Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, deftones9 napisał:

oczywiście, nijak to sie ma do kabla i to jest fakt identyczny jak to że ziemia jest okrągła

Nigdzie nie rzekłem inaczej. Aczkolwiek z powiedzeniem "skopany dźwięk ale to normalne" zgodzić się nie mogę gdyż jest pozbawiony merytorycznych argumentów. Ale w dyskusję "mój zestaw audio jest lepszy niż Twój" wdać się nie zamierzam - adapter zakupiłem z powodu chęci posiadania wygodnych (CIEM) słuchawek bezprzewodowych. Z częścią TWS seal jest niewystarczający. I jako taki zestaw zadanie swoje spełnia (do ideału daleko, ale kto znalazł Graala w audio? Na pewno by nie siedział na forum :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dobry adapter TWS  Dźwiękowo daje radę i to bardzo. I muszę przyznać że ładowanie bezprzewodowe telefonu rozleniwia i nie chce się ładować niczego po kablu. Fajnie że i słuchawki można teraz w taki sposób naładować.
20201020_001848.thumb.jpg.479d76a9396b6d13286f33caf82d4d5f.jpg
O to to może być ciekawe, zakładasz odkładasz reszta robi się sama.



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Beh0lder napisał:

W końcu dobry adapter TWS :) Dźwiękowo daje radę i to bardzo. I muszę przyznać że ładowanie bezprzewodowe telefonu rozleniwia i nie chce się ładować niczego po kablu. Fajnie że i słuchawki można teraz w taki sposób naładować.

20201020_001848.jpg

To są MMR'y?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe pady do Boltune.

Eksperyment średnio udany. Leżą świetnie, są wygodniejsze od oryginalnych, a być może trwalsze.

Ale dopiero po odbiorze odkryłem, że kupiłem perforowane wewnątrz :). Zmieniły brzmienie i na lepsze, i na gorsze. To lepsze oznacza większą przejrzystość, szerokość sceny i fakturowość, te gorsze z kolei dało lżejszy bas oraz surowość i szklistość sopranów, które to cechy musiałem ograniczyć EQ. No i przy włączonym ANC są teraz z jakichś powodów zupełnie niesłuchalne.

Ogółem widać, że na zmiany padów reagują i można się bawić. Może spróbuję jeszcze z innymi.

 

image.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, timecage napisał:

Nowe pady do Boltune.

Eksperyment średnio udany. Leżą świetnie, są wygodniejsze od oryginalnych, a być może trwalsze.

Ale dopiero po odbiorze odkryłem, że kupiłem perforowane wewnątrz :). Zmieniły brzmienie i na lepsze, i na gorsze. To lepsze oznacza większą przejrzystość, szerokość sceny i fakturowość, te gorsze z kolei dało lżejszy bas oraz surowość i szklistość sopranów, które to cechy musiałem ograniczyć EQ. No i przy włączonym ANC są teraz z jakichś powodów zupełnie niesłuchalne.

Ogółem widać, że na zmiany padów reagują i można się bawić. Może spróbuję jeszcze z innymi.

 

image.png

A jakie to pady dałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jaro54 napisał:

A jakie to pady dałeś ?

 

Jakieś przypadkowo znalezione na AliExpress. Link jeśli komuś zależy:

https://pl.aliexpress.com/item/4000271763266.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.491b5c0bWgaJOI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, timecage napisał:

 

Jakieś przypadkowo znalezione na AliExpress. Link jeśli komuś zależy:

https://pl.aliexpress.com/item/4000271763266.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.491b5c0bWgaJOI

Te powinny być zbliżone dźwiękowo do oryginałów 

https://pl.aliexpress.com/item/4000280813163.html

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2020 o 18:30, Palpatine napisał:

@tommir gratulację. Jak się osłuchasz napisz proszę parę zdań vs Andro ;)

A więc tak na szybko, nie miałem zbyt dużo czasu na odsłuchy. Wg mnie Andro wcale nie stoją na przegranej pozycji, przynajmniej zestawiając Solarisy 2020 z Andro OG jakie miałem okazję przez dłuższy czas użytkować. Wszystko to oczywiście kwestia gustu, dla jednego Solarisy będą lepsze, a dla drugiego nie. Obie pary to podobna szkoła grania ale z zauważalnymi różnicami. Przede wszystkim bas Solarisów schodzi zdecydowanie niżej. Nie są to może basowe potworki, ale subbasu jest naprawdę sporo i jest niezłej jakości. Porządny dynamik w końcu ;) Dla mnie największym minusem jest to, że w parze z nim nie idzie midbas, którego jest po prostu zdecydowanie mniej. Być może tez przez to średnica jest mniej dociążona i sprawia wrażenie mniej obecnej, a na pewno nie jest w żaden sposób wyeksponowana. Andromedy to niby v-ka, ale średnica jest tam znacznie wyraźniejsza i dla mnie lepiej zestrojona, żywa, dość mocna kiedy trzeba. Góra w obu brzmi podobnie ale mocniej podbita jest w Andromedach, w Solarisach jest gładsza, bezpieczniejsza. Tyle pewnie z głównych różnic, Andromed nie słuchałem już od dłuższego czasu więc tak z głowy to chyba tyle przemyśleń.

Odniosę się jeszcze tylko do ich basu, Andromed znaczy. Dla mnie jego charakter w dużym stopniu zależał od złapanego seala. Z kiepskim mógł brzmieć chudo, kartonowo, karykaturalnie. Ale po odpowiednim doborze tipsów nabierał zdecydowanie głębi. Choć głębi armaturowej, ale w dobrym wydaniu. Trzeba ją jednak lubić, na pewnie nie będzie takiego powera i zejścia jak w dobrym dynamiku. Z perspektywy czasu, po zamówieniu customowych tipsów do Khanów one mogłyby być idealnym kompanem dla Andromed. Andromedy nadal uważam za słuchawki przełomowe dla CA i jedne z ich najbardziej udanych produktów.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wisting napisał:

No zobaczymy jak to działa i brzmi :) Zamówione, w piątek w Paczkomacie.

 

17_sony_xperia_5_ii_oficjalnie_najmniejsza_fotograficzna_xperia_z_5g_0_b.png

O to skrobnij parę słów o dźwięku w temacie o muzycznych telefonach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tommir napisał:

Odniosę się jeszcze tylko do ich basu, Andromed znaczy. Dla mnie jego charakter w dużym stopniu zależał od złapanego seala. Z kiepskim mógł brzmieć chudo, kartonowo, karykaturalnie. Ale po odpowiednim doborze tipsów nabierał zdecydowanie głębi. Choć głębi armaturowej, ale w dobrym wydaniu. Trzeba ją jednak lubić, na pewnie nie będzie takiego powera i zejścia jak w dobrym dynamiku. Z perspektywy czasu, po zamówieniu customowych tipsów do Khanów one mogłyby być idealnym kompanem dla Andromed. Andromedy nadal uważam za słuchawki przełomowe dla CA i jedne z ich najbardziej udanych produktów.

 

Dla mnie Solarisy są o wiele bardziej rozdzielcze. Po założeniu Andromed mam wrażenie, że mi ubyły skrajne części pasma. Nie znaczy, że to są złe słuchawki, bo nie, ale Solarisy są o półkę wyżej w mojej ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności