Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Rafacio napisał:

Miałem Tannoy M1 kiedyś i te głośniczki wolałbym jakbym miał wybierać. To jest sprzęt, który zadowoli większość ludzi słuchających muzyki. Nie zadowoli oczywiście audiofila, bo też nie po to został zrobiony. Swoją drogą skąd się utarło stwierdzenie, że M1 czy M2 to świetne kolumny?

 

Z pewnością większość ludzi słuchających muzyki zadowoli stare radyjko czy głośniczek bluetooth, to jest jednak forum dla ludzi mających wyższe wymagania :) Nie wiem skąd stwierdzenie, że M2 są świetne, ja takiego nie słyszałem. Daleko im do świetności, ale to niezłe budżetowe kolumny i w każdym aspekcie lepsze od tych Bose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Rafacio napisał:

A te plastikowe coś co tam wisi na jednym końcu? To jakieś zniekształcacze sygnału?

https://www.audioquest.com/accessories/audio-enhancements/noise-trapping-dbs-packs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafacio, @Kuba_622, postaram się co nieco wytłumaczyć.

W latach 90. Tannoy M2 to był bestseller w kategorii entry level, kosztowały ok. 950 zł i np. w poważanym wówczas What Hifi było oceniane jako best buy, absolutne pięć gwiazdek itd. Tannoy M1 trochę grzało się w blasku M2, a zarazem w ogóle było jednym z najtańszych zestawów, na które redakcje audiofilskie w ogóle zechciały spojrzeć. A jak grały? W zalewie produktów tonsilopodobnych pokazywały już pewną kulturę, naturalność, uświadamiały, że w tanich, małych kolumnach już może być średnica. ;) To było dużo. Sam mam na działce M1 wpięte do amplitunera i słuchanie nie boli. A kiedyś przywiozłem je do domu i dla zabawy robiłem porównanie z kolumnami z tamtych czasów dołączonymi do jakiegoś zestawu udającego hifi (kolumny odpinane, reszta razem, cd, dwie kasety, tuner, dużo diod) i różnica była ogromna. Były chyba produkowane dość długo, więc i obrosły legendą, bo wcale nie ma tak dużo pewniaków, które już "jakoś grają". Ich konkurentami wtedy były m.in. Eltaxy Liberty 3+, Acoustic Energy Aegis One i jakieś Dali i te też teraz są cenione, a ceny są pewnie zawyżone. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje M2 grają do dziś u mojej mamy z jakimś starym Harman Kardon. Bardzo ok nadal. Nie do zabicia.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież choćby Mission M31 czy 32 grały lepiej. Moim skromnym zdaniem znacznie lepiej też grały JBL E30, ale tu pewnie się dowiem jakie ****o to było. Ja jednak uważam je za jedne z fajniejszych głośników jakie miałem, a miałem kilka par tak do niecałej dyszki najdroższe. Nadal uważam, że wolałbym te Bose z ipodem choćby niż M1 czy M2.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jeycam napisał:

Ostatnio coś tu sporo kabli. Do mnie na testy przyjechały takie i chyba zostaną na dłużej. ;)

 

 

 

IMG_0569.jpg

To ja proszę jeszcze producenta i model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę...  "signal direction" na kablu głośnikowym. Czyli elektronom ma być trudniej wejść czy wyjść z kolumny? A tak na poważnie  to nie kumam idei. Rozumiem takie oznaczenie na interconnectach do urządzeń, które podłącza się do sieci, bo z jednej strony jest przerwane ekranowanie i może pomóc na brum. Ale kabel do kolumn? Coś chyba mnie omija...

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Karister napisał:

O kurczę...  "signal direction" na kablu głośnikowym. Czyli elektronom ma być trudniej wejść czy wyjść z kolumny? A tak szczerze to nie kumam idei. Rozumiem takie oznaczenie na interconnectach do urządzeń, które podłącza się do sieci, bo z jednej strony jest przerwane ekranowanie i może pomóc na brum. Ale kabel do kolumn? Coś chyba mnie omija...

To bujda - nie przejmuj się tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo elektrony to są głupsze niż armia plemników trzeba im pokazać drogę w którą stronę maja płynąć.

A pasywne kolumny emitują jakieś elektromagnetyczne pole (nie czysto magnetyczne)?

Siakalakabum ucichł bialy szum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak już jesteśmy przy kablach... ja też tydzień temu kupiłem. Co prawda stereo traktuję po macoszemu i jest to bardzo entry level bez zaadaptowanej akustyki, ale miałem ochotę sobie podłubać, więc skręciłem nieco druta. Grałem na easy, bo bez lutowania. Przy wyborze części kierowałem się tym , aby ładnie wyglądało. :D 

 

 

1.jpg

2.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności