Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, tybysh napisał:

Za 300 zł to kupiłbym ze dwie pary:) 

 

To może będziesz miał taką okazję, bo też z ciekawości je wziąłem używane za 300 zł i pewnie niedługo będę je za tyle odsprzedawał ;)

 

Równa średnica, to była w DT880 które miałem, była wręcz idealna - bez dziur jak w DT990 i innych Beyerach, bez pików jak w K701 czy HD600. Te słuchawki grały jak dobre monitory studyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki z komisu
ka.jpeg


Daje radę. :)

ES100 widać że lepiej sobie radzi po BAL, ale nie jest to wyraźna różnica i zastanawiam się czy nie wolę charakteru po SE.

Natomiast w przypadku DA3 różnica jest znacząca, bas mocno trzymany w ryzach, wyraźnie lepsza separacja, dźwięk trochę spowolnił, dostał jeszcze więcej bryłowatości, podobna różnica jak w DX160 po BAL tylko, że charakter pozostaje neutralny, a scena jest większa i bardziej otwarta. Fajne są takie urządzenia bo w jednym pakiecie dostajemy dwa sposoby grania. DA3 warto dać po BAL dla efektu holograficznego i mega kontroli dźwięku, jednak Po SE też ma swój urok w postaci większej zwiewności. Przy ES100 muszę więcej posłuchać, ale tutaj ten maluch jednak nie da takiego prądu na bardziej wymagające słuchawki jak inne urządzenia. Będzie to poprawne i przyjemne granie choć Maciux miał racje, że nie ma co wymagać impulsu jak ze stacjonarki, bas będzie miększy i mniej zaznaczony. I tak mieć taki dźwięk w małym gwizdku to dla mnie bomba. 

  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn

Opiszesz jak wrażenia? Sam szukam sluchawek w podobnym budzecie. Zdecydowanie stojących po cieplej, a nawet lekko przyciemnionej stronie brzmienia. Atticus jest tym czego szukam?  

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MrBrainwash napisał:

Taki z komisu
ka.jpeg


Daje radę. :)

ES100 widać że lepiej sobie radzi po BAL, ale nie jest to wyraźna różnica i zastanawiam się czy nie wolę charakteru po SE.

Natomiast w przypadku DA3 różnica jest znacząca, bas mocno trzymany w ryzach, wyraźnie lepsza separacja, dźwięk trochę spowolnił, dostał jeszcze więcej bryłowatości, podobna różnica jak w DX160 po BAL tylko, że charakter pozostaje neutralny, a scena jest większa i bardziej otwarta. Fajne są takie urządzenia bo w jednym pakiecie dostajemy dwa sposoby grania. DA3 warto dać po BAL dla efektu holograficznego i mega kontroli dźwięku, jednak Po SE też ma swój urok w postaci większej zwiewności. Przy ES100 muszę więcej posłuchać, ale tutaj ten maluch jednak nie da takiego prądu na bardziej wymagające słuchawki jak inne urządzenia. Będzie to poprawne i przyjemne granie choć Maciux miał racje, że nie ma co wymagać impulsu jak ze stacjonarki, bas będzie miększy i mniej zaznaczony. I tak mieć taki dźwięk w małym gwizdku to dla mnie bomba. 

 

Pod kątem dobrego basu trzeba iść w czystą miedź bez żadnych posrebrzeń i pseudoposrebrzeń, bo to rozjaśnia dźwięk z różnym efektem, czasem też ziarnistości. Także nawet jak kabel z Ali to warto się upewnić że bedzie bez domieszek i ze będzie miał sporo tych żył miedzianych

Nie słuchaj tego typa ;) na górze, kable grają! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MrBrainwash napisał:

Taki z komisu
ka.jpeg


Daje radę. :)

ES100 widać że lepiej sobie radzi po BAL, ale nie jest to wyraźna różnica i zastanawiam się czy nie wolę charakteru po SE.

Natomiast w przypadku DA3 różnica jest znacząca, bas mocno trzymany w ryzach, wyraźnie lepsza separacja, dźwięk trochę spowolnił, dostał jeszcze więcej bryłowatości, podobna różnica jak w DX160 po BAL tylko, że charakter pozostaje neutralny, a scena jest większa i bardziej otwarta. Fajne są takie urządzenia bo w jednym pakiecie dostajemy dwa sposoby grania. DA3 warto dać po BAL dla efektu holograficznego i mega kontroli dźwięku, jednak Po SE też ma swój urok w postaci większej zwiewności. Przy ES100 muszę więcej posłuchać, ale tutaj ten maluch jednak nie da takiego prądu na bardziej wymagające słuchawki jak inne urządzenia. Będzie to poprawne i przyjemne granie choć Maciux miał racje, że nie ma co wymagać impulsu jak ze stacjonarki, bas będzie miększy i mniej zaznaczony. I tak mieć taki dźwięk w małym gwizdku to dla mnie bomba. 

 

Ale wczoraj przecież wrzucałeś test, że wzmacniacze nie grają... Oj w takim tempie, to za tydzień będziesz audiofilski bezpiecznik kupował ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Spawn napisał:

Właśnie dlatego brechtam że ledwo co wrzucał test że źródła nie grają a tutaj sam opisuje różnice w kablach?! :D

 

o tu go obronię! wrzucał, że jakiś gość nie słyszy, że źródła grają, a to kolosalna różnica, może ten gość był przemęczony, może nie ma do tego talentu/słuchu i powinien zająć się innym hobby :D

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrywanie z kontekstu i odwracanie kota ogonem. Zajrzyjcie sobie na muzykostajnie, gdzie nie raz opisywałem swoje wrażenia. 

 

Popełniłem wiele tekstów gdzie wyłożyłem dokładnie swoje podejście. Chodzi raczej by wiedzieć czemu słyszy się różnice i czy ta różnica jest konieczna czy też porządana. Nie przejmuję się graniem kabli rozsądnie złożonych, ale już wydajnością układu wzmacniającego tak. 

37 minut temu, blueme napisał:

 

Pod kątem dobrego basu trzeba iść w czystą miedź bez żadnych posrebrzeń i pseudoposrebrzeń, bo to rozjaśnia dźwięk z różnym efektem, czasem też ziarnistości. Także nawet jak kabel z Ali to warto się upewnić że bedzie bez domieszek i ze będzie miał sporo tych żył miedzianych

Nie słuchaj tego typa ;) na górze, kable grają! 

no miedź jest najlepsza, wszystko inne to wydziwianie albo psucie. :P;)

 

Tutaj potrzebawałem po prostu czegoś co będzie grało. Jest dobrze. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się na przestrzeni lat zmieniły poglądy, ale nie jakoś dramatycznie. Po za tym jak napiszę, że coś mi się zdaje że się zmieniło to nie znaczy że jest to zmiana, nad którą bym się jakoś rozwodził przy normalnym słuchaniu muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Spawn napisał:

 

A pewnie że mam! Moim zdaniem nie powinno się kupować słuchawek w ciemno tylko po uważnym odsłuchu od którego minęło minimum kilka dni aby ochłonąć. Potem trzeba wziąć wszystkie za i przeciw i podjąć racjonalną decyzję w oparciu o rozsądek i własne możliwości finansowe. Takie jest moje zdanie na temat zakupów, a na temat słuchawek to nie mam jeszcze bo kupiłem w ciemno :D

 

Odradzam kupowania w ciemno, szczególnie droższych sprzętów... jednak w taki sposób nabyłem, m.in. D8000 ;) Mam nadzieję, że zakup będzie również długo cieszył! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, blueme napisał:

spawna długo cieszył? chyba do najbliższego poniedziałku, kiedy pojawi się kurier z kolejną paczusią...

 

 

 

 

:D

 

Toż byłaby to... AudioNervosa ;)

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie drobne AKG do kolekcji zakupione przy okazji :)

 

20201002_175552.jpg

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie Boltune z Amazon.de 

 

20201005_100737_HDR_(1).jpg

20201005_100728_HDR_(1).jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności