Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, deftones9 napisał:

To w takim razie słuchalne planary zaczynają sie od kwoty.... 10k? mnie tam sie LCD2C podobały ale i tak wole dynamiki.

Niekoniecznie od 10 kzł. LCD3 są okej tylko nie  uniwersalne. Ale muzycznie dobre, płynne, spójne, kabla nie trzeba wymieniac im.  LCD2C też mi się podobały ale mając w domu wtedy PS500e jakoś wracałem na te Grado, ze względu na fenomenalny dół. Z tym że one zostały dość brutalnie pokonane szczególnie w sferze sopranu  przez  SE Master1, chyba najbardziej "ucywilizowane" dynamiki na górze jakie są obecnie dostępne. Z tych co znam.  Żadne agresywne łojenie im nie straszne. LCD2C górę miały fajną z kolei ale też niepotrzebnie pchają do przodu różne rzeczy w przekazie, właśnie w średnicy. Grado za bardzo pchały do przodu sopran, słabo nagrany rock wypadał źle, sopranu było za dużo, za bardzo do przodu, dominował i potrafił męczyć, talerze waliły jak szalone i były metodyką Grado gładkie a jakby postrzępione jednocześnie. Chociaż barwowo były neutralne to do liniowości przekazu było daleko. LCD2C na pewno bardziej liniowe tylko po planarnemu znowuż pogrubione. Pioneery Master praktycznie endgame na dziś z dynamików obecnie produkowanych, nie posiadają słabości o ile akceptujesz potężny pulsujący dół pasma. Stoi jedna sztuka tutaj widziałem na forum, jak ktoś ma kasę i słucha głównie elektroniki to lepiej niech sprzątnie te słuchawki jak najszybciej. 

12 minut temu, neonlight napisał:

LCD 2 Classic były duuużo przyjemniejsze od LCD 1, oczywiście z pamięci i krótkiego odsłuchu. ;)

No to na pewno bym miał z nimi pod górkę mocno :) Musze przyznać że rekomendacja dla LCD1 to to nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deftones9 napisał:

To w takim razie słuchalne planary zaczynają sie od kwoty.... 10k? mnie tam sie LCD2C podobały ale i tak wole dynamiki.

Zaczynają się od około 2 koła - Acoustic Research AR-H1. Tylko trzeba trafić egzemplarz, żeby obie słuchawki grały tak samo głośno.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ForeseenQuasar napisał:

Łapie synergię z Quadami?

 

Narazie słucham tak Mojo + THX > Quady, więc tak.

Brzmi niemalże identycznie jak Hegel + THX, musiałbym sie przepinać żeby szukać różnic.

 

W ogóle Mojo + THX to 👍

Bedę testował.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Karmazynowy said:

 

W ogóle Mojo + THX to 👍

Bedę testował.

Myślę, że to złoty środek na Mojo bo sam jako wzmak jest mimo wszystko średni. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Narazie słucham tak Mojo + THX > Quady, więc tak.
Brzmi niemalże identycznie jak Hegel + THX, musiałbym sie przepinać żeby szukać różnic.
 
W ogóle Mojo + THX to 
Bedę testował.
Z SMSL też potrafi brzmieć ciekawie :)d11cf5e6d86f91c46c1ac5379440992c.jpg
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RIH napisał:
2 minuty temu, Karmazynowy napisał:
 
Pewnie te sety brzmią bardzo podobnie.

THX bardziej przestrzennie, 10tka bardziej średnicowo i IMO cieplej. Zależy od upodobań.

 

A, ok. Myślałem, że to ten SMSL na THX a to nie ten ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Karmazynowy napisał:

Narazie słucham tak Mojo + THX > Quady, więc tak.

Brzmi niemalże identycznie jak Hegel + THX, musiałbym sie przepinać żeby szukać różnic.

 

To ciekawe co piszesz, bo ja na przykład ostatnio porównywałem sobie swojego DAC'a na CS4397 z niemodowanym nawet (przynajmniej jeśli chodzi o wyjście audio) DVD Pioneer DV310 na tych samych interkonektach i wzmaku (Sonic Pearl) i mi wyszło właśnie bardzo podobne granie. A tak bym się zarzekać mógł że są takie kolosalne różnice. Wyjdzie, że obiektywiści mają rację? Po kiego wydawać hajs na Daki jak właśnie trzeba szukać różnic. Tak się czasem zastanawiam. 

Mimo wszystko w spokojnym słuchaniu pewnie dopiero te różnice wychodzą, konkretne cechy (jak np. spójność brzmienia, łagodność/ostrość czy barwa). Ale im człowiek więcej porównuje, tym bardziej głupieje. 

 

To audio to jest jedyne w swoim rodzaju. Niby słychać ale nie słychać :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
To ciekawe co piszesz, bo ja na przykład ostatnio porównywałem sobie swojego DAC'a na CS4397 z niemodowanym nawet (przynajmniej jeśli chodzi o wyjście audio) DVD Pioneer DV310 na tych samych interkonektach i wzmaku (Sonic Pearl) i mi wyszło właśnie bardzo podobne granie. A tak bym się zarzekać mógł że są takie kolosalne różnice. Wyjdzie, że obiektywiści mają rację? Po kiego wydawać hajs na Daki jak właśnie trzeba szukać różnic. Tak się czasem zastanawiam. 
Mimo wszystko w spokojnym słuchaniu pewnie dopiero te różnice wychodzą, konkretne cechy (jak np. spójność brzmienia, łagodność/ostrość czy barwa). Ale im człowiek więcej porównuje, tym bardziej głupieje. 
 
To audio to jest jedyne w swoim rodzaju. Niby słychać ale nie słychać


Porównuję bo człowiek chce lepiej, wygrywa lepszy klocek a że wchodzenie wyżej to często nauka gdzie co nowego jest to jest to pracochłonne męczące.
Szybciej oraz łatwiej zrobić downgrade bo szybko słyszysz że czegoś brak.

Obiektywistom zwyczajnie nie chce się rozbijać kwestii na atomy bo coś lepiej gra i więcej emocji daje, oni zwyczajnie mają zamiast serca bezduszny mechaniczny rozrusznik i miernik dB zamiast uszu Jak mają zrozumieć że słyszymy iluzje śpiewu bardziej na żywo skoro ich aparatura tego nie pokazuje?

Ostatnia kwestia jeśli nie wiesz czego chcesz to błądzisz podwójnie zanim zrozumiesz co lubisz i zanim znajdziesz to co gra jak lubisz a kolejność jest dowolna.


- Tapatalk

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Undertaker napisał:

To audio to jest jedyne w swoim rodzaju. Niby słychać ale nie słychać :D


Dlatego trzeba samemu dojść do tego na ile się słyszy, a na ile sobie człowiek sugeruje, że słyszy i ile to wszystko jest dla niego warte,. 

Skoro tak ciężko wychwycić te różnice, to obiektywiści doszli do wniosku, że zamiast poświęcać tyle czasu na ściganie się z nietoperzami to lepiej poświęcić go na sprzęty i aspekty audio, gdzie te różnice są bardziej oczywiste. 

 

 

4 godziny temu, retter napisał:

Jak mają zrozumieć że słyszymy iluzje śpiewu bardziej na żywo skoro ich aparatura tego nie pokazuje?


Przesadzasz trochę. Jeśli słychać różnice, to teoretycznie można wskazać z czego ona wynika, jeśli się tylko wydaje że się słyszy, to mamy tu problem schizofrenika, który udowadnia, że to co widzi to rzeczywistość. Ludzie (szczególnie Ci budujący sprzęty na ucho) raczej oburzają się tym, kiedy ktoś dogmatycznie przyjmuje, że nie ma różnic, a opiera się tylko na skromnym podstawowym pomiarze, który nie może dać całości obrazu sytuacji. Nie chodzi tu o to, że przy dokładnym pomierzeniu tego co trzeba nie moglibyśmy wskazać w którym miejscu sygnał uległa zmianie. Tu rodzi się analogicznie druga skrajność, ludzi, którzy nie chcą słyszeć o właściwościach sygnału, a jedynie o tym co się dzieje w ich wyobraźni gdy słuchają sprzętu. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Undertaker napisał:

Po kiego wydawać hajs na Daki jak właśnie trzeba szukać różnic. Tak się czasem zastanawiam. 

Mimo wszystko w spokojnym słuchaniu pewnie dopiero te różnice wychodzą, konkretne cechy (jak np. spójność brzmienia, łagodność/ostrość czy barwa). Ale im człowiek więcej porównuje, tym bardziej głupieje. 

 

To audio to jest jedyne w swoim rodzaju. Niby słychać ale nie słychać :D

 

Zależy jak ktoś podchodzi do szukania różnic. Jeśli coś w obecnym dźwięku coś Ci wyjątkowo nie odpowiada ... przykładowo jest zbyt dużo basu, średnica jest wyraźnie sucha albo góra jest zbyt męcząca, to zmianę na plus wyłapiesz od razu. Natomiast jeśli masz sygnaturę, w której w sumie wszystko Ci odpowiada i szukasz jak to wiele razy słyszałem "tej samej sygnatury, tylko wyższej klasy dźwięku" to nie wątpię, że można sobie wmówić dosłownie wszystko jak się człowiek uprze.

 

A audionervosa tak działa, że jak zaczynasz słuchać różnych kolumn, słuchawek, daców, wzmiacniaczy to gdzieś usłyszysz wybitny bas, w innym miejscu magiczną średnicę, jeszcze coś innego ma kryształową górę i zawsze jest coś co można ulepszyć ... tylko że idealny dźwięk nie istnieje, a przynajmniej w realiach moich funduszy :D 

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978 gratuluję zakupu i przesyłam link do aukcji z lampami GEC 6080: https://www.ebay.co.uk/itm/153913958387 Według mnie warto popróbować, jeśli cena nie będzie zbyt wysoka :) W moim bardzo lubię od czasu do czasu tego typu drobne zmiany :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tytus1988 napisał:

@dj1978 gratuluję zakupu i przesyłam link do aukcji z lampami GEC 6080: https://www.ebay.co.uk/itm/153913958387 Według mnie warto popróbować, jeśli cena nie będzie zbyt wysoka :) W moim bardzo lubię od czasu do czasu tego typu drobne zmiany :)

dzieki za linka, lampy na zapas mile widziane. Mimo, ze próbuję nie dać sie porwać lampowej żonglerce, to mam już na oku bardzo fajne lampki sterujące😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978 rozumiem ;) Mogę się zapytać jakiej marki ecc82 są w planach zakupowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tytus1988 napisał:

@dj1978 rozumiem ;) Mogę się zapytać jakiej marki ecc82 są w planach zakupowych?

Tesla 802s, lub jakaś niby ekstra sztuka Raytheon.

Wg producenta na wejściu jest jakaś hybryda i mogę stosować też lampy ECC83/12AX7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978Jak będziesz miał Raytheony ECC83 koniecznie daj znać. Nie miałem ich, ale chętnie sprawdziłbym przez kilka godzin. Mógłbym pożyczyć ECC803s, których Wiktor używał HEV90. Dźwięk krystaliczny z ogromnymi przestrzeniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności