Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Corvin74 napisał:

To jest nas dwóch... robi wrażenie ten Electron, w sumie wszystko co do niego podłączyliśmy grało dobrze, a co mi się podoba to fajna synergia jest z Hifiman Arya, Focal Stelia. Tak już kombinuje jak to zrobić aby to monstrum stanęło u mnie w domu.

@lsd gratulacje i z mojej strony, kto pomagał wnieść do domu? Dziękuje, że mogliśmy wspólnie go posłuchać.
Ciekawe jak będzie grał na lampach które do niego już zamówiłeś. No i opisz jak z innymi słuchawkami.

Dzięki. Sam go wtachałem trzymając jedną ręką te 4 piętra po schodach. Żona otwierała drzwi. O mało się nie zesr....m, ale jakoś dałem rade. On waży ze 30kg.

Wracając do testów dzisiaj próbowałem robić porównania z Songolo na Empyreanach i chwile na L5000. Niestety logistycznie to jest dramat. Mam tylko 1 wysokiej klasy interconnect, a oba wzmaki mają jedynie wejścia RCA. Z Cayinem nie było problemu bo tam idzie XLR. Na dodatek mam interconnect i XLR od Cable4, podobnej klasy z serii Black i Super Black więc testy porównawcze mają jakiś sens. Wystarczy ustawić tą samą głośność i można się przepinać słuchawkami pomiedzy wzmakami, jako, że Hegel puszcza sygnał na obie pary wyjść jednocześnie.

W przypadku Songolo vs Electron nie dość, że musze używać gorszego kabla to jeszcze wychodze z Hegla przejściówką XLR->RCA. Jak bym nie testował, wzmak z Cable4 jest faworyzowany poprzez o wiele bardziej dociążony przekaz. Musze zatem robić testy krzyżowe, zamieniając kable we wzmakach co i tak ma średni sens bo trzeba sobie brać bliżej nieokreśloną poprawkę na obecną kombinacje . Na dodatek z tą moją łapą w gipsie operowanie jest mocno upierdliwe. Narazie daje sobie siana, musze wymyśleć coś sprytniejszego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chico99 napisał:

 

No dawaj, warte to coś ...?

Ja jestem zachwycony. To moje odkrycie wrocławskiego meeta. Pierwszy raz słyszałem doki które mają potężny dół i przy tym sa bardzo szybkie. Moja sztuka się dopiero zaczęła wygrzewać i jest sporo chudziej niż na sobotniej testówce, ale za 3-4 dni dobije do tych 50 godzin jakie Janek z 4Hifi zalecał do rozruszenia dynamika. Oprócz tego dwa przetworniki ceramiczne które generują trochę skąpszą niż dół średnice i góre. Słuchałem do tej pory tylkono woczesne odmiany elektroniki jako że tylko takie gatunki w ogóle słucham na dokach.. Porównując do moich Andromed scena mniejsza, brak jakiegoś specjalnego obrazowania 3d, też mniejsza szczegółowość, separacja, ale jakoś tego nie brakuje. Zakładam je i czuje się tak jak pierwszy raz usłyszałem Fostexy TH900. Potężny impact, prędkość, a tam gdzie jest większe zejście ciśnienie akustyczne przytyka uszy. Dla mnie bajka do dnb. Są też bardzo muzykalne w housie, plumkają gdzie trzeba, a w progresywnym fajnie rysują krawedzie na midbasie. Jak się wygrzeją to więcej o nich napisze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lsd napisał:

Ja jestem zachwycony. To moje odkrycie wrocławskiego meeta. Pierwszy raz słyszałem doki które mają potężny dół i przy tym sa bardzo szybkie. Moja sztuka się dopiero zaczęła wygrzewać i jest sporo chudziej niż na sobotniej testówce, ale za 3-4 dni dobije do tych 50 godzin jakie Janek z 4Hifi zalecał do rozruszenia dynamika. Oprócz tego dwa przetworniki ceramiczne które generują trochę skąpszą niż dół średnice i góre. Słuchałem do tej pory tylkono woczesne odmiany elektroniki jako że tylko takie gatunki w ogóle słucham na dokach.. Porównując do moich Andromed scena mniejsza, brak jakiegoś specjalnego obrazowania 3d, też mniejsza szczegółowość, separacja, ale jakoś tego nie brakuje. Zakładam je i czuje się tak jak pierwszy raz usłyszałem Fostexy TH900. Potężny impact, prędkość, a tam gdzie jest większe zejście ciśnienie akustyczne przytyka uszy. Dla mnie bajka do dnb. Są też bardzo muzykalne w housie, plumkają gdzie trzeba, a w progresywnym fajnie rysują krawedzie na midbasie. Jak się wygrzeją to więcej o nich napisze.

EDIT.  Po 10 godzinach grzania scenicznie na głębokość robi się podobnie z Goldami. Potrafią też zaskoczyć walnięciem zza głowy ;). Andromedy wciąż jednak grają szerzej, mimo, że też nie są wygrzane.

 

2 godziny temu, audionanik napisał:

@lsd nie lajkuję nigdy korków, bo nie lubię ich używać, ale ten kuferek jest prześliczny👍

 

No jest piękny. A w środku:

20201019_163826-p.jpg

Słuchawki za 1200. Nie jest to mało, ale często modele dużo droższe są gorzej wyposażone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommir gratuluję zakupu. Solarisy to moje ulubione doki. Miałem przez blisko rok wersję złotą i bardzo za nimi tęsknię.

Teraz w weekend dane mi było posłuchać modelu 2020 i wspomnienia wróciły. Co ciekawe te nowe pomimo iż mają mniejszą obudowę to tak samo mocno wystają mi z uszu jak wersja złota. Optycznie zapewne z racji koloru nie wydają się też wcale mniejsze od złotych gdy te nie leżą obok nich.

Świetne doki, klasa! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, waski napisał:

@tommir gratuluję zakupu. Solarisy to moje ulubione doki. Miałem przez blisko rok wersję złotą i bardzo za nimi tęsknię.

Teraz w weekend dane mi było posłuchać modelu 2020 i wspomnienia wróciły. Co ciekawe te nowe pomimo iż mają mniejszą obudowę to tak samo mocno wystają mi z uszu jak wersja złota. Optycznie zapewne z racji koloru nie wydają się też wcale mniejsze od złotych gdy te nie leżą obok nich.

Świetne doki, klasa! 

Dzięki.

Nie miałem złotych, ale te faktycznie wystają też trochę z uszu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, waski napisał:

@tommir gratuluję zakupu. Solarisy to moje ulubione doki. Miałem przez blisko rok wersję złotą i bardzo za nimi tęsknię.

 

Nie oddam :) Andromedy przy nich brzmią jak blaszana trąbka, nie ma tego zejścia w basie. Nawet po balansie i na lepszym kablu.

Edytowane przez Wisting
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dobry adapter TWS :) Dźwiękowo daje radę i to bardzo. I muszę przyznać że ładowanie bezprzewodowe telefonu rozleniwia i nie chce się ładować niczego po kablu. Fajnie że i słuchawki można teraz w taki sposób naładować.

20201020_001848.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Beh0lder napisał:

W końcu dobry adapter TWS :) Dźwiękowo daje radę i to bardzo. I muszę przyznać że ładowanie bezprzewodowe telefonu rozleniwia i nie chce się ładować niczego po kablu. Fajnie że i słuchawki można teraz w taki sposób naładować.

20201020_001848.jpg

Co to uciągnie? Czasy na ładowaniu słabe w stosunku do BT20S Pro, a funkcjonalność przy tej cenie słaba. Warto dawać 2x więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy możecie z tym chodzić panowie, słuchawki już ogromne to jeszcze jakieś piloty sterczą przy głowie ;D + skopany dźwięk ale to normalne

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, deftones9 napisał:

Jak wy możecie z tym chodzić panowie, słuchawki już ogromne to jeszcze jakieś piloty sterczą przy głowie ;D + skopany dźwięk ale to normalne

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

spróbuj, polubisz :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jaro54 napisał:

Co to uciągnie? Czasy na ładowaniu słabe w stosunku do BT20S Pro, a funkcjonalność przy tej cenie słaba. Warto dawać 2x więcej?

Uciągnęło wszystko z mojej sygnaturki (żadne tam potwory prądożerne) i słuchawki ze zdjęcia. Jeżeli chodzi o funkcjonalność to doceniam ładowanie bezprzewodowe (którego BT20S Pro nie ma) oraz zależało mi na asystencie google (którego BT20S Pro nie ma). Dla mnie funkcjonalność jest wystarczająca - dłużej niż 4h TWS nie słuchałem, jeżeli planuję dłuższe posiedzenie to zdecydowanie na sprzęcie stacjonarnym. Dlaczego wg. Ciebie jest słaba? :)

 

@deftones9 Haters gonna hate czy odsłuchiwałeś jakiś adapter? :)

Edytowane przez Beh0lder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienne końcówki z wszystkimi występującymi złączkami. Akurat asystent dla mnie jest zbędny. Co do ładowania to przy 7x krotnej mozliwości naładowania z etui i 9-10 godzin pracy słuchawki to ładowanie bezprzewodowe jest wodotryskiem. Ibasso go potrzebuje, bo 3,5x mniej wydajne baterie niż BT20S Pro

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jaro54 napisał:

Wymienne końcówki z wszystkimi występującymi złączkami. Akurat asystent dla mnie jest zbędny. Co do ładowania to przy 7x krotnej mozliwości naładowania z etui to ładowanie bezprzewodowe jest wodotryskiem. Ibasso go potrzebuje, bo 3,5x mniej wydajne baterie niż BT20S Pro

Bateria mniejsza, owszem. Aczkolwiek jeszcze nie nastał dzień w którym rozładowałem charging case którychkolwiek z moich TWS. Wnioskując, często go doładowuję co czyni ładowanie bezprzewodowe bardzo cenne (kablofobia?). Dlatego więc na upartego wystarczyłaby mi możliwość lekkiego doładowania samych słuchawek przez case i moje potrzeby byłyby spełnione. Nie patrzę nigdy na krotności naładowania, 3x, 7x, 1000x :)

Edytowane przez Beh0lder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Beh0lder napisał:

Uciągnęło wszystko z mojej sygnaturki (żadne tam potwory prądożerne) i słuchawki ze zdjęcia. Jeżeli chodzi o funkcjonalność to doceniam ładowanie bezprzewodowe (którego BT20S Pro nie ma) oraz zależało mi na asystencie google (którego BT20S Pro nie ma). Dla mnie funkcjonalność jest wystarczająca - dłużej niż 4h TWS nie słuchałem, jeżeli planuję dłuższe posiedzenie to zdecydowanie na sprzęcie stacjonarnym. Dlaczego wg. Ciebie jest słaba? :)

 

@deftones9 Haters gonna hate czy odsłuchiwałeś jakiś adapter? :)

oczywiście, nijak to sie ma do kabla i to jest fakt identyczny jak to że ziemia jest okrągła

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności