Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.06.2020 o 20:24, gumiak9 napisał:

Brzmienie Cyrusa bardzo wciągające, świetna dynamika, po przesiadce z niektórych dac muzyka brzmi jakby była puszczona w przyspieszonym tempie a przy tym nie ma takich szpilek jak miałem z Red. HD330 i pochodne można podłączać w ciemno i super zestaw, niewygrzane 668b o dziwo też można słuchać bez modów, co było trudne na Black a niemożliwe na Red, wyższe średnie robiły dziurę w głowie.

Fajnie, że to opisałeś bo już miałem sobie kupić Cyrusa do laptopa, ale z opisu widzę, że to zamulony muł  jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafacio napisał:

Fajnie, że to opisałeś bo już miałem sobie kupić Cyrusa do laptopa, ale z opisu widzę, że to zamulony muł  jest.

Nie jest muł, wciąż jest lekko jasny, dobrze opisał to espe 

 

"Dźwięk jest raczej po tej jaśniejszej stronie wraz z ociepleniem i otwartością - bardzo przyjemnie się tego słucha i nie męczy....Jest organicznie i szczegółowo - bez cyfrowej chrypki czy piaskowości"

 

Ja lubię ciepłe, analogowe brzmienie i tutaj nie jest ono przesadzone. Z drugiej strony wszystkie słuchawki które mi się podobają są jasne (superluxy, takstar hi2050, dt990, philipsy x2 itd). Kusi mnie podpięcie bravo v2, góry nie trzeba zbytnio łagodzić, ale basu mogłoby być odrobinę więcej. Ja bardzo lubię Reda, ma swoje wady i jedna z nich jest właśnie wyższa średnica, wszyscy wokaliści mają chrypkę. Szpilki o których piszę zdarzają się co jakiś czas, słuchasz jakiegoś utworu i jest łagodnie i nagle sypnie jakimś krótkim dźwiękiem w stylu "NIE ŚPIJ!!"  :D Jak zwiększasz głośność to dźwięk robi się agresywniejszy,  Cyrus mniej męczy przy większym poziomie głośności. W sumie recka zgodna z tym co ja słyszę (jak rzadko kiedy  :D)

Po dłuższych odsłuchach:

 

- Cyrus głośniejszy od Blacka i Reda. 

- sygnaturą bliżej mu do Black

- szumu nie odczuwam, jeżeli jest to bardzo subtelny i raczej na dokach. Denerwuje mnie pykanie przy włączaniu filmu przez vlc

- zero problemów z telefonem, trzeba dokupić  kabel usb b - usb c

- wydaje mi się, że  jest bardziej wrażliwy na usb, ale to jeszcze muszę przetestować.  Może to być wina ustawień wasapi itd. Szkoda, ze nie mam już ifi idefender z zewnętrzną ładowarką, Red na nim zyskiwał, może Cyrus też by zyskał.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem ale potrzebowałem czegoś po taniości by mi się kable nie plątały.

 

Po 5 minutach zabawy korektorem gra to o dziwo całkiem strawnie. Kiedy już się te BASSY ;) utemperuje :E

jbl.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na meet @kurop przywiózł mi długo oczekiwany moduł AM3D do FiiO X7II... no i to jest progres.. wszelka myśl o wymianach DAPa mi przeszła, jak ktoś ma X7/X7II/Q5 powinien spróbować tego modułu.

 

21359FEC-5965-4C93-AEBB-66B00B55D01F.jpeg

E5223634-04A1-4998-835A-BD3C90885AF6.jpeg

Edytowane przez Corvin74
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, waski napisał:

Jak zobaczyłem, że zrobiłeś wpis w wątku: Muzyczne Zakupy to w pierwszej kolejności przed kliknięciem widziałem oczami wyobraźni już zdjęcie HE-1000SE. 

To byłby szaleństwo, ale nie ukrywam gryzę się z myślami, dobrze że mam jeszcze inny plan, czekam na wieści od @kurop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły misie z aliexpress. Tak kiedyś pisałem przy brainwavz xl, 668b z dużymi padami to najwygodniejsze słuchawki jakie miałem na głowie - lekkie, wokółuszne (średnica wewnątrz 60mm lub więcej) i mały docisk pałąka. Nie spojrzałem dokładnie na zdjęciu i pady to tak na dobrą sprawę hybrydy, bo oprócz obszycia na zewnątrz w środku też jest skóra (nie jest perforowana). Brzmienie spoko, w końcu bas nie ucieka (a wręcz go przybyło w porównaniu do seryjnych), wysokie złagodzone, wyższa średnica trochę tnie uszy ale to normalne w hybrydach i w samych superluxach.

 

PS. Słuchawki szły 9 dni, z tego w Polsce były po 4 dniach. Polecam kupić w Chinach, na allegro są 105mm za 99zł, z Chin wyszło z wysyłką... 31 zł :D 

 

 

 


IMG_20200622_181648.jpg

IMG_20200622_181255.jpg

Edytowane przez gumiak9
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Corvin74 napisał:

Wczoraj na meet @kurop przywiózł mi długo oczekiwany moduł AM3D do FiiO X7II... no i to jest progres.. wszelka myśl o wymianach DAPa mi przeszła, jak ktoś ma X7/X7II/Q5 powinien spróbować tego modułu.

 

21359FEC-5965-4C93-AEBB-66B00B55D01F.jpeg

E5223634-04A1-4998-835A-BD3C90885AF6.jpeg

Ktoś je w PL sprzedaje czy z Ali? Zastanawiam się nad tym do Q5s. Opisz proszę wrażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, alekc napisał:

Ktoś je w PL sprzedaje czy z Ali? Zastanawiam się nad tym do Q5s. Opisz proszę wrażenia

Kupiłem w mp3store,

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2020 o 22:00, Corvin74 napisał:

Wczoraj na meet @kurop przywiózł mi długo oczekiwany moduł AM3D do FiiO X7II... no i to jest progres.. wszelka myśl o wymianach DAPa mi przeszła, jak ktoś ma X7/X7II/Q5 powinien spróbować tego modułu.

 

 

Gdyby istniał moduł zmieniający mu oprogramowanie na coś bardziej używalnego i polepszający moc procesora, to chętnie bym do tego DAPa wrócił, dźwiękowo był super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, timecage napisał:

 

Gdyby istniał moduł zmieniający mu oprogramowanie na coś bardziej używalnego i polepszający moc procesora, to chętnie bym do tego DAPa wrócił, dźwiękowo był super.

Ja tam nie narzekam, Tidal, Spotify, USB Pro działają, aplikacja muzyczna  FiiO działa (co chwila ją aktualizują), obsługa kard 512GB działa, na baterii do 7-8h

Mi do szczęścia więcej nie potrzeba.

Fakt czasami ma problem z Wifi, no i Android 5.1 jest, nie wiem jak długo będzie wspierany.

tutaj sugeruję sprawdzać Q5 z AM3D do tego telefon i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Corvin74 napisał:

Ja tam nie narzekam, Tidal, Spotify, USB Pro działają, aplikacja muzyczna  FiiO działa (co chwila ją aktualizują), obsługa kard 512GB działa, na baterii do 7-8h

Mi do szczęścia więcej nie potrzeba.

Fakt czasami ma problem z Wifi, no i Android 5.1 jest, nie wiem jak długo będzie wspierany.

tutaj sugeruję sprawdzać Q5 z AM3D do tego telefon i już.

 

Ja nie mówię, że mi coś nie działało, po prostu było mało wygodne w użytkowaniu. No ale to oczywiście w dużej mierze kwestia preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności