Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna aktualizacja odnośnie Flux-LAB FA12.

Zmiany filtrów PCM w SMSL M400 są kilkukrotnie lepiej słyszalne po pełnym torze zbalansowanym niż na SE. Czad normalnie już podczas włączonego utworu je słychać gdy zmieniam w trakcie.

Czego nie jestem w ten sam sposób wyłapać po SE.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczta z Chin jest wolniejsza niz oferty z outletu sklepydenon i dlatego na przestrzeni tygodnia stalem sie posiadaczem dwóch par nowych słuchawek. Focale zostaj. Z tymi Sivga Phoenix nie wiem co zrobić. Opinie w internecie mają dobre, ja ich pisać nie umiem. zresztą brak mi osluchania- więc jeśli ktoś z szanownych forumowiczów chciałby poświęcić im trochę czasu mogę podesłać. No i ciekawi mnie co forumowi moderzy mogliby z nich wyciągnąć724b072e5d326f7c9d9557db83d7ab50.jpg

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Baksiu11 napisał:

poczta z Chin jest wolniejsza niz oferty z outletu sklepydenon i dlatego na przestrzeni tygodnia stalem sie posiadaczem dwóch par nowych słuchawek. Focale zostaj. Z tymi Sivga Phoenix nie wiem co zrobić. Opinie w internecie mają dobre, ja ich pisać nie umiem. zresztą brak mi osluchania- więc jeśli ktoś z szanownych forumowiczów chciałby poświęcić im trochę czasu mogę podesłać. No i ciekawi mnie co forumowi moderzy mogliby z nich wyciągnąć724b072e5d326f7c9d9557db83d7ab50.jpg

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ładniutkie są :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dj1978 napisał:

czy z lampowego Sinusa

Akurat k701 rzeczywiście fajnie grają z lampy, bo i tak są impresjonistycznie pomaziane same z siebie, więc już im nie szkodzi za wiele, a kolorytu i czaru dodaje. Grałem na nich ze Skorpiona przez 4 lata:D.

 

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audionanik napisał:

Akurat k701 rzeczywiście fajnie grają z lampy, bo i tak są impresjonistycznie pomaziane same z siebie, więc już im nie szkodzi za wiele, a kolorytu i czaru dodaje. Grałem na nich ze Skorpiona przez 4 lata:D.

 

A ponoć nie lubisz lamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że te wszystkie moje pogaduchy o pięknej średnicy i aksamitnych sopranach w ciągu mojego ośmioletniego stażu na forum, to jednak lipa i kłamstwo, bo sprawiłem sobie chamskie basotłuki i cieszę się jak głupi ¯\_(ツ)_/¯ 
 
 
 
 
 
IMG_20201014_100028.thumb.jpg.73f6e67af03ad8f2aa1fd5f546b04763.jpg
I to jest kombo, które mnie interesuje - napisz proszę gdzieś jak "pizdryk" z nimi gra!

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że te wszystkie moje pogaduchy o pięknej średnicy i aksamitnych sopranach w ciągu mojego ośmioletniego stażu na forum, to jednak lipa i kłamstwo, bo sprawiłem sobie chamskie basotłuki i cieszę się jak głupi ¯\_(ツ)_/¯ 
 
 
 
 
 
IMG_20201014_100028.thumb.jpg.73f6e67af03ad8f2aa1fd5f546b04763.jpg
@Najner napisz proszę co to za sprzęt.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Najner napisał:

Wychodzi na to, że te wszystkie moje pogaduchy o pięknej średnicy i aksamitnych sopranach w ciągu mojego ośmioletniego stażu na forum, to jednak lipa i kłamstwo, bo sprawiłem sobie chamskie basotłuki i cieszę się jak głupi ¯\_(ツ)_/¯ 

To jest właśnie jedna z zalet tego hobby, że przy okazji człowiek lepiej poznaje siebie, żeby nie powiedzieć - odkrywa. :rolleyes: 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mongrel napisał:

@Najner napisz proszę co to za sprzęt.

Lotoo Paw S1 + Empire Ears Bravado. Oba sprzęty do kupienia u @Mayster'a w Audeos ;)

 

1 godzinę temu, RIH napisał:

I to jest kombo, które mnie interesuje - napisz proszę gdzieś jak "pizdryk" z nimi gra!

Dźwięk jest 'duży', dół zdecydowanie przeważa, cała sygnatura jest po cieplejszej i ciemniejszej stronie, ale też IMO bez przesady. Klasycznego rocka, metalu słucha się fantastycznie, power jest ogromny. Jeżeli chodzi o gatunki (czy pojedyncze kawałki), gdzie dół jest mocno podkreślony, to czasami osobiście zjeżdżam EQ na preset 'bright', który rozjaśnia brzmienie. W dalszym ciągu bas ma duży impakt, ale jest szybszy, krócej wybrzmiewa - i tutaj wychodzi dla mnie duża zaleta PAW S1, bo parametryczne presety EQ nie psują dźwięku, to nie są jakieś ogromne zmiany o 20 decybeli na paśmie, ale bardziej subtelne zmiany. Wiem, że są puryści, którzy gardzą EQ, ja natomiast uważam, że się przydaje. Generalnie bas w Bravado mnie zaskoczył, bo nie spodziewałem się, że w dokach w tej kasie można dostać taki impakt, który jednocześnie jest (stosunkowo) dobrze kontrolowany. Średnica wycofana, ale czytelna, np. głosy męskie ocieplone i charakterne, gitary brzmią 'koncertowo', naturalnie. Podczas słuchania Agnes Obel, która zawsze śpiewała  mi wyraźnie przed kontrabasem, to w Bravado jej głos jest raczej na równi z uwagi na ten zaakcentowany dół. Może się to podobać albo nie ;) Góra jest wyraźna, ale nie kłująca, bardzo bezpieczna, nie męczy. Talerze brzmią naturalnie i 'słodko', mają też odpowiednią szybkość. Generalnie Paw S1 + Bravado to granie zdecydowaną Vką, mocno funowe. IMO nie dla wielbicieli wychwytywania każdego mikdoretalu i niuansu z nagrania. Zaskoczyły mnie tym, w jaki sposób oddają moc nagrań, a przy tym jednocześnie nadążają za szybszymi kawałkami (SOAD, KORN, NIN itp.) Scenę budują głęboką i szeroką. Dla mnie bardzo wygodne (mimo dużych kopułek), lekkie, niemęcząca sygnatura sprawia, że chce się ich słuchać godzinami.

Chciałbym porównać Paw S1 z jakimś innym, klasowym źródłem, ale niczym lepszym w tym momencie nie dysponuję, mam ochotę również spróbować tego zestawu po balansie 4.4, ale nie mam już kasy na sensowny kabelek (ani na chleb 🤣).

Edytowane przez Najner
  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest 'duży', dół zdecydowanie przeważa, cała sygnatura jest po cieplejszej i ciemniejszej stronie, ale też IMO bez przesady. Klasycznego rocka, metalu słucha się fantastycznie, power jest ogromny. Jeżeli chodzi o gatunki (czy pojedyncze kawałki), gdzie dół jest mocno podkreślony, to czasami osobiście zjeżdżam EQ na preset 'bright', który rozjaśnia brzmienie. W dalszym ciągu bas ma duży impakt, ale jest szybszy, krócej wybrzmiewa - i tutaj wychodzi dla mnie duża zaleta PAW S1, bo parametryczne presety EQ nie psują dźwięku, to nie są jakieś ogromne zmiany o 20 decybeli na paśmie, ale bardziej subtelne zmiany. Wiem, że są puryści, którzy gardzą EQ, ja natomiast uważam, że się przydaje. Generalnie bas w Bravado mnie zaskoczył, bo nie spodziewałem się, że w dokach w tej kasie można dostać taki impakt, który jednocześnie jest (stosunkowo) dobrze kontrolowany. Średnica wycofana, ale czytelna, np. głosy męskie ocieplone i charakterne, gitary brzmią 'koncertowo', naturalnie. Podczas słuchania Agnes Obel, która zawsze śpiewała  mi wyraźnie przed kontrabasem, to w Bravado jej głos jest raczej na równi z uwagi na ten zaakcentowany dół. Może się to podobać albo nie Góra jest wyraźna, ale nie kłująca, bardzo bezpieczna, nie męczy. Talerze brzmią naturalnie i 'słodko', mają też odpowiednią szybkość. Generalnie Paw S1 + Bravado to granie zdecydowaną Vką, mocno funowe. IMO nie dla wielbicieli wychwytywania każdego mikdoretalu i niuansu z nagrania. Zaskoczyły mnie tym, w jaki sposób oddają moc nagrań, a przy tym jednocześnie nadążają za szybszymi kawałkami (SOAD, KORN, NIN itp.) Scenę budują głęboką i szeroką. Dla mnie bardzo wygodne (mimo dużych kopułek), lekkie, niemęcząca sygnatura sprawia, że chce się ich słuchać godzinami.
Chciałbym porównać Paw S1 z jakimś innym, klasowym źródłem, ale niczym lepszym w tym momencie nie dysponuję, mam ochotę również spróbować tego zestawu po balansie 4.4, ale nie mam już kasy na sensowny kabelek (ani na chleb ).
Dzięki! Myślałem kiedyś, że jak tylko dostanę Vantage w ręce to zapomnę o Bravado ale tam łupniecie było sejsmiczne i po raz pierwszy w życiu stwierdziłem, że basu jest za dużo... Także IMO Bravado to jest "słodki punkt" i dobrze słyszeć, że z czymś o takim formacie się dogadują

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RIH napisał:

Dzięki! Myślałem kiedyś, że jak tylko dostanę Vantage w ręce to zapomnę o Bravado ale tam łupniecie było sejsmiczne i po raz pierwszy w życiu stwierdziłem, że basu jest za dużo... Także IMO Bravado to jest "słodki punkt" i dobrze słyszeć, że z czymś o takim formacie się dogadują emoji2.png

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Miałem identyczne wrażenia jeśli chodzi o Vantage ... Bam Bam Bum Kaboom tego było za dużo a w Bravado bardziej spójnie, nadal z mięsem ale nie aż tak monstrualnie :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wegiel21 napisał:

Miałem identyczne wrażenia jeśli chodzi o Vantage ... Bam Bam Bum Kaboom tego było za dużo a w Bravado bardziej spójnie, nadal z mięsem ale nie aż tak monstrualnie :) 

 

Najzabawniejsze jest to, że Bravado mają bardziej podbity bas niż Vantage. Wrażenie, o którym piszecie spowodowane jest tym, że średnica w EEB jest wycofana i ten bas bardziej "rozchodzi się po kościach"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mszysz napisał:

Najzabawniejsze jest to, że Bravado mają bardziej podbity bas niż Vantage. Wrażenie, o którym piszecie spowodowane jest tym, że średnica w EEB jest wycofana i ten bas bardziej "rozchodzi się po kościach"

 

Mimo wszystko odrobinę więcej midbassu jest w Vantage, ale poziom jest ogólnie zbliżony. Vantage grają jednak pełniej na średnicy, a samo brzmienie jest gładsze. Stąd też wydają się bardziej basowe. Plusem jest to, że mają jeszcze lepszą kontrolę dołu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności