Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja odnośnie Flux-Lab FA12.

 

Każdy z 3 stopni wzmocnienia daje nam jednakowoż możliwość całiem niemałej zmiany ogólnej prezentacji dźwięku.

* LOW: najlżej, eterycznie, scena rozciągnięta na wysokości, wokale słyszalne wyżej i delikatniejsze, najmniejszy impakt w dolnych zakresach

 

* MID: najbogatsza średnica, scena najbardziej koherentna ze wszystkich ustawień wzmocnienia, tj i rozciągnięta w górze, w dole i w głąb w podobny sposób, ale niższa od ustawienia LOW. Średnie najbardziej rozwarstwione. Mocniej zaakcentowane dolne i przełom dół/średnie niż w LOW.

 

* HIGH: Podkreślone skraje, średnica najbliżej ale bardziej zbita niż na MID. Mocny punktowy bas, największy impakt dźwiękowy, uderza w głowe wręcz.

 

Testowane na Aeon2C, wnioski takie same i po SE i po XLR. Tyle, że po XLR wszystkiego jest więcej i lepiej :) WIększa i głębsza scena, holografia. Po XLR w większości utworów w ogóle nie mam uczucia, że to słuchawki zamknięte.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szugary68 napisał:

 Ostatnie kolumny były u mnie kilkanaście lat temu i jakoś dziwnie się czuję...... mam nadzieję, że to przejściowe. 

@timecage masz rację, te podstawki brzmią  naturalnie... takie bez chamskiego szpanu ,z dobrą energią i fajnym wokalem. Bardzo przyjemne w odbiorze. Można trochę ponarzekać na średnicę, ale wszystkiego mieć nie można. 
Nie jest to jakiś hi end, ale zakup jak najbardziej udany. 
 

IMG_20201009_154600.jpg

 

Bardzo się cieszę, że udany.

Nie jest to high-end, ale cena też nie high-endowa. Są przyjemne w odbiorze i dla mnie to jest w nich najcenniejsze.

A średnicę poprawiają w miarę rozegrania :).

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szugary68 napisał:

No mam nadzieję, ale i też kieprawe kable mam,więc muszę sobie lepsze sprawić. 

 

U mnie grają z pre musical fidelity i stopniem końcowym audiolaba, a wiadomo jaka to szkoła dźwięku. Bywa aż nazbyt czarująco czasami, ale tym Jamo to pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pekin93 napisał:

here we go again.... Sabaj DA3 😅

121182199_1580500775462958_6053886372821366111_n.jpg

 

18 godzin temu, waski napisał:

Piękny gadżet. 

 

Z Fidelio X2 pięknie się zgrywa, dream team do kompa. Tylko szkoda że nie można ich puścić po balansie bez modowania. 😪

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pabloj napisał:

Ostatnio z ciekawości czy te całe kable zasilające grają czy nie, ale również z powodu tego, że są dobrze ekranowane, a ja mam sporo elektroniki podłączonej w jednym miejscu, postanowiłęm zakupić coś taniego polecanego i wyszło na Isotek EVO 3 Initium.

image.jpeg

Na początek przetestowałem go na wzmacniaczu lampowym wpinając zamiast stokowego kabla i oniemiałem, faktycznie był znaczący wpływ na dźwięk, zrobiło się dużo bardziej przestrzennie i szczegółowo, i w pewnym sensie jakby gdzieś podziało się trochę basu, jednak nie przeszkadzało mi to bo bo nadal było go całkiem sporo, jednakże wrażenia sceniczne na tyle się poprawiły, że byłem i tak bardzo zadowolony.

Parę dni później przyszedł długo oczekiwany wzmacniacz od Flux Laba (FA12, o którym pisałem parę dni temu i też dopiero co te parę dni go posiadam). Zacząłem więc podłączać tego Isoteka do FluxLaba i znowu ta sama historia, lżej na basie, duuużo bardziej przestrzennie, wyższa scena i w ogóle więcej smaczków, szczególnie tych mikro.

 

Dokupiłem z ciekawości inny polecany kabel budżetowy i padło na Taga Harmony TCP-TS.

image.jpeg

Krowa gruba jak wąż ogrodowy tak notabene, żona się mnie zapytała co to jest w ogóle i czemu podłączam to do prądu.

Zacząłem podłączanie do Fluxa naprzemian Isoteka Tage i doznałem znowu ogłupienia, bo jak to się dzieje, że jeden kabel zasilający wprowadza zmiany rozjasniające górę, a drugi pogłębiający dół (tak, z Tagą jest jakby ciemniej i bas rozchodzi się jak na koncercie praktycznie). Myśle, jakim cudem skoro oba są pewnie podobnie dobrze ekranowane, to jakie elementy w tych kablach powodują tak różne zmiany, zupełnie przeciwległe bieguny?! Jak do k...y nędzy!!?

 

Pomyślałem sobie, no ale mam przecież jeszcze dobrego DACa, więc może i jemu przyda się lepszy kabel od tego stockowca co ma. No to wpinam w DACa powyższe kable na przemian porównując wrażenia, i historia się powtarza, tyle, że różnice są już mniejsze, ale nadal cholernie znaczące jak na moje ucho (sluchawki którymi dokonywałem wszystkich porównań to Aeon 2C wszystko po balansie). 

 

W końcu przyszło do tego, że w ampie siedzi Taga, w DACu Isotek, a ja zbieram szczęke z podłogi właśnie w tej chwili, zastanawiając się co sie dzieje....

Dziękuje dobranoc, audio jest nienormalne.... Ale za to jakie przyjemne!!

image.jpeg

 

Ps. Zaznaczam, że przez pare ostatnich lat miałem kompletnie gdzieś kable sieciowe, no bo jak to przecież może wprowadzać istotne zmiany w dźwięku...

A sceptykom, którzy już siedzą w audio i mają konkretne słuchawki, za które zapłacili konkretną kase, aby zakupili sobie właśnie powyższe dwa kable bo różnią się od siebie bardzo skrajnie tym co robią z wzmacniaczem (nie mam pojęcia jak).

Wszystko fajnie i pięknie, ale do Bursona C3X Performance takiego kabla nie kupię, bo go nie podłączę :P Także nic mi z tych rekomendacji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vaiet napisał:

Wszystko fajnie i pięknie, ale do Bursona C3X Performing takiego kabla nie kupię, bo go nie podłączę :P 

Jesli dokupisz do Bursona zew zasilacz liniowy, to bedziesz mogl podłączyć wypas kabel zasilajacy i korzystac z jego dobrodziejstw🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vaiet napisał:

Wszystko fajnie i pięknie, ale do Bursona C3X Performance takiego kabla nie kupię, bo go nie podłączę :P Także nic mi z tych rekomendacji :P

Tutaj chodzi o kupno kabla a nie jego podlaczenie . Kup , schowaj do szafy i ciesz sie poprawa brzmienia . Polecam 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MrBrainwash napisał:

To jest jeden z tych uzasadnionych hype'ów ;)

A lepszy ten SMSL czy taki THX z Dropa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Royal said:

Tutaj chodzi o kupno kabla a nie jego podlaczenie . Kup , schowaj do szafy i ciesz sie poprawa brzmienia . Polecam 

Chodzi o podłączenie, dopóki nie podłączyłem nic sie nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

A lepszy ten SMSL czy taki THX z Dropa ?

Zasadnicza różnica jest w gainie. SMSL na low jest głośniejszy niż Drop na medium. Plus SMSL nie ma nawet "udawanego balansu", na oba wyjścia idzie dokładnie ten sam sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dj1978 napisał:

Jesli dokupisz do Bursona zew zasilacz liniowy, to bedziesz mogl podłączyć wypas kabel zasilajacy i korzystac z jego dobrodziejstw🙂

 

To prawda. Przypuszczam, że w takiej konfiguracji może być rzeczywiście ciekawie. 

 

 

13 godzin temu, pabloj napisał:

Dokupiłem z ciekawości inny polecany kabel budżetowy i padło na Taga Harmony TCP-TS.

image.jpeg

Krowa gruba jak wąż ogrodowy tak notabene, żona się mnie zapytała co to jest w ogóle i czemu podłączam to do prądu.

 

Żonę mogło zaniepoikoić to, w jakim celu może zostać użyty... szczególnie jak jest tak zwinięty ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności