Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, bob2000 napisał:

na czym polega ta różnica?

Większa całościowa rozdzielczość dźwięku, ogólna transparencja, bezpośredniość, wgląd w dalsze plany nagrań. Klarowność dźwięku zyskuje, naturalność zyskuje, cała średnica i melodyjność na plus, zwiększa się ogólna złożoność dźwięku, głębia. Wszystko na plus. Mały ale wariat. Zatwierdzam! :) 

Dochodzi do tego mniejsza fatyga podczas słuchania. Wszedłem w przekaz całkowicie z tym małym rozbójnikiem. Nie wiem jak mogłem słuchać bez niego, pomaga szczególnie podczas luźnych sesji z muzyką z youtube. Kto gra z kompa to po prostu obowiązek upgrade swojego systemu o tą rzecz. 

10 minut temu, bob2000 napisał:

Podpiąłeś do usb w laptopie czy stacjonarce?

Stacjonarka plus JRiver 26.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Name44 napisał:

Dokładnie, mały a wielką robi robotę! 🙂 

Na Quteście. Mój klient raportował regres przy swoim DACu. Zresztą sam słyszę, jak mi XMOS reaguje na "poprawianie" transmisji z USB. Lubi dobry kabel USB. Filtr mam, ale na zasilaniu laptopa, i to pewnie zadziała u każdego. Bieżąca wersja nadaje się też do desktopów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, John Grado napisał:

Większa całościowa rozdzielczość dźwięku, ogólna transparencja, bezpośredniość, wgląd w dalsze plany nagrań. Klarowność dźwięku zyskuje, naturalność zyskuje, cała średnica i melodyjność na plus, zwiększa się ogólna złożoność dźwięku, głębia. Wszystko na plus. Mały ale wariat. Zatwierdzam! :) 

Dochodzi do tego mniejsza fatyga podczas słuchania. Wszedłem w przekaz całkowicie z tym małym rozbójnikiem. Nie wiem jak mogłem słuchać bez niego, pomaga szczególnie podczas luźnych sesji z muzyką z youtube. Kto gra z kompa to po prostu obowiązek upgrade swojego systemu o tą rzecz. 

Stacjonarka plus JRiver 26.

Spróbuj Roona to wywalisz JRiver do kosza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vonBaron napisał:

Spróbuj Roona to wywalisz JRiver do kosza :D

JRiver jest sporo gorszy od dobrze skonfigurowanego foobara, przynajmniej na plikach i u mnie. Do streamingów nie dojrzałem jeszcze, ale Youtube na FF w najlepszej jakości gra bezczelnie dobrze. Aż zaczynam rozważać ich serwis płatny. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majkel napisał:

JRiver jest sporo gorszy od dobrze skonfigurowanego foobara, przynajmniej na plikach i u mnie. Do streamingów nie dojrzałem jeszcze, ale Youtube na FF w najlepszej jakości gra bezczelnie dobrze. Aż zaczynam rozważać ich serwis płatny. 

Po kupnie Roona zaciera mi się granica jakości Tidala i foobara. Tzn że Roon ciągnie za uszy Tidala do jakości Foobara ;)

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, vonBaron napisał:

Spróbuj Roona to wywalisz JRiver do kosza :D

Słyszałem że Roon to kozak mocny ale po prostu ostatnio słucham sobie już muzyki tak jak mniej więcej chciałem i w ogóle mi przeszło ciśnienie na dalsze zmiany. Oczywiście będą zapewne, ale jakoś tak luz mam jeśli chodzi o to. Prędzej czy później te zmiany,  bez znaczenia.

Foobar dla mnie jest zbyt techniczny. JRiver jest cieplejszy, spójny, bardziej... muzyczny. Przyjemniejszy program w odbiorze po prostu. Po przejściu z JRiver na Foobar odczuwam dyskomfort. Nowy JRiver 26 jest świetny,. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, John Grado napisał:

Słyszałem że Roon to kozak mocny ale po prostu ostatnio słucham sobie już muzyki tak jak mniej więcej chciałem i w ogóle mi przeszło ciśnienie na dalsze zmiany. Oczywiście będą zapewne, ale jakoś tak luz mam jeśli chodzi o to. Prędzej czy później te zmiany,  bez znaczenia.

Foobar dla mnie jest zbyt techniczny. JRiver jest cieplejszy, spójny, bardziej... muzyczny. Przyjemniejszy program w odbiorze po prostu. Po przejściu z JRiver na Foobar odczuwam dyskomfort. Nowy JRiver 26 jest świetny,. 

Foobar to jest dobry z WASAPI + Kernel Streaming + rekonfiguracja i na Windzie 10. Jest coś takiego w Win 10 jak Universal Volume Control, z czym foobar2000 się integruje (od wersji 1.5.1 domyślnie). Jak to wyłączyłem, to się robi lekka kicha. Poza tym ja mam XMOSa U208. YMMV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, John Grado napisał:

Przylazł i od razu narobił zamieszania. Takie małe ****o a od razu słychać różnicę. 

20170129122710.jpg

W Q21 nie mają co robić. Sprzęt był wysłany po godzinie od zamówienia :D 

Gratuluję zakupu👍 U mnie na tyle dobrze się spisuje, że mam jeden przy zestawie stacjonarnym, a drugi przy laptopie i DAPie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tytus1988 napisał:

Gratuluję zakupu👍 U mnie na tyle dobrze się spisuje, że mam jeden przy zestawie stacjonarnym, a drugi przy laptopie i DAPie :)

Dzięki. Żałuję że nie odkryłem go wcześniej :D 250zł ale dobrze wydane. Fajna sprawa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zgrzyt taki, że komplet - silencer I defender nie chciały poprawnie działać z ifi idsd pro jako klient. Sygnał np MQA nie był dekodowany poprawnie. Wywalenie defendera pomogło.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja stacja bazowa do słuchawek bezprzewodowych może puścić sygnał przez Line Out po kablu w sytuacji kiedy są one wyłączone. Idzie on do głośników monitora. Niestety ale dość słyszalnie piszczy, nawet kiedy nie ma żadnego audio. Czy któryś z tych bzyczków by pomógł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma Qutesta to nie wiem czy jest sens do silencera dokupować defendera. Defender z tego co ja rozumiem oprócz zasilenia portu USB tnie petlę masy. W Qutescie to się odbywa chyab na wejściu do DACa bo jest tam izolacja galwaniczna. Chyba że zasilanie portu daje jeszcze jakieś dodatkowe benefity osobno ale to już nie wiem. W każdym razie silencer świetny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Beh0lder napisał:

Moja stacja bazowa do słuchawek bezprzewodowych może puścić sygnał przez Line Out po kablu w sytuacji kiedy są one wyłączone. Idzie on do głośników monitora. Niestety ale dość słyszalnie piszczy, nawet kiedy nie ma żadnego audio. Czy któryś z tych bzyczków by pomógł?

Nie sądzę, ale jakbyś rozebrał bazę i zaekranował tor audio, to pewnie by pomogło.

W Bluedio T2 zrealizowałem to w ten sposób, że zaekranowałem całą płytkę, od strony przetwornika, bo słychać w nim było transmisję BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nicodem napisał:

Ja miałem zgrzyt taki, że komplet - silencer I defender nie chciały poprawnie działać z ifi idsd pro jako klient. Sygnał np MQA nie był dekodowany poprawnie. Wywalenie defendera pomogło.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

Z tego co czytałem Pro IDSD ma te wszystkie dobroci od IFI już wbudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Perul napisał:

Nie sądzę, ale jakbyś rozebrał bazę i zaekranował tor audio, to pewnie by pomogło.

Ale to są moje nowiutkie Arctis Pro Wireless, więc dopiero po gwarancji jeśli w ogóle :p Na razie podpiąłem LO bazy do starusienkiego MxM, który jest zasilany ze smartgniazdka z wyłącznikiem. Trochę chałupniczo ale bangla. 

20200331_214054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, John Grado napisał:

Jak się ma Qutesta to nie wiem czy jest sens do silencera dokupować defendera. Defender z tego co ja rozumiem oprócz zasilenia portu USB tnie petlę masy. W Qutescie to się odbywa chyab na wejściu do DACa bo jest tam izolacja galwaniczna. Chyba że zasilanie portu daje jeszcze jakieś dodatkowe benefity osobno ale to już nie wiem. W każdym razie silencer świetny. 

W sumie, jak nie sprawdzisz, to nie wiesz. Grunt, że poszło do przodu. Może być też tak, że pożytek z takiego dinksu zależy od stopnia zakłóceń wychodzących z komputera. Podejrzewam, że z desktopa idzie tego więcej niż z laptopa. W każdym razie staram się ogarniać takie tematy bezpośrednio na płytce XMOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majkel napisał:

W sumie, jak nie sprawdzisz, to nie wiesz. Grunt, że poszło do przodu. Może być też tak, że pożytek z takiego dinksu zależy od stopnia zakłóceń wychodzących z komputera. Podejrzewam, że z desktopa idzie tego więcej niż z laptopa. W każdym razie staram się ogarniać takie tematy bezpośrednio na płytce XMOS.

Ktoś tam coś kiedyś przebąkiwał że z blaszka większy śmietnik niż z lapsoka, a bo wiatraczki, a bo dysk niby a bo zasilacz i zasilanie bezpośrednio z brudnej sieci itd. Na head fi Rob Watts sam napisał chyba z tego co pamiętam, że Qutest z lapsoka na baterii po USB (bez żadnych IFI)  z firmowym ASIO to sonicznie to samo co Qutest albo Hugo2 po optyku.  Tylko chyba nie napisał czy to chodziło o blaszaka czy  coś innego z wyjściem optyk. Jakoś tak to chyba było ale może źle to przytaczam.

W każdym razie wywnioskowałem wtedy z tego że teoretycznie w zwykłym blaszaku powinno być niby gorzej, poszedłem tym torem, postanowiłem kupić i przetestować no i zaaplikowanie w tor tego silencera zrobiło różnicę. Zdecydowanie spadła fatyga uszu podczas słuchania i podniosła się melodyjność brzmienia, zaistniał lepszy porządek na średnicy i poprawił się wgląd w dalsze plany. Nagrania są teraz jeszcze lepiej różnicowane, jestem naprawdę zadowolony że za 250zł dało się zrobić taką poprawę. To słychać w każdym kawałku. Od wczoraj na nowo przesłuc**ję wszystko co mi przyjdzie do głowy, wszedzie tak  samo - porządek, czarniejsze tło, lepszy wgląd w nagrania.

 

Czego nie wiem, to czy bezpośrednie zasilenie dodatkowo portu USB zewnętrznym zasilaczem da jakieś korzyści. Jakby wierzyć recenzjom tych zabawek od IFI, ifi micro coś tam i to drugie iGalvanic itp, to niby ma to sens. Z  drugiej strony leczyć te chore złącze - jakim USB - coraz droższymi metodami i nakładami to też takie ciągłe kręcenie pętli. Ale jakoś z plików i blaszaka nie mam ochoty rezygnować.  Na razie odpuszczam tę zabawę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, John Grado napisał:

zwykłym blaszaku

Potwierdzam. Filtry USB na blaszaku działają cuda. Zawsze najlepiej po USB gra mi tablet na Windowsie - największa kultura i czytelność. 

 

38 minut temu, John Grado napisał:

zewnętrznym zasilaczem

To zawsze przynosi korzyści. Sonicznie mocno zauważalne. Robiłem kiedyś próby na porządnym zasilaczu laboratoryjnym i hegelu super i ww tablecie. Znaczna poprawa całościowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności