy głośno muzyki nie przeszkadzając żonie, mogę słuchać czego chce i kiedy chce. Inny przykład, sytuacja gdy żona chce oglądać jakiś film, który mnie nie interesuje zakładam słuchawki i mnie nie ma.. Kolejny przykład to gdy np. pracuję lubię odciąć się słuchawkami od otoczenia i skupić na projekcie itd.. 

7 minut temu, waski napisał:

 

 

Edytowane przez waski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, waski napisał:

Tak, a jeszcze wcześniej 2.2. Wszystkie, które miałem grają ta samą manierą. Od 2.4 więcej powietrza na górze, lepsza przestrzeń. Basu podobnie objętościowo ale lepszej jakości. Ogólnie to są mega kolumny, ale nie są to paczki dla osób szukających miłego, romantycznego, ciepłego, relaksującego grania. Thiele to wulkany energii, mega szczegółowe, nie nudne, dla niektórych mogą być zbyt ostre. Miałem tak naprawdę uciułaną kasę na słuchawkami Empyrieny i czekałem na używanego iCana ale nadążyła się okazja zakupu "tortownic" to skorzystałem. Te kolumny to spełnienie marzeń z przed ponad 10lat. Pamiętam gdy pierwszy raz widziałem ich ofertę, nawet nie zdawałem sobie wówczas sprawy z tego, że kiedyś będę je miał ich cena była astronomiczna jak dla mnie.

Odnośnie elektroniki: Krell KSA200S + KRC3 jako DAC iFi idsd pro, a pliki z komputera na którym stoi Roon. 

ja jade na 2.4 napędzane Jadis'em. Jak będę zmieniał to tylko na avantgarde acoustic. Gratuluje zakupu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, waski napisał:

A co mam czuć?

Lubie i jedno i drugie. 

 

Pewnie o to w tym chodzi, żeby zaadaptować się do słuchania jednych i drugich. 

Słucham 99% na słuchawkach. Przez jakiś czas miałem odsłuchy na kolumnach (Focal Aria 926) i bezpośrednie po tym przejście na słuchawki to jakbym był zamknięty w ciasnej skrzyni. Musiało minąć trochę czasu, żeby w słuchawkowej prezentacji znów odczuwać swoboda brzmienia i przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Corvin74 napisał:

Na dzisiejszy wieczór, fajny ma wokal.

 

 

Ja trzy lata dojrzewałem do Korteza. Pierwsze odsłuchy nie zrobiły na mnie wrażenia. Wiosną zeszłego roku tak od niechcenia na Tidalu puściłem sobie Mini dom i za tydzień miałem całą dyskografię na CD. Tego jeszcze nie mam, ale zapoluje :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Ja trzy lata dojrzewałem do Korteza. Pierwsze odsłuchy nie zrobiły na mnie wrażenia. Wiosną zeszłego roku tak od niechcenia na Tidalu puściłem sobie Mini dom i za tydzień miałem całą dyskografię na CD. Tego jeszcze nie mam, ale zapoluje :)

Ja mam w sumie podobnie, przyznaję, nie doceniłem go od razu... ale teraz ufff jest dobry, naprawdę dobry... zresztą często tak mam, że coś co nie podoba mi się muzycznie od razu, ale dopiero za którymś razem zostaje ze mną już na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lobuz1 napisał:

Jak porównasz je do Sennheiser 560?

Przyjemniejszy dźwięk, mniej męczący, lepsze pozycjonowanie instrumentów, scena podobnej wielkości może tylko trochę mniejsza. Roździelczość dzwięku też jest wyższa choć ciężko określić czy dźwięk jest bardziej detaliczny przez to, że Sennki są o wiele bardziej agresywne w górze. Bas jest bardziej zaokrąglony i nie schodzi tak nisko ale ma się wrażenie że jest go więcej niż w HD560S. Generalnie jest to dzwięk bardzo neaturalny w kierunku lekkiego ciepła, gdzie sennki są neaturalne i agresywne w górze przez co nie są aż tak relaksujące chociaż mi ten dźwięk i tak odpowiadał. Osobiście R70X > HD560S.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Corvin74 napisał:

Ja mam w sumie podobnie, przyznaję, nie doceniłem go od razu... ale teraz ufff jest dobry, naprawdę dobry... zresztą często tak mam, że coś co nie podoba mi się muzycznie od razu, ale dopiero za którymś razem zostaje ze mną już na zawsze.

Mi się podoba w zasadzie tylko jeden kawałek "Ludzie z lodu". Reszta śpiewane na jedno kopyto, jak dla mnie za monotonnym głosem. Choć aranżacyjnie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audionanik napisał:

I jak się sprawdza Cube jako źródło?

Ja sie dlugo ludzilem ze Ultima moze stanowic konkurencyjne zrodlo w moim torze stereo. Fakt nie gra to jakos specjalnie zle, ale po przelaczeniu sie na Hegla roznica jest jednak miażdząca prawie w każdyma aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audionanik napisał:

I jak się sprawdza Cube jako źródło?

Słabiutko...

Albo kabel jest zwalony albo gniazdo mocowo nie wyrabia, ICan na max gainie ledwo napędza Abyssy a te brzmią zupełnie inaczej niż z samym Cube, dźwięk jest mega niespójny jakby fazy były pomylone, ogólnie chybiony zakup. Może faktycznie to wyjście jest w Cube jest tylko do głośników?

3 minuty temu, tommir napisał:

Oby tylko biorca przeżył... ;)

 

 

we.jpg

Ostrożnie pakuj i opisuj wrażenia 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audionanik napisał:

Tam nie ma być mocy, z tego gniazda ma iść sygnał line out do wzmocnienia we wzmaku zewnętrznym.

Coś musi być zwalone w kablu.

Też obstawiam, że ktoś pomylił piny we wtyczkach. Sprzęt zdolny wyprodukować 12V ma napięcia na potrzeby standardu XLR z zapasem, a wydajność prądowa nie gra tu żadnej roli.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audionanik napisał:

Tam nie ma być mocy, z tego gniazda ma iść sygnał line out do wzmocnienia we wzmaku zewnętrznym.

Coś musi być zwalone w kablu.

A nie ma jakieś przełączenia w Cube żeby puścił pełen sygnał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz ile po tym połączeniu jest V? 3V?

Na allegro jest oryginalny kabel od AK do Cube od tego samego gościa mam właśnie Cube.

Chińczyk się nie popisał.

7 minut temu, audionanik napisał:

Tam nie ma być mocy, z tego gniazda ma iść sygnał line out do wzmocnienia we wzmaku zewnętrznym.

Coś musi być zwalone w kablu.

 

17 minut temu, majkel napisał:

Też obstawiam, że ktoś pomylił piny we wtyczkach. Sprzęt zdolny wyprodukować 12V ma napięcia na potrzeby standardu XLR z zapasem, a wydajność prądowa nie gra tu żadnej roli.

Dodam jeszcze że po odłączeniu od Cube słychać głośne buczenie w słuchawkach.

Trzeba komuś go teraz podesłać do poprawy...

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności