Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, neonlight napisał:

 

Taki DFB jest precyzyjniejszy i ma lepszą dynamikę, Sabaj broni się analogowym i miękkim brzmieniem, więcej zalet nie ma, imo. ;) Lepiej dołożyć 300zł do Topping'a NX4, to jest dopiero dziarskie "bydle". 👍

 

 

Dla wyrównania powiem, że mam odmienne zdanie. DFB to taka lepsza integra(ALC1220) a DA3 to co najmniej dwie klasy wyżej :) 

Edytowane przez pekin93
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sabaj jakiegoś tam specjalnie swojego brzmienia nie ma. Gra bardzo czysto i szczegółowo, ale nie gubiąc wypełnienia. 

 

Mówiąc o dynamice nie miałem na myśli motoryki basu, tylko te wszystkie niuanse ciszej-głośniej. 

 

Pewnie niektórzy odebraliby go jako analitycznie grającego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie DF Black w porównaniu do Sabaja gra cieplej, z gorszą dynamiką i z mniejszą sceną. I mam wrażenie, że ma ustawiony wysoki gain, ale niekoniecznie ma dużo mocy do wysterowania słuchawek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej dojechał zamknięto-muszlowy support do moich Nighthawków czyli Nightowle + 8żyłowy srebrny Lavricable:
 
image.thumb.png.e299afbd694fa38e19a25c7dc9272e3a.png
Pabloj będę musiał kiedyś od Ciebie ten kabelek wyprosić na testy.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MrBrainwash napisał:

Dla mnie sabaj jakiegoś tam specjalnie swojego brzmienia nie ma. Gra bardzo czysto i szczegółowo, ale nie gubiąc wypełnienia. 

 

Mówiąc o dynamice nie miałem na myśli motoryki basu, tylko te wszystkie niuanse ciszej-głośniej. 

 

Pewnie niektórzy odebraliby go jako analitycznie grającego. 

A jak porównanie z DX160 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neonlight napisał:

 

Taki DFB jest precyzyjniejszy i ma lepszą dynamikę, Sabaj broni się analogowym i miękkim brzmieniem, więcej zalet nie ma, imo. ;) Lepiej dołożyć 300zł do Topping'a NX4, to jest dopiero dziarskie "bydle". 👍

 

 

 

Topping to napewno godny zawodnik, ale myślę, że sabaj z drugiej ręki ma opłacalność nie do przebicia. W miarę możliwości popróbuję innych sprzętów, ale z takim SQ można już po prostu cieszyć się muzyką. Tylko właśnie kwestia napędzenia słuchawek byłaby tu ogranicznikiem, a nie jestem przekonany, czy to miałoby sens do sabaja iść w zewnętrzny wzmacniacz, zapewne byłaby utrata czystości dźwięku. Podpiąłem go do The Wire i tak właśnie się stało. Dźwięk ma.wuięcej motoryki i mięsa, nawet fajnie to gra, ale już nie tak czysto. Może trzeba jakoś sabaja ustawić aby działał jak z LO? 

 

39 minut temu, Perul napisał:

A jak porównanie z DX160 ?

 

Mając dźwięk Silver Pearl w pamięci podejrzewam, że ibasso by Ci bardziej podszedł. Według mnie ciężko ocenić SQ bo na tym poziomie sprzęty już grają bardzo dobrze. Kwestia gustu, dla mnie lepszy sabaj za to czego nie robi z dźwiękiem i gra neutralnie. Ibasso wprowadzał smak i gładkość, grał bardziej plastycznie, muzycznie, a mniej analitycznie, choć holografię też miał niezłą. Był ocieplony, miał bardziej obecny i zaznaczony bas. Sabaj nie ma tej wyraźnej podstawy basowej, ale za to ma tą zwiewność i wyraźną przestrzeń między źródłami dźwięku. Sabaj to czarna kawa, a DX to taka kawa z mlekiem. Czarna ma oryginalny smak, za to tłuszcz w mleku pozwala się rozchodzić aromatom. Ja akurat wolę kawę z mlekiem, ale w kwestii dźwięku wolę, aby sprzęt schodził z drogi muzyce, a nie ją "wzbogacał", czy też umilał. Nie mniej jednak DX miał kompletny, dobrze zestrojony dźwięk i brzmiał bardzo smacznie. Natomiast w sabaju wrażenie robi to ile rzeczy w każdym aspekcie można śledzić z łatwością w utworze. Z racji tego, że tak wyraźnie rysuje wszystkie dźwięki to według mnie może być odebrany jako analityczny, choć próbowałem go złapać na odbieraniu czegoś (wypełnienia) a nie byłem w stanie raczej stwierdzałem po prostu czystość. :)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, LuQi napisał:

@dj1978 dzięki za polecenie :) 

 

 

B609AC7C-FE4E-4F7A-ABF1-FF53AA12541D.jpeg

 

Do czego ten kabelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, retter napisał:

Ale że trzymasz wszystkie?

- Tapatalk
 

 

No a jak inaczej skoro każdy w jakimś stopniu zmienia brzmienie. Możesz sobie podmienić w zależności od źródła, jeden lepszy do tego, drugi do innego i wcale najdroższy nie oznacza że bedzie najlepszy. Ja nie jestem zapalonym kablarzem i nie wymieniam we wszystkim bo zmiany są małe i często nie warte pieniędzy. Lepiej zmienić słuchawki imho niż wydawać 50% ich wartości na kable. Problem w tym że jak już nie masz na co zmienić słuchawek to jak sobie ugrasz jeszcze 2-3% poprawą jakości czy też poprawieniem synergii kabelkiem to gra jest warta świeczki.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel szczególnie w IEM to nie tylko dźwięk, to także a może nawet bardziej komfort używania.

Takie krótkie IC lepiej robić na łamanych wtykach, mniejsza dźwignia i lepiej z tym się pracuje. Ale ile masz dobrych wtyków kątowych....

No to szykuje się jakiś opis IC widzę.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, retter napisał:

Kabel szczególnie w IEM to nie tylko dźwięk, to także a może nawet bardziej komfort używania.

Takie krótkie IC lepiej robić na łamanych wtykach, mniejsza dźwignia i lepiej z tym się pracuje. Ale ile masz dobrych wtyków kątowych....

No to szykuje się jakiś opis IC widzę.

- Tapatalk
 

 

Cardasa mam na kątowych, Forze Audioworks też, na wtyczkach Switchcraft, a Jimmy Dragon i Alo zrobili proste - cóż zrobisz. Mam jeszcze jakieś no name, też proste. Nie planuje robić opisów tych interconnectów bo ile osób to zainteresuje? Dwie? ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest większe czy mniejsze DIY nie widzę problemu, chińska masówka to nie ta półka.
Nie mniej sam pewnie widzisz komfort używania takich kabli. Taki zestaw już spokojnie można zapakować w jakąś nerkę i używać w ruchu.
Ja np idę krok dalej usuwam co zbędne w tym obudowę ale kosztem trwałości kabla. Oszczędzam jednak gniazda więc wolę naprawić kabel niż gniazdo.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

Już chyba piąty interconnect do Shure KSE ;)

Alo Audio Reference 8

20200410_120827~01.jpg

 

Do mnie też dotarł kupiony właśnie w tym samym celu :) z jeszcze innym - SXC 8 ale ten lepszy :), a co do wtyków to się nie wybrzydza za 30$ :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności