Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, neonlight napisał:

Trzy podejścia robiłem do 800'ek i jedyne, czym się bronią, to efekty przestrzenne, reszta w tej klasie jest przeciętna

Pytanie czy słuchałeś 800S i czym napędzałeś, pewnie też kwestia synergii z całym torem. Miałem, czy też przesłuchałem praktycznie wszystkie flagowce i z tą przeciętnością "reszty", tym bardziej w tej klasie, to się nie zgodzę😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dj1978 napisał:

Pytanie czy słuchałeś 800S i czym napędzałeś, pewnie też kwestia synergii z całym torem. Miałem, czy też przesłuchałem praktycznie wszystkie flagowce i z tą przeciętnością "reszty", tym bardziej w tej klasie, to się nie zgodzę😉

Nuforce HDP, LCP, Cayin HA3 i jeszcze z jakąś lampą, ale to było dobrych kilka lat temu i nie pamiętam, co to było.

 

S'ek nie miałem, ale po ostatnim ich odsłuchu na AVS, to praktycznie to samo, co pierwsza wersja, nie chciało mi się ich słuchać, bo doskonale je znam.

 

Po czasie zaczął mnie wkurzać pogłos, który w mojej ocenie zamazywał niuanse, a tym samym ograniczał ich rozdzielczość, analogiczna sytuacja ma miejsce, kiedy słuchamy kolumn w pustym pokoju, wszystko się rozjeżdża i cały odsłuch szlag trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne uzupełnienie toru, Interkonekt RCA NEOTECH NEMOI 5220 UP-OFC, posłucham i dam znać jak się sprawdzają

 

2DA06D53-EE9A-4392-BDDF-34137F2E235C.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, neonlight napisał:

Nuforce HDP, LCP, Cayin HA3 i jeszcze z jakąś lampą, ale to było dobrych kilka lat temu i nie pamiętam, co to było.

 

S'ek nie miałem, ale po ostatnim ich odsłuchu na AVS, to praktycznie to samo, co pierwsza wersja, nie chciało mi się ich słuchać, bo doskonale je znam.

 

Po czasie zaczął mnie wkurzać pogłos, który w mojej ocenie zamazywał niuanse, a tym samym ograniczał ich rozdzielczość, analogiczna sytuacja ma miejsce, kiedy słuchamy kolumn w pustym pokoju, wszystko się rozjeżdża i cały odsłuch szlag trafił.

Czyli słuchałeś ze źródłami, które nie popisują się rozdzielczością. U mnie DAC to Auralic Vega, ma genialną rozdzielczość. Poza tym (S), to nie to samo co standardowe HD800, są bardzie dociążone z przyjemniejszą górą. W (S) nie ma żadnych pogłosów, gdzie co nie którzy recenzenci przedstawiali to jako wadę wobec klasycznych HD800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dj1978 napisał:

Czyli słuchałeś ze źródłami, które nie popisują się rozdzielczością. U mnie DAC to Auralic Vega, ma genialną rozdzielczość. Poza tym (S), to nie to samo co standardowe HD800, są bardzie dociążone z przyjemniejszą górą. W (S) nie ma żadnych pogłosów, gdzie co nie którzy recenzenci przedstawiali to jako wadę wobec klasycznych HD800.

Cayin HA3 miał bardzo dobrą rozdzielczość i wykop, ale i tak nie udało mi się 800'ek odpowiednio ożywić. Co ciekawe, T90 od razu pokazały wyższość pod względem rozdzielczości i uderzenia basu nad 800'kami.

 

Tak, jak pisałem, na AVS słuchałem S'ek i cierpiały na te same bolączki, które słyszałem w pierwszej wersji, a jeżeli coś się zmieniło, to nie na tyle, żebym miał zmienić zdanie na ich temat. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, neonlight napisał:

żebym miał zmienić, zdanie na ich temat. 😉

Na AVS wszystkim słuchawkom się oberwało, w tych warunkach jeśli coś zagra to loteria. Ale spoko, jak kiedyś będę 800S wystawiał na sprzedaż w komisie, nie będę oczekiwał, ze je ode mnie kupisz😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978 gratuluję nowego nabytku i cieszę się, że świetnie się spisują w Twoim torze oraz ulubionych albumach👍😉  

 

@Corvin74 Świetny zakup👍😉Koniecznie daj znać, jak się sprawują :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem :D Nie moge już patrzeć na swoje paskudne białe listwy za 10zł 😜 A ta ma filtry przeciwzakłóceniowe :O

 

Listwa zasilająca Brennenstuhl Listwa przeciwprzepięciowa Premium ...

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Tytus1988 napisał:

@dj1978 gratuluję nowego nabytku i cieszę się, że świetnie się spisują w Twoim torze oraz ulubionych albumach👍😉  

 

Tobie należą się jeszcze większe gratulacje i uznanie za bardzo bogaty inwentarz słuchawkowy. Jedynie zachodzę w głowę skąd bierzesz czas, żeby nacieszyć się tymi zasobami😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, pabloj napisał:

Właśnie zamówiłem :D Nie moge już patrzeć na swoje paskudne białe listwy za 10zł 😜 A ta ma filtry przeciwzakłóceniowe 😮

 

Listwa zasilająca Brennenstuhl Listwa przeciwprzepięciowa Premium ...

 

 

Po wykresie widzę że basu możesz mieć mało :P

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ForeseenQuasar napisał:

Miały być "o, takie na drogę" Szczenę zbieram z podłogi od wczoraj :D Aż dziwne, że hajp na forum tak szybko opadł :)

 

To te z allegro? Dziwne, że tak długo wisiały. :) Bardzo ciekawe słuchawki, nasycony, pełny, wręcz fizyczny dźwięk. Aż ciężko uwierzyć jak namacalny dźwięk takie małe wypiardki mogą wyprodukować. No i ta średnica ekstra! Takie trochę baby PM3 ale z mocniejszym uderzeniem, nie tak ospałe. Szkoda, że nie mają wokółusznego odpowiednika.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dj1978 napisał:

Tobie należą się jeszcze większe gratulacje i uznanie za bardzo bogaty inwentarz słuchawkowy. Jedynie zachodzę w głowę skąd bierzesz czas, żeby nacieszyć się tymi zasobami😉

Wszystko fajnie, tak sobie czytam itd... ale tak wlasciwie to eeee... Po co Ci one jak masz D8000? 🤨 W sensie te senki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dj1978 napisał:

Tobie należą się jeszcze większe gratulacje i uznanie za bardzo bogaty inwentarz słuchawkowy. Jedynie zachodzę w głowę skąd bierzesz czas, żeby nacieszyć się tymi zasobami😉

A drudzy zachodzą

ciekawe-skd-wzi-5b4369.jpg

4 minuty temu, John Grado napisał:

Wszystko fajnie, tak sobie czytam itd... ale tak wlasciwie to eeee... Po co Ci one jak masz D8000? 🤨 W sensie te senki.

No chyba już nie ma D8000 ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dj1978 napisał:

Tobie należą się jeszcze większe gratulacje i uznanie za bardzo bogaty inwentarz słuchawkowy. Jedynie zachodzę w głowę skąd bierzesz czas, żeby nacieszyć się tymi zasobami😉

 

Dziekuję😉Plan noworoczny był taki, żeby zaplecze słuchawkowe oczyścić i zostawić najwyżej tylko trzy sztuki (w tym D8k), a wyszło trochę inaczej, ale bardzo się z tego cieszę;) Każdy egzemplarz ma swoje zastosowanie, więc w ciągu tygodnia zawsze ma szansę się znaleźć przynajmniej kilka godzin pod DAPem lub stacjonarką ;)

 

Wieczory bywały długie, więc ograniczając długość snu, udawało się ten czas wygospodarować :DD 

 

Przyglądam się Twojemu kierunkowi sonicznemu i tak sobie pomyślałem, czy będziesz planował odsłuchy elektrostatów lub najwyższych hifimanów w bliższej/dalszej perspektywie?😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vonBaron napisał:

A drudzy zachodzą

ciekawe-skd-wzi-5b4369.jpg

No chyba już nie ma D8000 ;)

Dzis audionanik sie zastanawial skad ja mam pieniadze. Widze ze Przemek jak i ja poprostu za komuny sie nakradlismy to i mamy ;) a na powaznie to nie wiedzialem ze dj juz nie ma Finali. A to Twoja sprawka. Ja bym ich nie pogonil na rzecz tych sennkow na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@John Grado hehe... to prawda. Poza tym nerki też powinny do czegoś pożytecznego służyć... ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, John Grado napisał:

 a na powaznie to nie wiedzialem ze dj juz nie ma Finali. A to Twoja sprawka. Ja bym ich nie pogonil na rzecz tych sennkow na pewno.

Szczerze, to na co dzień jestem coraz mniej aktywny w audio hobby. Wartki nurt innych obowiązków i wartości mnie porywa...Finale by się u mnie marnowały, więc trafiły we właściwe ręce @vonBarona. Natomias HD800s jest takim dla mnie wyśrodkowaniem. Charakter brzemienia bardzo mi odpowiada, zgrywają się z torem (słuchałem ich z moim wzmakiem przed zakupem) i budżetowo do zaakceptowania na docelowo niezbyt częste ich wykorzystywanie.

15 minut temu, Tytus1988 napisał:

Przyglądam się Twojemu kierunkowi sonicznemu i tak sobie pomyślałem, czy będziesz planował odsłuchy elektrostatów lub najwyższych hifimanów w bliższej/dalszej perspektywie?😉

Wszystko możliwe (słuchałem HF 1000SE), gdybym miał wiecej czasu na angażowanie się w te związki😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978 rozumiem. Mam jeszcze tylko jedno pytanie. Czy słuchałeś ich w swoim torze, na ef6...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karmazynowy napisał:

 

To te z allegro? Dziwne, że tak długo wisiały. :) Bardzo ciekawe słuchawki, nasycony, pełny, wręcz fizyczny dźwięk. Aż ciężko uwierzyć jak namacalny dźwięk takie małe wypiardki mogą wyprodukować. No i ta średnica ekstra! Takie trochę baby PM3 ale z mocniejszym uderzeniem, nie tak ospałe. Szkoda, że nie mają wokółusznego odpowiednika.

Taaak, tamte. Wisiały co najmniej dwie pełne licytacje. Trochę się wahałem, ale grają świetnie, wyglądają bardzo dobrze, są malutkie, lekkie i zgrywają sie z M0 - temat portable zamknięty. Do następnej okazji :D 

Z czym Ci najlepiej grały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dj1978 napisał:

Szczerze, to na co dzień jestem coraz mniej aktywny w audio hobby.

Nie spodziewałem się tego po Tobie, dla mnie byłeś w sumie dość hardkorowym audiofilem, Auralici, Finale, kable, zasilacze, cuda na kiju :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, John Grado napisał:

byłeś w sumie dość hardkorowym audiofilem, Auralici, Finale, kable, zasilacze, cuda na kiju :) 

Bo my wszyscy i tak skończymy z clipami i kpp :D

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo my wszyscy i tak skończymy z clipami i kpp
Drop jest wizjonerem, ma już czarne pogrzebowe KPP w sam raz na ostatnie dni i ostatnia drogę każdy audiofil powinien się wyposażyć w taki zestaw a nie jest drogi.

- Tapatalk

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności