Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, majkel napisał:

Chciałeś powiedzieć - odbiło wzdłuż osi pionowej. U mnie na granicie teraz lapek stoi. Nieużywany ostatnio odtwarzacz płyt miejsca mu uczynił.

z granitu do lapka to raczej zrezygnuje, bo ciężko byłoby razem w torbie potem nosić😉

1 minutę temu, The Grand Wazoo napisał:

Powiedz to Sennheiserowi, że marmur to substytut i się nie nadaje, i że jest mało audiofilski :) 

 

image.png

 

No to już mamy odpowiedź, dlaczego HE-90 ma opinię gorzej grającego od HE-1😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Powiedz to Sennheiserowi, że marmur to substytut i się nie nadaje, i że jest mało audiofilski :) 

 

image.png

Śmiejcie się ale zawsze uważałem że ten model w marmurze wygląda jak płyta nagrobna ze zniczami, i nawet kosztuje jak mauzoleum.

Edytowane przez Spawn
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dj1978 napisał:

No to już mamy odpowiedź, dlaczego HE-90 ma opinię gorzej grającego od HE-1😉

 

Nie słuchałem jednego, ani drugiego systemu, ale opinie osób z sąsiedniego forum po odsłuchu były mieszane i wielu preferowało brzmienie starszego Orfiego. W nowym największe wrażenie robiła prezencja dolnego skraju pasma, ale całościowo bardziej "dźwięk wzięty z życia", prezentował starszy model. @saudio oraz inne osoby, udzielające się również tutaj, na pewno będą w stanie napisać coś więcej.

 

Gratuluję zakupu, reakcję dodam, jak odnowi się moja pula.

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tytus1988 napisał:

 

Nie słuchałem jednego, ani drugiego systemu, ale opinie osób z sąsiedniego forum po odsłuchu były mieszane i wielu preferowało brzmienie starszego Orfiego. W nowym największe wrażenie robiła prezencja dolnego skraju pasma, ale całościowo bardziej "dźwięk wzięty z życia", prezentował starszy model. @saudio oraz inne osoby na pewno powiedzą coś więcej. 

 

Gratuluję zakupu, reakcję dodam, jak odnowi się moja pula.

Może jeszcze się kiedyś doczekamy jednego z nich w tym dziale, czego Tobie życzę, bo masz duszę prawdziwego melomana🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978 dziękuję :) Mam nadzieję, że będzie okazja, aby każdy z nas miał przyjemność posłuchać wspomnianych elektrostatów, abyśmy potem mogli porównać nasze wrażenia :)) 

 

Zakup Orfeusza raczej wykluczam ze względu na cenę, problemy z serwisem oraz wysyp króliczkowy jaki nastapił u mnie w ostatnim czasie. Z drugiej strony życie potrafi zaskakiwać.

 

Też mam nadzieję, że w tym dziale pojawi się HE90 lub HE1. Mam nadzieję, że trafi do miłośnika tej marki. Nie ukrywam, iż bardzo ucieszyłoby mnie to, gdybym zobaczył jego zdjęcie w Twoim wpisie :) Tego Tobie życzę!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tytus1988 napisał:

@audionanik wiedziałem :D Gratuluję zakupu!!!👍😎🎧

Zakup dość heroiczny:D, bo dokonany w dołku finansowym. Celem zaspokojenia sprzedawcy w jasyr poszli: hegel super, hołki:D i ar-h1 - najbardziej mi żal tych ostatnich, bo po lekkich modach nie boją się najdroższych planarnych braci zawstydzając ich rozdzielczością i neutralnym rzetelnym dźwiękiem.

 

@bob2000 nie krzywimy się, tylko cieszymy:)

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, audionanik napisał:

Przy d7k nie są mi do niczego potrzebne; a poza tym odupić holki za psi piniondz, to teraz żaden problem.

Słyszałem tylko przez chwilę owle i d7200 i wybrałbym Denony. Pewnie podobnie jest z hawkami i d7000, więc moje zdziwienie <trochę> zmalało ;) Niech Ci służą jak najdłużej :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik Żałuję, że nie obyło się bez ofiar :( Jednak jestem pewien, iż sytuacja finansowa ulegnie szybko poprawie i będziesz mógł znów nabyć te modele... oczywiście, jeśli będziesz miał potrzebę urozmaicenia.

 

Natomiast sam od kilku godzin słucham pierwszy raz K1000 podłączonych do końcówki Yamahy, dzięki zakupionej przejściówce na wyjścia głośnikowe. Od tak dobrej strony jeszcze ich nie znałem. Sonicznie zachwycają...

20200523_130006.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tytus1988 napisał:

Żałuję, że nie obyło się bez ofiar

Ofiary audiofilowi są potrzebne jak selekcja ewolucji, opór ofiary zalotnikowi, czy post lakomczuchowi... :D

Godzinę temu, Tytus1988 napisał:

Natomiast sam od kilku godzin słucham pierwszy raz K1000 podłączonych do końcówki Yamahy, dzięki zakupionej przejściówce na wyjścia głośnikowe. Od tak dobrej strony jeszcze ich nie znałem. Sonicznie zachwycają...

„Obniżenie” tonacji kosztem rozdzielczości i wyrazistej artykulacji? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności