Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Vaiet napisał:

To za dłuższą chwilę, bo TH-900 potrzebują jeszcze jakieś 150h grania

Nie potrzebują, już je wygrzałem zanim zwróciłem do sklepu ;)

 

Mam TH610, słuchałem dokładnie tych TH900 i bez wielkiego żalu wróciły do sklepu. Sześćsetdziesiątki to solidne uniwersalne granie, dziewięćsetki może i są wyczynowe, ale brakuje im czaru na średnicy i wg mnie różnica w cenie nie jest adekwatna. W temacie Fostexa nawet pokusiłem się o porównanie obu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

Ale, że do Songolo czy do Cayina? Gdzie ta "dziura w całym"? :) 

No wlasnie magia polega na tym ze można wsadzić do obu. Wydaje mi się, że wiecej mogę ugrać na Cayinie, ale tutaj czekam też na zamówioną pare 300B. Przez wirusa na niektore lampy trzeba czekać miesiąc czasu. Stany magazynowe sklepów z lampami są mocno przeczyszczone jako, że import przez kilka miesięcy prawie nie istniał.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lsd też czekam na dwa komplety, bo Miniwatty trochę namieszały i będę zmieniać ecc83 oraz regulatory napięcia KT66.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tytus1988 napisał:

@lsd też czekam na dwa komplety, bo Miniwatty trochę namieszały i będę zmieniać ecc83 oraz regulatory napięcia KT66.

Cóż, powoli dorastam do myśli wyprzedazy kolekcji malych lamp i sprzetu na nich opartego. Niestety jedna para 300B z wyższej półki kosztuje często wiecej niż całe wzmaki oparte na małych bańkach. Tube rolling na zupełnie różnych systemach jest zbyt kosztowny i jeszcze bardziej miesza w głowie.

Gdyby nie żona pewnie szukalbym nastepcy hybrydowego Vincenta w moim torze stereo, a wtedy bym Ci zaproponowal ecc83 z tych ktore wciaz trzymam. Stety/niestety tak sie w najblizszym czasie nie stanie i akurat lampy z tej serii raczej zatrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lsd mogę się zapytać, jakie ecc83 posiadasz? /edit:/ Czy są to Raytheony, RCA, Mullardy, Brimary, Valvo, Amperexy Orange Globe, Telefunkeny...?

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi leży w szufladzie, ale co mam włożone do Cayina i Vincenta to bij zabij nie pamiętam, a żona śpi i za późno na gmeranie. Zdecydowanie wiecej mam 12AU7 czyli ECC82/ECC186

12ax7.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audionanik napisał:

:ph34r:

???

HA-1A pracuje w sypialnianym secie wiec nie ma tam teraz wjazdu, a do Vincenta sie pofatygowałem - kolejny Psvane. Znaczy to ze gdzies jeszcze musze miec oryginalna lampe ktora tam siedziala. Trzeba bedzie zrobic remament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dj1978 napisał:

kto chce niech się śmieje, ale zdecydowanie polecam niczym nie skrępowanym audiofilom🙂 Nawet jak poskramiam placebo, to i tak słyszę poprawę, kolejny raz się o tym przekonuje😉

 

H2dc341b7344e45138c1dddb97f7239a4a.jpg

 

Tutaj się nie ma  czego śmiać bo bezpiecznik to po prostu cieniutki drucik który ma się przerwać jak coś bedzie nie tak z napięciem. Pytanie czy jak się ten drucik zamieni na coś innego to nadal bedzie spełniał swoje zadanie jako bezpiecznika. Najbardziej audiofilsko ale i ryzykownie było by pewnie w wogóle usunąć bezpiecznik i dać zwykły drucik.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Spawn napisał:

 

Tutaj się nie ma  czego śmiać bo bezpiecznik to po prostu cieniutki drucik który ma się przerwać jak coś bedzie nie tak z napięciem. Pytanie czy jak się ten drucik zamieni na coś innego to nadal bedzie spełniał swoje zadanie jako bezpiecznika. Najbardziej audiofilsko ale i ryzykownie było by pewnie w wogóle usunąć bezpiecznik i dać zwykły drucik.

Bezpiecznik i bezpieczeństwo urządzenia to sprawa bezsprzeczna, więc żeby nie stwarzać ryzyka, bezpiecznik zostawiamy ale "uszlachetniamy" go różnymi materiałami, co by miały wpływ na brzemienia (zamysł producentów). Nie wiem, może te różnice, które słyszę to ten lepszy dzień i  forma na odsłuchy bardziej dopisuje...? Wkręcony czy też naciągnięty się nie czuję, bo cena akurat tego bezpiecznika, jest lekko strawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dj1978 napisał:

Bezpiecznik i bezpieczeństwo urządzenia to sprawa bezsprzeczna, więc żeby nie stwarzać ryzyka, bezpiecznik zostawiamy ale "uszlachetniamy" go różnymi materiałami, co by miały wpływ na brzemienia (zamysł producentów). Nie wiem, może te różnice, które słyszę to ten lepszy dzień i  forma na odsłuchy bardziej dopisuje...? Wkręcony czy też naciągnięty się nie czuję, bo cena akurat tego bezpiecznika, jest lekko strawna.

Jestem pewien, że dla chińczyka sprzedającego coś takiego 500 razy drożej od zwykłego bezpiecznika bezpieczeństwo Twojego sprzętu to najwyższy priorytet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spawn napisał:

Jestem pewien, że dla chińczyka sprzedającego coś takiego 500 razy drożej od zwykłego bezpiecznika bezpieczeństwo Twojego sprzętu to najwyższy priorytet ;)

Ja też w to nie wątpie, tak jak w zmiany w brzmieniu, które słyszę po zastosowaniu takiego bezpiecznika😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem kanalarzem.Długo z tym walczyłem ale niestety dałem sie podejść od tyłu i zwieracze puściły.Żyjemy dalej
BJ poszły do komisu a szkoda mi cholernie bo nie dość że wygodniejsze od FH5 o lata świetlne to jeszcze grały świetnie na ibasso którego ja nie mam.Synergii z M6 nie złapały.
Apropo FH5, grają kapitalnie za to wygoda jest słaba.Nic mi nie wypada, seal jest doskonały ale kabel nad uchem mi tak uwiera że zaczyna obcierać i za cholere nie idzie go odgiąć.
Xduoo wół roboczy, kapitalny mały świr.
Jako, że wybywam niedługo odwiedźić na dluższy okres czasu szwedzki kalifat to stacjonarka SMSL SP200+M300 idzie w komis.Dramatyczne rozstanie.
 
 
IMG_20200515_133722.thumb.jpg.6c2521b785bc8b0afe573837da116c61.jpg
Kable fiio są słabe wymień to i będziesz miał spokój.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deftones9 gratuluję zakupu!👍 Sam otrzymałem na testy prototyp monitorów dousznych i umilam sobie czas słuchając mobilnie ;)

20200515_174625.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden są to machiny od @ententa, któremu jestem bardzo wdzięczny za ich podesłanie👍Służą mi do oceny sonicznego wpływu wspomnianego podłączonego srebrnego kabla na dźwięk, bo planuję sprawić sobie odpowiedni do Focali (poniżej w linku wygląd kabli do pełnowymiarowych). Wspomniałem o tym, bo mnie podobnie jak deftonesa douszne raczej nie pociagały, męczyły, odstręczały... a na tych jest naprawdę bardzo dobrze pod kątem ergonomii i SQ. Nawet bezpośrednio z telefonu. 

 

Edytowane przez Tytus1988
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tytus1988 napisał:

@Lord Rayden są to machiny od @ententa, któremu jestem bardzo wdzięczny za ich podesłanie👍Służą mi do oceny sonicznego wpływu wspomnianego podłączonego srebrnego kabla na dźwięk, bo planuję sprawić sobie odpowiedni do Focali (poniżej w linku wygląd kabli do pełnowymiarowych). Wspomniałem o tym, bo mnie podobnie jak deftonesa douszne raczej nie pociagały, męczyły, odstręczały... a na tych jest naprawdę bardzo dobrze pod kątem ergonomii i SQ. Nawet bezpośrednio z telefonu. 

 

Czyli to projekt dokanałówek jakiś indywidualny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden najlepiej zapytać u źródła. Mogę powiedzieć, że są to pierwsze dokanałowki, które sonicznie wpisują się w moje upodobania, bo w bardzo dobrych proporcjach łączą muzykalność z aspektami technicznymi, co sprawia, że chce się ich słuchać. Przekaz jest nośny, rytmiczny, szybki, nośny, soczysty z dobrym wypełnieniem, separacją i sceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciej3 napisał:

U mnie coś takiego, ciekawe czy ktoś będzie wiedział do czego to :)

 

t9ifuqh.jpg

Ostatni raz coś podobnego widziałem z 15 lat temu jak kumplowi rozerwało po tuningu wydech Poloneza

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności