Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, ForeseenQuasar napisał:

Taaak, tamte. Wisiały co najmniej dwie pełne licytacje. Trochę się wahałem, ale grają świetnie, wyglądają bardzo dobrze, są malutkie, lekkie i zgrywają sie z M0 - temat portable zamknięty. Do następnej okazji :D 

Z czym Ci najlepiej grały?

 

Mam je 2 tydzień dopiero, kiedyś miałem srebrne ale już nie pamiętam z czego grałem. Teraz cisnę z V30 bezpośrednio - jest dobrze, no i przez home office także z Hegla + THX789 no i tu już jest petarda. Mają taki wykop, że szok. Nie są oczywiście mistrzem detalu, nie są też super przestrzenne (ale nie ciasne!) ale to wszystko nie ma znaczenia :) 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji pozostawienia moich K240 MKII w biurze, nie mogłem oprzeć się okazji. Generalnie to wyglądają jakby od nowości od 2009 roku przeleżały gdzieś. Jedyna wada - czymś śmierdzą 😄.

 

20200403_134028506_iOS.jpg20200403_134040220_iOS.jpg20200403_134205617_iOS.jpg20200403_134519667_iOS.jpg20200403_134531982_iOS.jpg20200403_134613028_iOS.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Spawn napisał:

Wincyj ledów! ;)

Wolałbym nie, wybrałem wersję ARGB tylko dlatego iż wentylatory okazały się cichsze przy tej samej wydajności. A przy obecnym ustawieniu nawet mnie się to podoba, choć na noc chciał bym mieć opcję ciemności której nie odkryłem.

 

12 minut temu, deftones9 napisał:

Jaka to jest buda? te wentyle z przodu są czymś obudowane, plexi? czy nie ma tam nic? :D

Przód i bok to podobno szkło hartowane, a buda to SilentiumPC Armis AR7X EVO TG ARGB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ugz napisał:

Wolałbym nie, wybrałem wersję ARGB tylko dlatego iż wentylatory okazały się cichsze przy tej samej wydajności. A przy obecnym ustawieniu nawet mnie się to podoba, choć na noc chciał bym mieć opcję ciemności której nie odkryłem.

 

Przód i bok to podobno szkło hartowane, a buda to SilentiumPC Armis AR7X EVO TG ARGB.

Raczej

SilentiumPC Armis AR7X EVO  - LGBT, dziwny świat nawet obudowy robią dla lewaków i jaka tu równość? :P

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Decks84 napisał:

Odnośnie ledów, to pięknie oświetliły mój nowy zakup :)

 

Gratulacje, kapitalne słuchaweczki. No i śliczne są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/2/2020 at 7:42 PM, pabloj said:

Właśnie zamówiłem :D Nie moge już patrzeć na swoje paskudne białe listwy za 10zł 😜 A ta ma filtry przeciwzakłóceniowe :O

 

Listwa zasilająca Brennenstuhl Listwa przeciwprzepięciowa Premium ...

 

 

Listwa doszła, podłączyłem. Kurcze ale ja mam teraz super prąd!!! :D 

To placebo to działa na prawdę, a może to nie placebo ? o_0

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deftones9 Wiesz to zależy od wielu czynników. Ja miałem dwie listy te tanie za 10 zł obok siebie i podłączone tam wszystko od laptopa, przez monitor, po wzmak lampowy, bufor lampowy iFi, Daca, ładowarke do telefonu, do szczoteczki do zębów, drukarke ;D 

 

Czy jest to zmiana a nie moje placebo ciężko mi powiedzieć, ale wyjątkowo dobrze mi się dzisiaj słucha i mam takie wrażenie jakby była. W każdym razie nawet jeśli ten efekt choćby tylko placebo, się utrzyma, to te 200zł były tego warte :D 

 

W każdym razie mam teraz pewność, że mi się moje wcale nie tanie sprzęty nie spalą od jakiegoś ewentualnego przepięcia, bo jest to listwa przeciwprzepięciowa z gwarancją, no i dodatkowo ma te filtry przeciwzakłóceniowe. Biorąc pod uwagę ile ja mam tutaj różnych urządzeń podłączonych to coś tam mogło jakieś zakłócenia wprowadzać. Dodatkowo miałem często wrażenie, że czasem tak jakby falowo mi się pogarsza jakość odsłuchu by potem wrócić znowu na 'lepsze tory'. Narazie dziś nic takiego nie zauważam, wręcz przeciwnie.

 

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez jakiś czas używałem polecanej mi listwy Monster Power, też z filtrami i też antyprzepięciową. Jak się potem okazało - degradowała dźwięk. Porównując z prostą listwą Acar, różnice były słyszalne, na monsterze sprzęt brzmiał jakby się... męczył, niewyrabiał prądowo, mimo, że podpięty był w nią tylko wzmak słuchawkowy i źródło. Także różnie to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Weird_O Może miała kiepsko polutowane te całe filtry, bądź wadliwe w nich podzespoły, może się zdarzyć. W każdym razie, przeciwprzepięciową dobrze jest mieć. Mój zakup też nie jest specjalnie audiofilski :D Nie wiem czy się kiedyś szarpnę na te drogie audio listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda przekonałem się o zmianach nie tyle w listwach, co w kablach zasilających (przynajmniej na moich urządzeniach) dobrych kilka miesięcy temu, ale w tym czasie słuch zdążył mi się do brzmienia przyzwyczaić, a to z kolei dla słuchu - spowszednieć. Niemniej jednak, zmiany są wyraźne i traktuję je jako pełnoprawny element toru słuchawkowego. Te kabelki znaczy. A czemu o tym tu piszę, ano dlatego, że podobno mój sprzęt: daczek i wzmaczek zostały w pewnym sensie przystosowane do tych kabelków, powstawiane jakieś filtry chyba przeciwzakłóceniowe. 

 

Co do samej listwy - ja od wielu lat mam niezmiennie jedną i tą samą - jakąś czarną z biedronki za dychę ze standardowym czerwonym podświetleniem włącznika. Tak patrząc po zdjęciu to taka jak u Ciebie, @pabloj, nie zmieściłaby mi się w moim rozmieszczeniu na biurku. Ta biedronkowa jest na styk. Niemniej jednak póki co raczej nie planuję zakupu innej, bo wizualnie świetnie mi się komponuje z dakiem i wzmakiem. Czarny kolor obudowy, chyba taka sama czerwona dioda. Także obawiam się, że jeśli bym tu coś zmienił to by mi gorzej mogła całość zagrać. 

 

2 godziny temu, pabloj napisał:

Dodatkowo miałem często wrażenie, że czasem tak jakby falowo mi się pogarsza jakość odsłuchu by potem wrócić znowu na 'lepsze tory'. Narazie dziś nic takiego nie zauważam, wręcz przeciwnie.

Jeżeli chodzi o to to ja mam tak niezmiennie od wielu lat odkąd mam swój sprzęt. A przechodził on drobne i większe modyfikacje, w tym także te nowe kable zasilające. Już nawet nauczyłem się przewidywać poszczególne fazy cyklu, który wygląda mniej więcej tak:

 

- brzmienie idealnie wysycone, równe i wygładzone na całej rozpiętości pasma; oczywiście sybilanty na co gorzej nagranych kawałkach są ale nie dają się tak we znaki. Spójność, koherencja, wszystko jakby z jednego spoiwa idące i mające swój początek, z brakiem wyraźnej granicy dźwiękowej ściany

- brzmienie jakby surowsze, ale jeszcze o niepostrzępionych krawędziach i obrysach; większa posępność, dokładniej nakreślone kontury i różnice w wadze poszczególnych instrumentów. Większe dociążenie

- dźwięk rozjaśniony, ponura barwa i gęstość (niczym Hawkowa), nasycenie ustępują miejsca lekkości osadzonej na fundamencie rozpostartych, ale jednocześnie nieco już irytujących powoli sopranów. Na tym etapie bas traci lekko swoje wypełnienie i nie ociepla tak średnicy, wyostrza się jego uderzenie

- brzmieniowa nijakość - ni to gładkość, ni to chropowatość faktur. Choć mimo wszystko bliżej temu drugiemu. Trudno ocenić barwę. Bas ani tak mocno nie uderza, ani nie ociepla. Wysokie jakby z brakami rozdzielczości. Utrata głębi sceny i wrażeń przestrzennych, w tym względzie ograniczenie do szerokości, dźwięk ogółem nieco spłaszczony na skrajach. Mimo wszystko łatwiej o irytację i wrażenie, że coś gra nie tak jak trzeba, brzydko. 

 

W zależności od słuchawek i ich rozjaśnienia bądź przyciemnienia na wyższej średnicy, można do tego dodać zdolności malownicze brzmienia, znaczy chodzi mi o ogólne zróżnicowanie barw. Na takich Aeonach Closed łatwo to było wyłapywalne, na takich T1v1 oszczędniejszych w barwie - mniej. Analogicznie do Beyerów takie Ultrasone 9. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności