Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, MrBrainwash napisał:

20201005_154707.jpg

 

Kolejny osobnik w króliczej rodzinie. Mnożą się skubane. 🙃

Dziś wyślę Ci kolejne trzy :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Jaro54 napisał:

Dziś wyślę Ci kolejne trzy :)

Super. Oj będzie tego porównywania. Możliwe że założę temat i będę "streamował" spostrzeżenia. Szkoda, że tylko senki mogę puścić po balansie. Gdyby doszedł kabel na wtyki 3,5mm to doszłyby hifimany, a gdyby jeszcze na 2,5mm to doszłyby słuchawki niespodzianka. Tak więc większość porównań będzie na senkach, chyba że ktośby miał specjalne życzenia by sprawdzić połączenie po SE.

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jaro54 napisał:

Dotarły do mnie Boltune z Amazon.de 

 

20201005_100737_HDR_(1).jpg

20201005_100728_HDR_(1).jpg

Do mnie też doszły - tak prosto z pudełka fajne są, zwłaszcza bez NC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja.

Krótka recenzja: Budowa bardzo fajna, są też wygodne. Przydałoby się tylko wykombinować jak zmienić pady, bo ta ceratka na nich nie pożyje długo. Dźwięk odrobinkę plastikowy, ale to raczej kwestia przetwornika niż kompresji, bo słychać to też po kablu. Przez bluetooth da się zauważyć zastosowaną korekcję dsp, bo brzmią lepiej niż po kablu, na którym to walą głównie basiskiem. ANC działa i tyle można o nim powiedzieć, jego załączenie modyfikuje nieco dźwięk.

Generalnie w cenie z promocji są zjawiskowe, ale nawet w cenie normalnej to fajna budżetowa opcja, nie mają się czego wstydzić.

 

image.png

Edytowane przez timecage
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Boltune też są od wczoraj na testach. Generalnie brałem je pod kątem wideokonferencji i z tego punktu widzenia są średnie - mikrofon zbiera tylko poprawnie i są dosyć małe - na maksymalnym otwarciu pałąka lekko piją w czubek głowy i uciskają wokół uszu (ale to zapewne moja przypadłość dużej głowy / duzych uszu). Muzycznie z ciekawości posłuchałem trochę po BT w Tidalu i poza sporym basem którego nie jestem miłośnikiem całkiem fajnie - jak za cene promocyjną to wręcz fenomenalnie. Też patrzyłem czy te pady da się zmienić i na pierwsze podejście nie wydaje mi się.

 

Edit: właśnie na pepperku ktoś odpisał "pady sie odkreca jak pokrywke od sloika. cwierc obrotu i schodza. jest wyczuwalny klik przy przekrecaniu bo jest cycek zapobiegajacy samoistnemu odkręcaniu. potem 4ry srubki i driver wyjety"

Edytowane przez decees
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, decees napisał:

Moje Boltune też są od wczoraj na testach. Generalnie brałem je pod kątem wideokonferencji i z tego punktu widzenia są średnie - mikrofon zbiera tylko poprawnie i są dosyć małe - na maksymalnym otwarciu pałąka lekko piją w czubek głowy i uciskają wokół uszu (ale to zapewne moja przypadłość dużej głowy / duzych uszu). Muzycznie z ciekawości posłuchałem trochę po BT w Tidalu i poza sporym basem którego nie jestem miłośnikiem całkiem fajnie - jak za cene promocyjną to wręcz fenomenalnie. Też patrzyłem czy te pady da się zmienić i na pierwsze podejście nie wydaje mi się.

 

Edit: właśnie na pepperku ktoś odpisał "pady sie odkreca jak pokrywke od sloika. cwierc obrotu i schodza. jest wyczuwalny klik przy przekrecaniu bo jest cycek zapobiegajacy samoistnemu odkręcaniu. potem 4ry srubki i driver wyjety"

 

Zgadza się, pady są odkręcane. Z tym plastikowym krążkiem trzeba by się bawić jak kiedyś w dawnych hifimanach i transplantować do innych padów :). Ewentualnie założyć pady bezpośrednio na muszlę, wokół tej rozchylonej krawędzi.

Basem faktycznie dają mocno, szczególnie po kablu. Jak go zdjąłem korekcją to ogólne odczucie brzmieniowe skoczyło sporo wyżej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, docentore napisał:

Grają miodnie.

 

-IfAqDGtSW4qKysXIbATeK2LY4lD2Lac7JGap_QD

 

Bardzo wrażliwe na kable, tipsy i źródło, polecam się pobawić. Symbio pięknie im otwiera górę. Na kablu od Jimmiego grają co najmniej klasę wyżej. Trzeba dać im pograć, u mnie ułożyły się dopiero po około 200h, wcześniej były braki w basie.

Mam je od pół roku i nadal potrafią mnie pozytywne zaskoczyć.

 

20200818_083136.thumb.jpg.4f9c69caf6e9764598133074005479f4.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Kolejny osobnik w króliczej rodzinie. Mnożą się skubane. 🙃

 

13 godzin temu, espe0 napisał:

Koniecznie spróbuj PAW1 po balansie

 

Super by też było porównać z Lotoo Paw S1. Mam obecnie i bardzo sobie chwalę, generalna jakość dźwięku ciut większa niż ES100, którego bardzo lubię. Generalnie jak ma się dobry smartfon + tak dobrze grającego małego pierdka, to znika potrzeba posiadania DAPa kosztującego dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Najner napisał:

 

 

Super by też było porównać z Lotoo Paw S1. Mam obecnie i bardzo sobie chwalę, generalna jakość dźwięku ciut większa niż ES100, którego bardzo lubię. Generalnie jak ma się dobry smartfon + tak dobrze grającego małego pierdka, to znika potrzeba posiadania DAPa kosztującego dużo więcej.

Ten gwizdek też mnie interesi. Może dałoby się z Audeos wypożyczyć. Z tym, że teraz już trochę za dużo tego u mnie, więc jak coś to w późniejszym terminie. Kolejna sprawa to musiałbym przejściówkę załatwić. Może lepiej będzie jak później do mnie trafi, gdy będę miał więcej słuchawek po balansie. 

Z muzycznych zakupów to się przyznam, że skusiłem się na te Amiron Home. Problem w tym, że nie wiem czy oleole mi wałka nie wywinie. Jak kupowałem były jeszcze całe 3 sztuki, dostawa miała być na dziś, a mam informacje na stronie że sprowadzają od dostawcy. Więc mogą dotrzeć do mnie duuużo później lub wcale :( Na internecie widziałem opisaną taką akcje że AGDandRTV czyli praktycznie ten sam sklep pod innym szyldem cwaniakował z powodu promocji na dysk, człowiek czekał 3 miesiące, a dostał go dopiero jak sprawa została nagłośniona w internecie. Ktoś jeszcze zamówił te słuchawki i tak ma? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marek_m napisał:

 

 

Zamówiłem w piątek, z paczkomatu odebrałem w niedzielę przed obiadem 👍

 


No to przynajmniej jest jeszcze szansa, że mnie nie wyrolują, tylko ciekawe ile będę czekać. Gratuluję zakupu. Napisz coś jak możesz o nich. 

Ja zamówiłem w piątek przed 12 w nocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@decees jak zdjąłeś pady, to dalej już z górki, odkręcasz 4 śrubki i wyciągasz przetwornik. Ma on własną komorę z otworem basrefleks u góry, wystarczy go częściowo zakleić, żeby przytemperować bas.

IMG_20201006_115514_1920x1080.jpg

 

Powoduje to jednocześnie wyostrzenie wyższej średnicy ( @Jaro54 będzie zachwycony ;) ), którą z kolei można przytemperować poprzez przysłonięcie części membran biernych pianką.

IMG_20201006_120022_1920x1080.jpg

 

I to cały mod, 100% odwracalny, więc gwarancja nie przepada :) 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności