Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

@Peruldzięki, brzmi nader prostu i kusząco, że chyba nawet ja tego bym nie zepsuł :D kojarzysz jakieś pady zamienne ewentualnie na szybko jeśli chodzi o rozmiarówkę? Oczywiście bezpierścienne, tylko naciągane na korpus? Na szybko widzę że od AKG K2xx będą za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Napisz coś jak możesz o nich.

 

Na recenzenta słabo się nadaję :( 

 

Są bardzo wygodne. O jakimkolwiek ucisku nie ma mowy. Powiedziałbym, że przylegają do głowy tak lekko, że czasem myślę, że za lekko. Pady mięciutkie. Budowa solidna.

 

Grają pełnym pasmem, od niskich basów po najwyższe tony. Dźwięk bardzo wyrazisty, czysty, angażujący, lecz nie męczący. Detaliczne, ale muzykalne / ciepłe.  

 

Amiron Home - nazwa zobowiązuje. Wygodny fotel, wygodne słuchawki i można słuchać godzinami :) 

 

U mnie, podłączone po balansie do IFI Zen CAN.

 

 

Edit: Literówka

Edytowane przez marek_m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, decees napisał:

kojarzysz jakieś pady zamienne ewentualnie na szybko jeśli chodzi o rozmiarówkę? Oczywiście bezpierścienne, tylko naciągane na korpus?

Średnica muszli to jakieś 87mm, więc typowe 90mm z Aliexpress będą pasowały. Na upartego i HM5 założysz, nie spadną bo mają szeroki kołnierz mocujący, ale lekki luz i jajowatość będzie, więc niekoniecznie będzie to wyglądać. Na pewno też zmienią (odchudzą) brzmienie przez większa pojemność w środku.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, scooby napisał:

Moje ulubione słuchawki dokanałowe Mee Pinnacle P1 doczekały się nowych kabelków. Od kolegi z forum @Jot R

KBear 16 rdzeni, miedź, MMCX, 3.5
Yinyoo 8 rdzeni, srebro, MMCX, 3.5

0cffecb4f865dbf91eff37668ccaae2d.jpg

Warto do P1 kupić kabelek MeeAudio z przejściówkami na wszelkie dostępne teraz gniazda ( bez 6,3 mmm oczywista oczywistość) i nie masz problemu z żadnym grajkiem, bez względu jaką dziurkę ma :)

 

 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Warto do P1 kupić kabelek MeeAudio z przejściówkami na wszelkie dostępne teraz gniazda ( bez 6,3 mmm oczywista oczywistość) i nie masz problemu z żadnym grajkiem, bez względu jaką dziurkę ma
 



Ja akurat mam tylko sprzęty 3,5mm/6,3mm, a potrzebowałem dwóch kabelków do dwóch par słuchawek.

Oryginalne kable Mee niestety umarły. Ten hifi posrebrzany strasznie zesztywnial i przy wtyczce mmcx zaczął się przełamywać, przelutowałem wtyki, ale nadaje się tylko do użycia stacjonarnego. Drugi zaś po prostu zaczął przerywać przy wtyczkach. Natomiast ja tych słuchawek używałem codziennie w ruchu, mogły się zepsuć. Nie mam do nich pretensji. default_smile.png

Jeszcze mam jeden chiński kabel z czystej miedzi, ale wtyczki bardzo luźno siedzą w gniazdach i czasem przerywa, może gniazda Mee są wybredne albo wyrobione. Natomiast te co teraz kupiłem siedzą sztywno jak oryginalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, vonBaron napisał:

W czym niby?

Taki trochę gładszy dźwięk daje... zresztą na meet sprawdzimy bezpośrednio... to dla mnie priorytet na spotkaniu

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jot R napisał:

 

Bardzo wrażliwe na kable, tipsy i źródło, polecam się pobawić. Symbio pięknie im otwiera górę. Na kablu od Jimmiego grają co najmniej klasę wyżej. Trzeba dać im pograć, u mnie ułożyły się dopiero po około 200h, wcześniej były braki w basie.

Mam je od pół roku i nadal potrafią mnie pozytywne zaskoczyć.

 

20200818_083136.thumb.jpg.4f9c69caf6e9764598133074005479f4.jpg

 

 

Dzięki, kupiłem wczoraj hybrydę od JD. Używam Xelastec, nic teraz nie przebija tych tipsów, NIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaro54 napisał:

Warto do P1 kupić kabelek MeeAudio z przejściówkami na wszelkie dostępne teraz gniazda

Generalnie to taki kabelek nie jest niezbędny, wystarczy mieć kabel zbalansowany z wtykiem 2.5mm i wtedy swobodnie można dokupić przejściówki z ali na inne rozmiary wtyków bez potrzeby inwestowania w kabelek MeeAudio

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kuba_622 napisał:

@MrBrainwash Dostałeś przesyłkę od tego niegodnego zaufania komp2006? :D Ja też :)

Tygr300 - pierwsze wrażenia - grają tak jak powinny Amirony ale Beyerowi nie wyszło :)

 

tygr300.png


Hah widziałem zakończoną aukcję, zastanawiałem się kto je zgarną. Gratki. 👌 Możesz napisać coś w klubie o Amironach i dlaczego te tygry dla Ciebie grają lepiej, chętnie poczytam. :)

 

Wzmacniacz jak na razie działa bez zarzutów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wasz stan? Moje trochę poobijane. Wziąłem ostatnia sztukę, były 3.

 

U mnie zostają jako słuchawki do tyrania, bardzo fajne są.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, pawelekdabek napisał:

Generalnie to taki kabelek nie jest niezbędny, wystarczy mieć kabel zbalansowany z wtykiem 2.5mm i wtedy swobodnie można dokupić przejściówki z ali na inne rozmiary wtyków bez potrzeby inwestowania w kabelek MeeAudio

Ale z drop.com z kuponami zapłaciłem 32$ więc mi bardziej opłaciło się niż z Ali. A sam kabel jest niezły i w standardzie otrzymujesz wszystkie przejściówki. Jak masz oferty w tej cenie z takim wykonaniem i wyposażeniem, to podziel się linkiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MrBrainwash napisał:


Hah widziałem zakończoną aukcję, zastanawiałem się kto je zgarną. Gratki. 👌 Możesz napisać coś w klubie o Amironach i dlaczego te tygry dla Ciebie grają lepiej, chętnie poczytam. :)

 

Wzmacniacz jak na razie działa bez zarzutów.
 

 

Ja już w tym sklepie kupowałem i wiedziałem, że są ok. Sprzedają jakieś rzeczy powystawowe czy po zwrocie z Amazon, więc wiadomo, że może nam się trafić jakieś wady ukryte, ale jest zwrot 14 dni, 3 miesiące gwarancji, a ceny atrakcyjne.

 

O Tygr300 na pewno coś napiszę jak więcej posłucham, bo są ciekawe. Porównałem do Amironów - bo to niby słuchawki do relaksu, bardzo ciepły dźwięk, ale niestety z wielkim pikiem na sopranie, to co to za relaks jak przy głośniejszym słuchaniu soprany mi się wwiercają w czaszkę? ;) A Tygr to już takie brzmienie rzeczywiście relaksujące.

 

@KarmazynowyMoje też trochę poobijane, ale tragedii nie ma. Ja też zostawiam, super słuchawki jak za takie pieniądze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kuba_622 napisał:

ale niestety z wielkim pikiem na sopranie, to co to za relaks jak przy głośniejszym słuchaniu soprany mi się wwiercają w czaszkę? ;)

 

Pierwsze słyszę, a właściwie czytam, bo nic takiego usłyszeć się nie da :D  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tybysh napisał:

Założyłem jakiś czas temu temat o Tygrach to możecie tam o nich pisać, jak ktoś będzie szukał o nich info to znajdzie wszystko w jednym miejscu. 

 

Spoko, na pewno skrobnę jakieś porównanie do serii DT i Tesli. W każdym razie udane słuchawki :)

 

2 minuty temu, marek_m napisał:

 

Pierwsze słyszę, a właściwie czytam, bo nic takiego usłyszeć się nie da :D  

 

 

 

Czytałem na Head-Fi (a to mało wiarygodne źródło, ale może tym razem mają rację...) że coś tam w tych Amironach poprawiali i nowe grają lepiej. Ten egzemplarz który ja posiadałem grał ciepło i milusio, by za chwilą ciąć uszy wyższą średnicą/sopranem. Słuchanie muzyki było w nich jak kompanie się na przemian w zimnej i wrzącej wodzie ;) Dlatego się ich pozbyłem, choć miały swoje zalety, jak np. duża scena z dużymi źródłami pozornymi.

Natomiast jeśli Tobie się podoba granie Twoich Amironów to super :) Może inaczej grający egzemplarz, a może po prostu inne uszy mamy :)

 

 

amiron.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kuba_622 napisał:

po prostu inne uszy mamy :)

 

To chyba oczywiste :D 

 

11 minut temu, Kuba_622 napisał:

Natomiast jeśli Tobie się podoba granie Twoich Amironów to super

 

Bynajmniej nie tylko mnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marek_m napisał:

Bynajmniej nie tylko mnie :) 

 

Spoko, choć na tym forum one nie mają za dobrej opinii ;) Ja się próbowałem do nich przekonać dość długo, ale ostatecznie dałem sobie spokój, po co się męczyć czymś, co w sumie mi się nie podoba? Głównie to je teraz pamiętam z powodu tego zdjęcia na pudełku z facetem, co wygląda jakby mu te Amirony nie powiem co robiły i ten wykres z sopranami w kształcie wyciągniętego środkowego palca :D Niektórzy twierdzą, że to celowy żart Beyerdynamic 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności