Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, greg_jg napisał:

 

I jak, które lepiej gra? :P

Dowiem się bliżej północy. Wróciłem z pracy, zdążyłem podłączyć jedząc obiad i musiałem wsiąść za kółko. ;D Caly dzień w biegu ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafacio napisał:

Dziś dotarły do mnie Companion 2, a już po dwóch godzinach z nimi zastanawiam się nad sprzedażą moich kolumn i zakupem Bose 301. Niestety wyższych modeli już nie ma w sprzedaży.

IMG_20200730_153531p.jpg

Miałem dawno temu Companion 5. Miło je wspominam jako głośniczki komputerowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja je odpaliłem dziś jako wolnostojące w 18m2. Zaskoczyła mnie potęga tego dźwięku. Wcale bym się nie zdziwił jeśli by komuś całkowicie wystarczyły do słuchania muzyki w takim pomieszczeniu. Trochę jak dla mnie wycofane wysokie tony, ale dobre. No, i za dużo basu jak dla mnie. Ale to się przytka. W sumie grają jak Senki Momentum OnEar. Ciekawi mnie jak grają 301 z Cyrusem. Wg strony Bose mam na zwrot 90 dni. Różne audiofilskie konstrukcje co miałem słabo do mnie przemawiają, a ja na dodatek nie słucham po audiofilsku. Nie mam wymierzonego miejsca odsłuchowego.

23 godziny temu, Name44 napisał:

Wkleję to samo zdjęcie. Od dziś już oficjalnie EVO CLOCK TWO stał się integralną częścią mojego toru słuchawkowego. Wraz z HIFACE, zasilani Tomankiem tworzą niebywały duet. Nie było innej możliwości!

Gratulacje. Dla mnie to jednak już za wysoki level skoro dac-e grają dla mnie w  zasadzie tak samo. Czasem tego żałuję, bo można by sobie pożonglować sprzętem, a tak to nie ma sensu bo i tak nie ma różnicy.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2020 o 21:13, atr3yu napisał:

Jeden z moich ulubionych seriali, już trzeci raz robię sobie maraton. Ale z kolei ja nigdy nie rozumiałem fenomenu Przyjaciół, a TBBT lubię tylko pierwsze 3 sezony, później było już nie tak śmiesznie I w kółko klepanie tych samych żartów. 

Rzeczywiście taki fajny sprzęt? Bo w podobnej cenie można kiedyś było mieć jakieś Geniusy, Microlaby itp. choć tutaj trzebaby to porównywać z Creative T20/T40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative - coś podobnego do tych t40, a może i je miał mój kumpel. Słabe jak dla mnie. On też kombinował z eq. Genius to dla mnie producent kijowych klawiatur. Microlab - tu zapewne masz rację i warto byłoby pokombinować. Tyle, że ja po prostu chciałem Bose i gdy tylko zestaw Creativa się zepsuł to kupiłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dam plusa dla Bose, te które miałem to był system 2+1. Głośniczki miały wbudowanego DACa (kartę dźwiękową), wzmacniacz. Podłączało się to przez USB. W porównaniu wówczas do jakichś Creative, które miałem wówczas (a nie był to niski model) to Bose zagrały przecudownie w każdym aspekcie.

Potem pojawiło się u mnie pierwsze duże stereo  (był to jakiś amplituner Sony i kolumny od Tonsila - był to zestaw używany za 500pln) i w porownianu duże audio <> Bose, Bose nie miało szans przepaść pomiędzy duże audio, a nimi była przeogromną na korzyść dużego zestawu.

Uczciwie napiszę że Bose Companion 5 prawie 10 lat temu to były moim zdaniem najlepiej grające głośniczki komputerowe na rynku jakie miałem okazję posłuchać, mieć. 

Screenshot_20200731-081058_Samsung Internet Beta.jpg

Edytowane przez waski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rotgut napisał:

Też kupiłem ten splitter Viablue i jestem mega zadowolony!

IMG_20200731_150745.jpg

 

I Trochę bardziej audiofilski rca (Harmonix CI-230 Mark II).

 

harmonix rca.jpg

 

Edytowane przez Elhaz_77
Nie dopisałem tekstu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rotgut świetny zakup, który na pewno będzie cieszył👍 W swoim systemie mam również kable od Pana Kazuo Kiuchi-sana i jest bardzo dobrze :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, BarteqW napisał:

Rzeczywiście taki fajny sprzęt? Bo w podobnej cenie można kiedyś było mieć jakieś Geniusy, Microlaby itp. choć tutaj trzebaby to porównywać z Creative T20/T40.

 

Miałem poprzednią wersie Companion 2 do komputera. To w ogóle nie jest sprzęt który można porównać do jakiś porządniejszych Microlabów, tanich ale przyzwoitych kolumn w rodzaju Tannoy m2 czy jakiś budżetowych monitorów typu Adam T5V. Są to po prostu plastikowe głośniczki do komputera, dodatkowo grające mocno podkolorowanym dźwiękiem. Cały myk polega na tym, że oni tam stosują jakieś wbudowane DSP czy coś i ten dźwięk jest po prostu skrajnie uprzyjemniony, ocieplony, posłodzony. robi to pewne wrażenie, że takie malutkie plastikowe coś gra tak przyjemnie, ale to raczej taka ciekawostka, trudno to uznać za "poważny" sprzęt. Natomiast jak ktoś nie ma zbyt dużych wymagań i nie zależy mu na wierności (pamiętam że np. muzyka poważna to brzmiała na tym dość karykaturalnie) albo np. słucha popu, to mogą być ok. Moja mama je sobie wzięła do DVD i była zadowolona ;) Do komputera, jakiejś muzyki z YouTube też będą dobre, zwłaszcza jak jest mało miejsca na biurku :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Tannoy M1 kiedyś i te głośniczki wolałbym jakbym miał wybierać. To jest sprzęt, który zadowoli większość ludzi słuchających muzyki. Nie zadowoli oczywiście audiofila, bo też nie po to został zrobiony. Swoją drogą skąd się utarło stwierdzenie, że M1 czy M2 to świetne kolumny?

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności