Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego bez sensu? NUC w oryginalnej obudowie jest głośny. Głośniejszy od mojej stacjonarki z1kW zasilaczem. Słychać go przez otwarte słuchawki. Dodatkowo źle chłodzi CPU i z czasem zapycha się kurzem, przez co wyje jeszcze głośniej. Ta obudowa jest bezgłośna i specjalnie spasowana pod jego płytę główną. A sam intel uznaje taką operację i nie narusza ona gwarancji.

Edytowane przez Karister
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaki ma się model. Mój NUC w oryginalnej odbudowie pod Roon jest zupełnie bezgłośny. i5 z 2016.
Za to dysk twardy USB potrafi chrupać co jest irytujące.
Jakieś pomysły na to?
Dysk WD zewnętrzny 3.5 cala 12tb


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nicodem napisał:

Jakieś pomysły na to?

Montaż na gumach/sprężynach w dzwiękoszczelnej obudowie. Kiepsko z wykonaniem.

 

Najprostszy sposób to przenieść do innego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nicodem napisał:

Wszystko zależy jaki ma się model. Mój NUC w oryginalnej odbudowie pod Roon jest zupełnie bezgłośny. i5 z 2016.
Za to dysk twardy USB potrafi chrupać co jest irytujące.
Jakieś pomysły na to?
Dysk WD zewnętrzny 3.5 cala 12tb


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

 

Z zewnętrznym nic nie zrobisz. Możesz w poduszki co najwyżej opatulić :D Do wewnętrznych są specjalne zatoczki do montowania na gumach albo specjalne wygłuszane obudowy na dyski tyle że wtedy też zwiększa się ich temperatura pracy. Dysk dyskowi też nie równy i miałem seagate barracuda 7200rpm który mi całą obudowę w rezonans wprawiał mimo że był zamontowany w specjalnej zatoczce na gumach i zamieniłem na WD Red 5400rpm i jest o wieeeeele lepiej. Jedynie ciche chrupanie słychać jak się wsłuchać. Najlepsze rozwiązanie to przejscie na SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Spawn napisał:

 

Z zewnętrznym nic nie zrobisz. Możesz w poduszki co najwyżej opatulić :D Do wewnętrznych są specjalne zatoczki do montowania na gumach albo specjalne wygłuszane obudowy na dyski tyle że wtedy też zwiększa się ich temperatura pracy. Dysk dyskowi też nie równy i miałem seagate barracuda 7200rpm który mi całą obudowę w rezonans wprawiał mimo że był zamontowany w specjalnej zatoczce na gumach i zamieniłem na WD Red 5400rpm i jest o wieeeeele lepiej. Jedynie ciche chrupanie słychać jak się wsłuchać. Najlepsze rozwiązanie to przejscie na SSD.

Nie wiem tylko jak z żywotności  ssd na dłuższą metę, rozumiem że na nim będą pliki. Co do RED'ów jak napisał @Spawn, są ciche. Mam 4 w Synology i w zasadzie ciężko się jakiejś pracy dosłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tommir napisał:

Nie wiem tylko jak z żywotności  ssd na dłuższą metę, rozumiem że na nim będą pliki. Co do RED'ów jak napisał @Spawn, są ciche. Mam 4 w Synology i w zasadzie ciężko się jakiejś pracy dosłuchać.

 

SSD mają określoną liczbę zapisów po której stają się bezużyteczne, HDD teoretycznie są wieczne. W praktyce liczby są porównywalne i jeden i drugi w normalnych warunkach podziala z 10 lat. Minusem SSD jest to że że jak ulegnie uszkodzeniu to dane znikają i nie ma możliwosci odzyskania. Z HDD moze to być drogie ale w zasadzie zawsze da się odzyskać dane. Na długoletni magazyn czy backup się SSD niespecjalnie nadają. Do normalnego użytkowania jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Spawn napisał:

 

SSD mają określoną liczbę zapisów po której stają się bezużyteczne, HDD teoretycznie są wieczne. W praktyce liczby są porównywalne i jeden i drugi w normalnych warunkach podziala z 10 lat. Minusem SSD jest to że że jak ulegnie uszkodzeniu to dane znikają i nie ma możliwosci odzyskania. Z HDD moze to być drogie ale w zasadzie zawsze da się odzyskać dane. Na długoletni magazyn czy backup się SSD niespecjalnie nadają. Do normalnego użytkowania jak najbardziej.

Tak, patrzyłem ze swojego punktu widzenia, gdzie pliki trzymam latami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy SSD ma skończone 12 lat. 64GB od OCZ z serii uważanej za wadliwą. Działa do dziś w PC rodziców. Dzisiejsze SSD mają taką żywotność, że domowy NAS nawet nie zbliży się do jej granicy. Chmury obliczeniowe Google i Amazona również stoją na SSD. A uszkodzić go trudniej od HDD, bo nie ma mechanicznych części. Lepiej znosi wibracje i wysokie temperatury. Jedyny powód, by ich nie używać to stosunek dolec per bajt. No i jeśli ktoś codziennie chce na SSD wgrywać naście  czy dziesiąt TB backupu, to ok, może być to za dużo. Ale tutaj znowu - cena 10TB SSD zniechęca.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karister napisał:

Dodatkowo źle chłodzi CPU i z czasem zapycha się kurzem, przez co wyje jeszcze głośniej. Ta obudowa jest bezgłośna i specjalnie spasowana pod jego płytę główną. A sam intel uznaje taką operację i nie narusza ona gwarancji.

To po co kupować taki zły i przedrożony komputer, do tego kupować inną obudowę i wojować z przekładaniem go jak taki Zotac robi multum tego typu konstrukcji i można coś sobie wybrać. Do muzyki, a nawet filmów wystarczy zwykły Atom Z czy Celeron z radiatorkiem. Spoko. Kupiłeś masz. 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wystarczy... ROON ma swoje wymagania... i Intel NUC jest wspierany na ich specjalnej wersji linuxa, proszę niżej informacje.

https://kb.roonlabs.com/Roon_Optimized_Core_Kit

a komputer na akasa jest całkowicie pozbawiony wentylatorów, czyli zupełnie cichy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Rafacio napisał:

To po co kupować taki zły i przedrożony komputer, do tego kupować inną obudowę i wojować z przekładaniem go jak taki Zotac robi multum tego typu konstrukcji i można coś sobie wybrać. Do muzyki, a nawet filmów wystarczy zwykły Atom Z czy Celeron z radiatorkiem. Spoko. Kupiłeś masz. 

 

Odpowiedź jest prosta. Konstrukcje Zotac mają problemy z piszczącymi cewkami - daleko im do bezgłośnych. Jest na to wiele skarg w sieci. Atom to ARM, a Roon nie jest pod to kompilowany. Celeron jest ok. Można kupić gotowego pasywnego NUC od Intela z Celeronem na pokładzie. ;)

 

EDIT: Atom to chyba jednak nie jest ARM, czyli mini-PC z takowym też może być.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Ja na szczęście słyszę ledwo do 13500 Hz więc nie wiem czy Zotac piszczy. Mi nie piszczy na szczęście. Może też dlatego nie słyszę żadnych różnic między graniem na windzie czy linuksie oraz różnic między różnymi foobarami, kodi czy roonami.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roon jako serwer postawiony na atom nie daje rady. Próbowałem.
Istne minimum to i3 ale i5 lepiej jak ma się więcej albumów.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ten roon jest napisany, że wymaga co najmniej i3? Bo atom spokojnie daje radę w konwersji flac do dsd w locie. Sprawdzałem osobiście na tablecie który kieedyś miałe, Atom Z3735D 2MB RAM. Zotac z Celeronem i 2 MB RAM-u też spokojnie daje radę na Mint Mate z Kodi. Dysk zewnętrzny 2.5" 7200rpm podpięty do routera Asus.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roon to nie player.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Nowa zabawka. Niestety DHL przywalił 50zl za odprawę celna z LINSOUL. Cenowo więc poszły mi w górę ale generalnie mają powalczyć z blonami i przegrany pójdzie w komis.
Blony się boją.


3751f56ee4899ac3a99698e504773791.jpg

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Update: kabel śmierdzi niesamowicie. Już się prosi o zmianę :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roon to nie player.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.


Nowa zabawka. Niestety DHL przywalił 50zl za odprawę celna z LINSOUL. Cenowo więc poszły mi w górę ale generalnie mają powalczyć z blonami i przegrany pójdzie w komis.
Blony się boją.


3751f56ee4899ac3a99698e504773791.jpg

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.


Update: kabel śmierdzi niesamowicie. Już się prosi o zmianę
Leciały tym samym samolotem :)b0ec8748d0ea632f26e612ec06dceb72.jpg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@retter Z takimi jeszcze przyjemności nie miałem ;) Ale chętnie bym odsłuchał bo czemu nie. Każdy ma jakieś  hobby :D

 

Btw. ten Wireworld taki ciasny, że nie moge go wsadzić w gniazdo w ogóle. Mieliście coś takiego? Co tu zrobić ;(

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pabloj napisał:

@retter Z takimi jeszcze przyjemności nie miałem ;) Ale chętnie bym odsłuchał bo czemu nie. Każdy ma jakieś  hobby :D

 

Btw. ten Wireworld taki ciasny, że nie moge go wsadzić w gniazdo w ogóle. Mieliście coś takiego? Co tu zrobić ;(

A zobacz czy nie jest to wtyk typu "lock" którego rozkręcasz wtykasz i skręcasz aby poprawić styk i pewność połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności