Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

@Undertaker Ja nie chce nikogo przekonywać do tej listwy co kupiłem. Po prostu jestem zadowolony, że mam teraz bezpieczny sprzęt, a jeśli to dodatkowo jakoś tam delikatnie wpływa na minimalizacje zakłóceń to fajnie. Na pewno placebo przynajmniej zadziałało :D Mieszkam daleko za miastem w malutkiej wsi, tutaj różnie bywa z prądem. No i mam multum urządzeń podłączonych w to samo gniazdko.
Apropo kabli zasilających, są jakieś warte uwagi tak do 200zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, spokos, nie musisz się tłumaczyć. Ja też w metropolii nie mieszkam, szybszy internet mają chyba wszyscy w okół z wyłączeniem właśnie takich wsi na końcu świata. 

Natomiast listwę mam osobną do audio i osobno do kompa, nie wiem czy to ma znaczenie. Kiedyś miałem problemy że jak włączałem lampkę biurkową to potrafiło mi DAC'a przerwać na amen (szumy) i trzeba było restartować sprzęt albo klikać w tę lampkę aż "puszczało". Od kilku ostatnich modyfikacji nie mam już jednak owych problemów, jedynie jakieś tam szumy - nic na co audiofil nie przymknąłby ucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, deftones9 napisał:

Serio jest jakaś różnica? ja kiedyś kombinowałem z drogimi listwami i niczego nie odczułem :D

 

Niestety, dla mnie była słyszalna po zmianie z furutecha na qBase od Nordosta, na której dźwięk zyskał słyszalnie większą dynamikę, przejrzystość, napowietrzeniem sceny (wcześniej było dosyć duszno), bas stał się zdecydowanie lżejszy, bardziej sprężysty, szybszy... trochę ucierpiała na tym muzykalność, ale podkreślenie technicznych aspektów dźwięku przy dość muzykalnej reszcie toru dobrze to zrównoważyło. 

 

Korzystając z okazji gratuluję nowego nabytku👍😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron też nie czułem potrzeby zmiany, ale zostałem skuszony jesienią przez znajomego, aby spróbować, wypożyczyć, bo on odczuł zmiany... i tak się to skończyło ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron czasami udaje mi się powstrzymać, ale jak mnie coś oczaruje... to kończy się to w ten sposób. Tomanek to bardzo dobra listwa, ale poprobować z innymi zawsze można ;) W salonie otrzymałem propozycję wypożyczenia Acoustic Revive RTP-4, ale w tym wypadku zakup wykluczam, bo według mnie na taki zakup porywać się mogą te osoby, które mają zestaw kolumnowy wysokiej klasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron miałem podobne odczucia. Z takiej perspektywy wspominana przed kilkoma miesiącami w innym wątku listwa Sulka wydaje się budżetowa 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, vonBaron napisał:

Moja bieda listwa od Tomanka przy takich Furutechach czy Nordostach wygląda biednie ale ani przez chwilę nie czułem potrzeby jej zmiany.

Sam @dj1978 kiedyś stwierdził że mam dobry prąd w gniazdu :)

Listwa Tomanka zasilana przez Furutecha  u mnie też jak najbardziej daje rade. A jak się ma za płotem Elektrownie Jaworzno tak jak @vonBaron

, to tak jak by się było do niej bezpośrednio wpiętym, więc prąd nie zdąży się zanieczyścić😉A o wpływie jakości prądu na brzmienie to już średnio-ekstremalni audiofile dobrze wiedzą😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, deftones9 napisał:

Jakbym zarabiał tyle co wy panowie to prawdopodobnie musiałbym sie ponownie narodzić żeby przewalić 30k na plastikową listwe., szanujmy sie:lol:

 

Zamiast tego wolałbym poprowadzić srebrne kable od skrzynki do pokoju ze sprzętem audio i nabyć gniazdka furutecha. Byłoby na pewno taniej ;)

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pabloj napisał:

Apropo kabli zasilających, są jakieś warte uwagi tak do 200zł?

 

Ja używam kabla Tomanek i jest spoko. Spełnia swoją rolę, porządnie wykonany i wyekranowany, nie polepsza, nie pogarsza. Solidny kabel, polecam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, LuQi napisał:

@MrBrainwash daj znać jak Ci się podoba jak go oceniasz. 

 

Dźwięk jest wyborny. 👌

Czarne tło, precyzja i dynamika dźwięku, holografia! 

Nie ma  żadnych problemów synergicznych. 

Jestem zachwycony.. a jeszcze po balansie go nie spróbowałem. ^_^ 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, MrBrainwash napisał:

 

Dźwięk jest wyborny. 👌

Czarne tło, precyzja i dynamika dźwięku, holografia! 

Nie ma  żadnych problemów synergicznych.

Taki DFB jest precyzyjniejszy i ma lepszą dynamikę, Sabaj broni się analogowym i miękkim brzmieniem, więcej zalet nie ma, imo. ;) Lepiej dołożyć 300zł do Topping'a NX4, to jest dopiero dziarskie "bydle". 👍

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności